58PUS7304 - prośba o opinię

Status
Zamknięty.

LeGuluGulu

New member
Witam Szanownych Forumowiczów,


czy ktoś z Was posiada może tytułowy telewizor lub miał okazję bliżej mu się przyjrzeć? Przymierzam się do jego zakupu ale w necie nie mogę znaleźć żadnej miarodajnej opinii na temat tego modelu. Z tego co zdążyłem się zorientować jest to jedyna przekątna w tej serii bazująca na matrycy VA.
Telewizor planuję wykorzystywać przede wszystkim do oglądania telewizji (kanały HD z NC+), Netflixa/filmów z serwera Synology oraz grania na PS4 Pro.
Czy są do niego dostępne kalibracje?


Pozdrawiam
LeGuluGulu
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
też o nim myślałem ale to dobry telewizor , kiki możliwe że ma go w ofercie a przynajmniej niech się wypowie to Ci sprzeda w dobrej cenie z kalibracją bo do Twoich zastosowań pasuje
 

LeGuluGulu

New member
też o nim myślałem ale to dobry telewizor , kiki możliwe że ma go w ofercie a przynajmniej niech się wypowie to Ci sprzeda w dobrej cenie z kalibracją bo do Twoich zastosowań pasuje

Matrycę VA w tej serii ma jeszcze przekątna 50 cali. To bardzo dobry telewizor w tym przedziale cenowym.


Też jestem raczej optymistycznie nastawiony do jego możliwości. Chciałbym jeszcze poznać wartość input lag, trochę też obawiam się tej taniej matrycy 60 Hz.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Matrycy nie musisz się obawiać. Mimo 50 Hz daje radę. Jaki masz budżet i jakiej wielkości matrycę chcesz mieć ?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
tam jest dobry procesor który sobie poradzi więc tym bym się nie przejmował , nie jest to tv z lat 90-tych :) poradzi sobie a testów nie ma bo z tego co ja szukałem to jest trudno dostępny po za mall i media expert w tym drugim był tylko na zamówienie więc w sklepach go jeszcze na wystawie nie ma
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Pamietaj, że są bliźniacze modele oznaczone PUS7334 oraz PUS7354, czyli np. 55PUS7334. Taki właśnie jest w Media Expert
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Ja na temat matrycy się nie wypowiem, bo użytkuje model 55 z IPS.
Jeżeli jednak chodzi o pracę systemu to szcerze mogę polecić ten model.
Korzystam z podłączonego dekodera (lokalny dostawca); DVB-T, DVB-S bez karty - wszystkie kanały z Horbird i Astra zainstalowane; Playstation 3 (oldschool ;); soundbar; czasami komputer przez HDMI.
Wielokrotnie podczas dnia YouTube jest używane, IPTV poprzez Kodi, castowanie. Wszystko płynnie, bez problemów - także zawieszający się Android to raczej doświadczenia użytkowników sprzed kilku lat, chociaż i tam zawiesić TV było ciężko tylko system działał po prostu wolniej.
Z niecierpliwością czekam na pełne wsparcie Google Assistant, chociaż już i tak sporo można zrobić, również używając GA na telefonie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

LeGuluGulu

New member
Cześć,
Ja na temat matrycy się nie wypowiem, bo użytkuje model 55 z IPS.
Jeżeli jednak chodzi o pracę systemu to szcerze mogę polecić ten model.
Korzystam z podłączonego dekodera (lokalny dostawca); DVB-T, DVB-S bez karty - wszystkie kanały z Horbird i Astra zainstalowane; Playstation 3 (oldschool ;); soundbar; czasami komputer przez HDMI.
Wielokrotnie podczas dnia YouTube jest używane, IPTV poprzez Kodi, castowanie. Wszystko płynnie, bez problemów - także zawieszający się Android to raczej doświadczenia użytkowników sprzed kilku lat, chociaż i tam zawiesić TV było ciężko tylko system działał po prostu wolniej.
Z niecierpliwością czekam na pełne wsparcie Google Assistant, chociaż już i tak sporo można zrobić, również używając GA na telefonie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


I to jest konkret, wielkie dzięki! :eek:k:
Prawdę powiedziawszy miałem trochę obaw związanych z płynnością działania Androida.
Jak obraz z PS3 w dynamicznych gierkach?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
I to jest konkret, wielkie dzięki! :eek:k:
Prawdę powiedziawszy miałem trochę obaw związanych z płynnością działania Androida.
Jak obraz z PS3 w dynamicznych gierkach?
Ja gram głównie w NBA 2k oraz Solcalibur - dla mnie jak najbardziej ok, tylko obraz musiałem trochę do siebie dostosować.

Używam jeszcze NASa - Seagate cloud. Bezproblemowy dostęp, tylko to co może przeszkadzać niektórym to problem z zewnętrznymi napisami do filmów (mozna do tegi uzyc innych aplikacji). Ja mam kilka filmów z napisami "wmuksowanymi" w plik i wtedy można bez problemów je wybrać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

LeGuluGulu

New member
Bierz tego 7304 lub poczekaj na ofertę od kiki w tej cenie chyba nawet dostaniesz 65 calowego 7303 a może nawet taniej


65 cali będzie już za duży - nie szukam tablicy szkolnej ;)
Poza tym 7304 ma jednak wsparcie dla większej liczby formatów HDR.
A Kiki chyba nawet nie ma go w swoim sklepie, czy może się mylę?
 

seba_ol

New member
Wczoraj zakupiłem model 58PUS7304 w ME tylko tam był dostępny. Takie moje małe na tą chwilę odczucie jak każdy z Was po długim poszukiwaniu informacji oraz testów stwierdziłem, że nie ma co się nakręcać. Potrzebowałem TV max do 140 cm w szerokości co zawężało poszukiwania pomiędzy 58” a 60”. Mam obecnie 55” Samsunga i jestem z niego zadowolony oczywiście po kalibracji ale przyszedł czas na zmianę. Ten model może być strzałem w dziesiątkę. Mogę go pokochać lub znienawidzić. Dzisiaj go rozpakuję i się okaże 😊
 

LeGuluGulu

New member
W takim razie z niecierpliwością czekam na Twoją opinię. Ja też mam na chwilę obecną zamiar kupić w ME - nie miałeś żadnych problemów z obsługą zamówienia? Nigdy nic tam nie kupowałem a opinie są różne...
 
Ostatnia edycja:

seba_ol

New member
Nie szybko i sprawnie przez internet a nawet powiedziałbym przez telefon. Tylko jest mały haczyk z dostawą. Najlepiej brać na drugi dzień dodatkowy koszt 15 zł chyba, że chcesz poczekać do 3 dni to kurier za 0 zł.
 
Status
Zamknięty.
Do góry