58PUS7304 - prośba o opinię

Status
Zamknięty.

brak2sensu

New member
Witam, od wczoraj jestem posiadaczem PHILIPS 58PUS7304.Wszystko wporządku, obraz ładny, aaaaale przy meczu wyglada to już dużo gorzej :( będąc blisko TV, jak rozmazane postacie na boisku :( nie wiem czy mam coś zle ustawione czy co.Nie do końca jestem
zadowolony, na filmach jest wszystko ok.Dlaczego przy meczach jest aż taka różnica ? nic nie grzebałem w ustawieniach bo się nie znam.Bardzo proszę o pomoc
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam, od wczoraj jestem posiadaczem PHILIPS 58PUS7304.Wszystko wporządku, obraz ładny, aaaaale przy meczu wyglada to już dużo gorzej :( będąc blisko TV, jak rozmazane postacie na boisku :( nie wiem czy mam coś zle ustawione czy co.Nie do końca jestem
zadowolony, na filmach jest wszystko ok.Dlaczego przy meczach jest aż taka różnica ? nic nie grzebałem w ustawieniach bo się nie znam.Bardzo proszę o pomoc

Powyłączaj ulepszacze itp pierdoły i wtedy zobacz ? lub ewentualnie sam poprzestawiaj , Na razie ja bym powyłączał
 

brak2sensu

New member
A gdzie mogę znaleść te ulepszacze? Jak one się nazywają ?

Jest jeszcze jeden problem.Wciskając domek ( home) na pilocie odpalam np YouTube, gdy chce zakończyć i wrócić do telewizji cyfrowej ( nc+ ) wciskam TVexit na pilocie, ale automatycznie przerzuca mnie do „source” i muszę zmienić na hdmi4 :(

Jest w ogole jakaś różnica pomiędzy hdmi 1.2,3,4? Czy ma to znaczenie do którego hdmi dekoder, a do którego ps4? Bardzo proszę o pomoc.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
A gdzie mogę znaleść te ulepszacze? Jak one się nazywają ?



Jest jeszcze jeden problem.Wciskając domek ( home) na pilocie odpalam np YouTube, gdy chce zakończyć i wrócić do telewizji cyfrowej ( nc+ ) wciskam TVexit na pilocie, ale automatycznie przerzuca mnie do „source” i muszę zmienić na hdmi4 :(



Jest w ogole jakaś różnica pomiędzy hdmi 1.2,3,4? Czy ma to znaczenie do którego hdmi dekoder, a do którego ps4? Bardzo proszę o pomoc.
Cześć,
Jeżeli chodzi o ulepszacze to w ustawieniach obrazu ustaw wszystie zaawansowane opje na wyłączony i później włączają po kolei, dostosuj obraz pod siebie.

Żeby klawiszem "TV" wracać na dekoder, musisz wejść w źródła i przy danym hdmi nacisnąć "+" na pilocie. Wtedy wybierasz "dekoder" i gotowe.

Taptalk
 

brak2sensu

New member
Hej, nie mam kalibracji.Jeszcze nie dołączyłem do klubu.W wolnej chwili to zrobię.Bo już denerwuje mnie ta „kasza” przy meczach.Pytanie tylko czy taki laik jak ja, będę umiał ta kalibrację zrobić.Nie wiem czy jasność nie jest zbyt mocno ustawiona.Wczoraj odpaliłem grę na ps4 Red Dead Redemption II, to taki obraz przez mgłę był.Wszedlem w ustawienia gry/obraz i pobawiłem się jasnością i jest mega różnica.W tv boję się coś zmieniać bo zaraz sobie wkręcam ze jeszcze gorzej coś ustawie.Na ps4 grafika lux, tvny spoko, Polsat hd kasza, TVP sport mega kasza przy meczach.
 

brak2sensu

New member
Guzio wielkie dzięki za pomoc.Zrobiłem jak pisałeś i już wciskając TVexit od razu mam TV z dekodera :D mała rzecz, a cieszy.Jeszcze raz dziękuje.Teraz tylko zlikwidować „kaszę” przy meczach i będę happy ^^
 

brak2sensu

New member
U mnie wydają się akurat na tym video normalne kolory, natomiast na kanałach z nc+ jest kasza, TVP sport np :/

Czy złącza hdmi ( jest ich cztery ) różnią się od siebie? czytałem, że w innych modelach hdmi 1 i 2, są 4k i ultra hd, a 3-4 zwykle.Kupilem kabel hdmi 2.0 3metrowy ( 90zl w me ) i podłączony został do nc+ i do hdmi4 w TV ( nie było mnie przy montażu) a ps4 pod hdmi 2.Zmieni coś jak podłączę dekoder nc+ pod hdmi 1? może stad ta kasza?
 

Piotrex44

Member
U mnie wydają się akurat na tym video normalne kolory, natomiast na kanałach z nc+ jest kasza, TVP sport np :/

Czy złącza hdmi ( jest ich cztery ) różnią się od siebie? czytałem, że w innych modelach hdmi 1 i 2, są 4k i ultra hd, a 3-4 zwykle.Kupilem kabel hdmi 2.0 3metrowy ( 90zl w me ) i podłączony został do nc+ i do hdmi4 w TV ( nie było mnie przy montażu) a ps4 pod hdmi 2.Zmieni coś jak podłączę dekoder nc+ pod hdmi 1? może stad ta kasza?

U mnie na nc+ w TVP sport poprzez moduł cam żadnej kaszy nie ma, może masz za duży poziom ostrości. Na serio nie widzisz zieleni na twarzach z tego filmu? Te video było testowane na 5 urządzeniach i na każdym była widoczna zieleń.
 

ynsiwy

Member
Mam pytanie do posiadaczy 7304. Nie Mcid problemu z odtwarzaniem filmów z dysku? Kolega kupił 65pus7304 i nie czyta mu filmów. Nie wszystko się pokazuje w odtwarzaczach.
Osobiście mam 7303 i po aktualizacji był podobny problem ale go naprawili. Jak jest z 7304, może gdzie indziej szukać przyczyny?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Piotrex44

Member
U mnie jeszcze się nie spotkałem aby czegoś nie odtworzył, niech kolega zainstaluje kodi i na nim spróbuje odtworzyć. Podstawowy odtwarzacz mnie denerwuje z przewijaniem filmów. W dodatku kodi daje wielkie możliwości multimedialne
 

ynsiwy

Member
Vlc player i mx player nie widzą jak by wszystkich plików z dysku. Powiem mu żeby sprawdził KODI.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Status
Zamknięty.
Do góry