58PUS7304 - prośba o opinię

Status
Zamknięty.

brak2sensu

New member
Ostrość mam ustawiona na 65, tak mi ustawił sprzedawca z mm.Ehh, człowiek się nie zna, a boje się grzebać bo zaraz coś jeszcze gorzej ustawie.Dekoder mam podpięty pod hdmi4, jest jakaś różnica między hdmi 1,2 a 4?
 

pawelbrz

New member
Ja mam ostrość prawie na maksa, zjechane z jasnością do 40% i ustawiony tryb max eco. Z ustawieniami dzieżko dobrze trafić, jak się podrasuje obraz by miał dobry kontrast, czerń i naturalne kolory to znowu widać skokowy gradient kolorów.
Między hdmi w jakości obrazu nie powinno być różnic, chyba że któreś jest w jakiś sposób wadliwe ale to chyba nie problem przełożyć kabelek ?
 

janunio

New member
Bez reklam
" Ostrość mam ustawiona na 65, "
Kto Ci to napisał? Masz ten TV ? W opcji "ostrość" na TV PHILIPS jest zupełnie inna skala.
" z jasnością do 40% " Drugi tekst osoby bez dostępu do telewizora PHILIS.
 
Ostatnia edycja:

brak2sensu

New member
Janunio, masz racje.Mój błąd, kontrast mam na 65,ostrość na 5, jasność na 50.
W ostrości mam tez włączona funkcje ultra resolution.
Wzmocnienie kolorów - średnio
Kontrast obrazów - 100
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Janunio, masz racje.Mój błąd, kontrast mam na 65,ostrość na 5, jasność na 50.
W ostrości mam tez włączona funkcje ultra resolution.
Wzmocnienie kolorów - średnio
Kontrast obrazów - 100


A po co ci kolego ultra resolution do ogladania meczow w rozdzielczosci HD? Nawet do materialów w 4K zaleca sie by nie korzystac z tego pseudo ulepszacza. Zrob wszystkie opcje ponizej na "OFF".
Ostrosc max 1, wzmocnienie kolorow off, tryb eco off, kontrast dynamiczny off, ultra res. off, redukcja szumow off, mepg off. Ja mam modele 8102, 6704 i 6262 i na wszystkich takie ustawienia daja pozytywny efekt. Sprawdz czy to cos u ciebie pomoglo. Pozdr.
 

brak2sensu

New member
Ok, a jeszcze jedno pytanko.Gdy odpalam ps4 fife 20, automatycznie pojawia się w prawym dolnym rogu sygnał HDR, ps4 śmiga fajnie obraz tez bardzo ładny.Kiedy powyłączam to wszystko co wymieniłeś wyżej, to nie bd to miało wpływu na obraz w ps4? podejrzewam, że nie bo automatycznie zmienia się na tryb „Gra” czyli wszystko ustawione jest pod granie? Czy się mylę?
Sory za tak pewnie blachę pytania, ale nie znam się ^^
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Ok, a jeszcze jedno pytanko.Gdy odpalam ps4 fife 20, automatycznie pojawia się w prawym dolnym rogu sygnał HDR, ps4 śmiga fajnie obraz tez bardzo ładny.Kiedy powyłączam to wszystko co wymieniłeś wyżej, to nie bd to miało wpływu na obraz w ps4? podejrzewam, że nie bo automatycznie zmienia się na tryb „Gra” czyli wszystko ustawione jest pod granie? Czy się mylę?
Sory za tak pewnie blachę pytania, ale nie znam się ^^


tv z automatu wykrywa sygnal hdr. Tv zaleca ustawienie hdr gra, ktory to wg oprogramowania jest optymalny do grania. Niemniej jednak tryb obrazu "hdr gra" jest edytowalny i rowniez mozesz ustawić pod siebie. Pobaw sie ustawieniami i wybiez te ktore ci najbardziej odpowidaja podczas gry.
Moja rada co do wylaczenia "dopalaczy" dotyczyla ustawien podczas normalnego ogladania tv, czyli rozdzielczości hd i sd oraz materialow 4k na np. YT czy NF.
 

brak2sensu

New member
Ok, ale gdy wyłącze te „ulepszacze” oglądając z nc+, a później zacznę oglądać np netflixa z jakimś filmem hdr, to te ulepszacze mam włączyć z powrotem ?
 

jarosaw

New member
jestem szczęśliwym posiadaczem od 5 dni tv i znalezione na forum ustawienia mnie nie zadowalają. Może znajdzie się Św. Mikołaj i wyśle na PW sensowne ustawienia dla platformy o....cz
 

olimp43

New member
Witam mam pytanko jaki pilot qwerty będze pasował do modelu 58pus7304?
Czy ktoś już dokupił takiego pilota i może opisać jak to ewentualnie dziła ?
 

udarek22

New member
Spróbuj tych ustawień mnie spasowały.
kolor 60-65,kontrast:80,ostrość:6,jasnośc:65, ZAWANSOWANE- kolor:
wzmoc kol.wyłącz,temperatura barwowa:własna, dostosowanie punktu bieli 2p:czerwony WP:117,zielony WP:106, niebieski WP:93, czerwony BL:-2, zielony BL:0, niebieski BL:+2 kalibracja kolorów: czerwony bar-1,nas-1,żółty bar0,nas0,zielony bar0, nas0, turkusowy bar0,nas1, niebieski bar-4,nas0, fuksjowy bar-4, nas-1 KONTRAST HDR: wł, kontrast dyn: wył, kontrast obrazu:90, czujnik światła:wył, gamma:0 OSTROŚĆ - ultra res: wył, redukcja szumów:średnio, redukcja MPEG:min, styl ruchu: film, eko:wył
 

Piotrex44

Member
Witam,
czy jest szansa żeby ktoś podzielił się kalibracją tego modelu?

Ustawienia po profesjonalnej kalibracji (nie żadnej ściemy wysłanej przez internet jak co niektórzy się tutaj nabieraja)
Czerwony - WP: 126
Zielony - WP: 91
Niebieski - WP: 67
Czerwony - BL: 1
Zielony - BL: 1
Niebieski - BL: -1
Gamma ustawiona na 2
Po takim ustawieniu będziesz miał około 75% dla DCI P3
 
Ostatnia edycja:

KewinPol

Member
Witam, jak wygląda sprawa z aktualizacjami w tym modelu? Czy warto instalować najnowszą wersję czy coś w niej zepsuli, bo czasem tak się zdarza? Czy ten model czyli pus7304 ma problemu z kurzem pod matrycą, jeśli tak to czy da się coś z tym zrobić?
 
Ostatnia edycja:

lechol

New member
Witam Panowie, wczoraj mi przyszedł ten tv w wersji 58 calowej , na duży plus brak cloudingu ,oraz kratownicy którą miałem w Panasie.Teraz pytanie do tych co mają ten tv -
Włączyłem sobie próbkę Star Wars IX z pena w 4k -co mi się rzuciło w oczy to artefakty przy szybkich momentach - przypomniał mi się mój LG z 2012 roku .Czy to wina ustawień ,czy problem leży w tym że matryca nie jest 100 Hz ?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 
Status
Zamknięty.
Do góry