Wybór pomiędzy 2 Philipsami

KtoryPhilips

New member
Dzień dobry,
Jestem nowym użytkownikiem na forum, jednak bardzo dużo tutaj czytałem ;) Dzięki temu z 20-30 telewizorów wyselekcjonowałem ostateczną 2. Mój wybór padł na:


Philips 43PUS7334/12 za 2399zł
Philips 50PUS7303/12 za 2199zł


I tu się zaczynają schody. Mam pare pytań i proszę o pomoc :)
Nie chce przekroczyć 2500, więc fajnie bo oba się mieszczą. Jeśli chodzi o wielkość to najbardziej by mi pasował około 45-46". Teraz używam jakiegoś starego Sharpa 32" więc myślę że 50" może być przesadą. Jesli chodzi o aplikacje to chciałbym głównie polskie playery i youtuba. Czy opłaca się dopłacić 200zł do mniejszego telewizora? :D W czym jest lepszy ten mniejszy?(skoro droższy to lepszy) Podoba mi się ten pilot z klawiaturą na odwrocie, czy oba go mają?

Szczerze to byłem juz nastawiony na ten 50" ale wziąłem miarke do ręki i na oko porównałem obecny i ten 50" wydał mi się za duży, więc zacząłem szukać mniejszego. Myślałem że znajde coś w okolicach 45", ale znalazłem dopiero 43". Pomyślałem że 43"+ambilight zrobią efekt jakby miał 45", czy to dobre myślenie, czy przeceniam ten efekt? :D
 

lempon

New member
Przede wszystkim 43PUS7334/12 jest nowszym modelem Philipsa, a nowsze zwykle jest droższe. Oba telewizory są dobre, oba mają pilot z klawiaturą :)

Co do ambilight to każdy ma inne odczucia, jednak generalnie telewizor może wydawać się trochę większy ;)
 

PJ171

New member
Jaka odległość od ekranu? Ja z 2,5 m oglądam na 55 cali i jest ok

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka
 

Kurakaodr

Member
Nie rób jaj, z mniejszym...

Oczywiście, tylko 50 cali, w dzisiejszych realiach wersja 43 to "śmiech na sali", nawet w piwnicy mam większy model
k045.gif
 

KtoryPhilips

New member
no dobra przekonaliście mnie :D biore równe 50", nie mniej i nie więcej.
mam kolejne pytanie (wiem że nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, ale każda rada się liczy:)

generalnie nie spieszy mi się z tym TV, mogę go kupić dzisiaj jak i równie dobrze w listopadzie czy grudniu.
z tego co zrozumiałem PUS7303 jest zeszłoroczny. widze że w sklepach są juz braki. czy wiecie może czy to jest chwilowa sytuacja i uzupełniają braki czy raczej się pozbywają starych modeli i raczej juz nigdy nie będzie. (wiem że to pytanie nie do was, ale moze ktoś jak ja, miał więcej czasu i może pozwolić sobie na czekanie)
PUS7334 jest nowym modelem. jeśli się zdecyduje na 50" to teraz koszt jest około 2900zł. myślicie że warto poczekać pare miesięcy i może się uda znaleźć jakas promocje (albo zejdzie z ceny) poniżej 2500? czy się sklepy wyprzedają i model przepadnie?


czy dać sobie spokój i brać zeszłorocznego skoro jeszcze jest? między nimi nie ma praktycznie żadnej różnicy, tylko tyle ze rok poźniej wyprodukowany.
 
Ostatnia edycja:

KtoryPhilips

New member
odległość nie gra roli. jestem juz zdecydowany na 50". więcej na ściane i tak nie wejdzie bo będzie głupio wyglądało
jesli juz musicie wiedzieć to odległośc różna. od 1m do 3m
 

Equito

New member
No nie produkuje bo to model z tamtego roku, teraz produkuje serie 7304.

Ogólnie różnice są niewielkie między tymi modelami. U Kikiego dostaniesz pewnie dobrą ofertę na 55 cali
 

jasssu

New member
No nie produkuje bo to model z tamtego roku, teraz produkuje serie 7304.

Ogólnie różnice są niewielkie między tymi modelami. U Kikiego dostaniesz pewnie dobrą ofertę na 55 cali


Niby niewielkie, ale obsługuje wszystkie formaty HDR, a to jednak jakaś inwestycja na przyszłość, w odróżnieniu od 7303, który nie obejmował tych wszystkich standardów.
 

Equito

New member
Problem polega na tym ze oba te modele mają jasność na poziomie 350 wiec te HDR i tak ledwo jest zauważalne :)

Ciężko odróżnić co jest marketingowym bełkotem a realnymi zmianami.
 
Do góry