Philips 55PUS7334/12 - jak sterować głośnością wyjścia słuchawkowego z pilota?

tybysh

New member
Witam.

Posiadam telewizor Philips 55PUS7334/12 i następujący problem - nie działa mi regulacja głośności sprzętu podłączonego pod wyjście słuchawkowe, pilotem się nie da, trzeba wchodzić w opcje. Urządzenia podłączone bezprzewodowo można sterować bezpośrednio pilotem.

W poprzednim tv (Sony) nie było z tym problemu.

Macie jakieś pomysły jak to obejść? Mam nadajnik/odbiornik bluetooth, do którego podłączam głośniki ale nie jest to najlepsze rozwiązanie (pudełeczko co jakiś czas przechodzi w tryb czuwania i tv przełącza się na wbudowane głośniki).

Nie aktualizowałem jeszcze softu - czytałem negatywne relacje użytkowników.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
W tym TV możesz słuchać dźwięku jednocześnie przez głośniki TV i słuchawki. W związku z tym regulacja głośności wyjścia słuchawkowego nie jest możliwa, trzeba to robić przez opcje tak jak napisałeś.
Osobiście nie znam sposobu, żeby to obejść w jakikolwiek sposób.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

tybysh

New member
Słabo przemyślane rozwiązanie to delikatne określenie, nie przychodzi mi do głowy sytuacja, w której byłoby to bardziej przydatne niż normalna regulacja głośności z pilota ( no może jedna - żona po cichu ogląda film na głośnikach wbudowanych i nasłuchuje czy dziecko się nie budzi a mąż obok jak król słucha głośno na słuchawkach...).

Dzięki za odpowiedź, pozostaje więc tylko Bluetooth (gdzieś wyczytałem, że połączenie po optyku też nie daje regulacji z pilota ale nie mam jak tego dziś sprawdzić).
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Słabo przemyślane rozwiązanie to delikatne określenie, nie przychodzi mi do głowy sytuacja, w której byłoby to bardziej przydatne niż normalna regulacja głośności z pilota ( no może jedna - żona po cichu ogląda film na głośnikach wbudowanych i nasłuchuje czy dziecko się nie budzi a mąż obok jak król słucha głośno na słuchawkach...).



Dzięki za odpowiedź, pozostaje więc tylko Bluetooth (gdzieś wyczytałem, że połączenie po optyku też nie daje regulacji z pilota ale nie mam jak tego dziś sprawdzić).
Opcja jednoczesnego dźwięku na słuchawkach i głośnikach jest szczególnie przydatna przy osobach starszych w domu - nastawiasz sobie głośność na 10, a "babci" na 25 i wszyscy są szczęśliwi ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Adam T.

New member
Czy podłączenie wzmacniacza przez HDMI z ARC daje możliwość sterowania głośnością przez przyciski regulacji głośności na pilocie skoro wyjście optyczne niby takiej możliwości nie daje (może to ktoś jeszcze potwierdzić)?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Czy podłączenie wzmacniacza przez HDMI z ARC daje możliwość sterowania głośnością przez przyciski regulacji głośności na pilocie skoro wyjście optyczne niby takiej możliwości nie daje (może to ktoś jeszcze potwierdzić)?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
Tak, przez CEC HDMI będziesz mógł sterować z pilota od TV. Przrz optyka niestety nie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

lucjan 5

New member
Wieczorami gdy chcę oglądać programy muzyczne, podłączam słuchawki bezprzewodowe (do gniazda słuchawkowego). Dźwięk w głośnikach telewizora zmniejszam prawie do minimum (żona ogląda tv u siebie). Natomiast moc w słuchawkach (Sony MDR-RF855R) reguluję zainstalowanym w nich potencjometrem. Nie widzę problemu w zastosowaniu takiego rozwiązania przez firmę Philips. W przypadku słuchawek przewodowych faktycznie, jeśli chcemy regulować głośność w trakcie programu, trzeba "pofatygować się" do ustawień. Nie kupował bym bezprzewodowych gdyby nie pies i koty, które nie zwracają uwagi na przewód.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam.

Posiadam telewizor Philips 55PUS7334/12 i następujący problem - nie działa mi regulacja głośności sprzętu podłączonego pod wyjście słuchawkowe, pilotem się nie da, trzeba wchodzić w opcje. Urządzenia podłączone bezprzewodowo można sterować bezpośrednio pilotem.

W poprzednim tv (Sony) nie było z tym problemu.

Macie jakieś pomysły jak to obejść? Mam nadajnik/odbiornik bluetooth, do którego podłączam głośniki ale nie jest to najlepsze rozwiązanie (pudełeczko co jakiś czas przechodzi w tryb czuwania i tv przełącza się na wbudowane głośniki).

Nie aktualizowałem jeszcze softu - czytałem negatywne relacje użytkowników.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Cenna uwaga. Wlasnie z tego powodu chyba zrezygnuje z zakupu tego TV. Aktualnie uzywam Samsunga C650 z podlaczonym zestawem glosnikow 2.1 po kablu jack i cieszy mnie normalna regulacja glosnosci z poziomu pilota TV.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Ten kolega rozwiąże problem sterowania glosnoscia pod jacku?
Może podpowie jak to obejść, jednak nie rozwiąże "problemu", bo takie zachowanie TV jest nawet opisane w instrukcji.
TV pozwala słuchać dźwięku przez słuchawki i głośniki jednocześnie i dla tego są dwie regulacje głośności - głośników z pilota i słuchawek przez menu.

Taptalk
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Obejscia na to nie ma. I tak trzeba dokopywac sie do sterowania glosnoscia słuchawkami, na skroty przez szybkie menu podobno. Jakies 3 dodatkowe klikniecia ktos tak pisal na forum.
Wystarczy aby philips dal mozliwoc ustawienia domyślnego ustawienia zrodla dźwięku.
 

matter

New member
Obejscia na to nie ma.

Hej, udało się komuś rozwiązać problem?
Mam pytanie, regulacja głośności po Bluetooth działa, po wyjściu optycznym/słuchawkowym nie.
A jak jest z HDMI? Jak bym kupił konwerter HDMI -> coaxial to będzie działać?

Widziałem takie po 150-200pln i jak nie ma innej opcji to sobie kupię, bo dźwięk po BT jest tragiczny w porównaniu z wyjściem cyfrowym (optycznym) - adapter mam Logitech'a.
 

g82pol

New member
Witajcie. czy ktoś znalazł na to sposób ? wczoraj kupiłem ten sam Tv nie wiedząc o tym problemie, podpinam Technicsa a tu lipa, nie można sterować głosem pilotem od TV
 

fly.high

New member
co ten "kontakt" pomoże?
ja próbowałem ekstraktor audio HDMI ARC na TOSLINK (coax też)- niestety sterowanie głośnością z poziomu TV nie działa. Wychodzi na to że sterowanie głośnością odbywa się tylko na urządzeniu wyjściowym audio, TV tylko wysyła "polecenie" regulacji przez HDMI CEC do drugiego urządzenia. Testowany przeze mnie ekstraktor nie przyjmował ich.
Nie próbowałem podłączać przez złącze słuchawkowe, ale piszecie że regulacja z pilota działa tylko na głośniki. Nie widzę tu rozwiązania :(
 
Do góry