Wybór pomiędzy 2 Philipsami

janunio

New member
Bez reklam
Pamiętacie 2D do 3D ?
Wersja 2019 to opcja SDR do HDR.
Mimo, że słowa KIKI zaskakują (Przyszłość mówi, że może nie być HDRu) to zaczynam się nad tym zastanawiać. Myślę, że to realny scenariusz.
 

kenny5

New member
A co byście wybrali mając do wyboru 8303 i 8804? TV do kablówki, yt, netflix i ps4. Nie mogę wziąć większego jak 50 cali, bo mi się nie zmieści we wnękę. Wiem ze 8804 jest nowszy i ma soundbar który podobno robi robotę. Albo może zasugerujecie co w nich porównać oprócz matrycy bo zestaw funkcji chyba maja podobny. Dobrze kojarzę ze 8303 ma 100Hz a 8804 nie ma?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, dobrze.
PUS8804 ma 50 Hz , a 8303 ma 100 Hz.
Brałbym 49pus8303 za 2899 zł i masz go z pakietem gratisów.
 

KtoryPhilips

New member
mówienie że telewizor nie może być za duży to kłamstwo. pisałem ze idealny byłby 45". troche się pomyliłem 47-48 byłby idealny. 2 tygodnie temu wziąłem ten 50" i jest troszeczkę za duży, no ale juz z nim zostanę. ciesze się bardzo ze nie posłuchałem opinii żeby brać 55" :D
ogolnie z telewizora jestem bardzo zadowolony, chodzi szybko, obraz ładny (kanały naziemne SD troche gorzej), fajny pilot i ambilight wymiata :D
 

brodacz

Active member
Bez reklam
mówienie że telewizor nie może być za duży to kłamstwo. pisałem ze idealny byłby 45". troche się pomyliłem 47-48 byłby idealny. 2 tygodnie temu wziąłem ten 50" i jest troszeczkę za duży, no ale juz z nim zostanę. ciesze się bardzo ze nie posłuchałem opinii żeby brać 55" :D
ogolnie z telewizora jestem bardzo zadowolony, chodzi szybko, obraz ładny (kanały naziemne SD troche gorzej), fajny pilot i ambilight wymiata :D

Tyle, że my wiemy, iż za pół roku będziesz żałował, że to napisałeś...
 

KtoryPhilips

New member
troche objętościowo wydaje się za duzy na pokój, ale sie przyzwyczajam powoli :D kanały full hd i 4K robią ogromne wrażenie :D temu nie zaprzeczam.
a odnosnie kanałów SD z naziemnej mam pytanie. mieszkam w bloku i jest antena zbiorcza. TV jest podłączony do gniazdka w scianie jakims starym kablem. i tu moje pytanie czy jesli kupie jakis nowszy kabel to jakośc będzie lepsza? są jakies standardy czy to nie ma znaczenia? dotychczas na małym telewizorze jakość była dobra/wystarczająca że nawet nad tym sie nie zastanawiałem ;)
 

xernes

Member
na co zwracac uwage przy takim kablu? jakas przepustowość jakies kategorie czy co?


Który w końcu model telewizora wybrałeś?


Rozumiem, że pisząc o sygnale naziemnym chodzi o DVB-T. Wymiana kabla koncentrycznego ma sens jeżeli obraz "szatkuje" i zanika. To sygnał cyfrowy, więc od jakości kabla może zależeć fakt czy sygnał jest czy go nie ma. Jeżeli obraz jest płynny, a słabej jakości to "wina" jest po stronie nadawcy, albo telewizor kiepsko skaluje obraz. Chyba, że w budynku są gniazdka gdzie doprowadzony jest sygnał analogowy. Wtedy zmienia to postać rzeczy, ale w to wątpię.
 
Ostatnia edycja:

KtoryPhilips

New member
50pus7303, jest spoko, polecam
kanały HD wyglądają super, gorzej na przykład TTV na naziemnej ma słabą jakość. obraz jest płynny ale słabej jakości, więc raczej to nie wina kabla tylko dostawcy czyli telewizji naziemnej (ale da się oglądać). zawsze zostaje też tvp player, następnego dnia mozna obejrzec programy w super jakości :D
 
Ostatnia edycja:

KtoryPhilips

New member
tak znalazłem na forum któregoś użytkownika, jest bardzo dobra :) to nie chodzi o kalibracje, bo kanały HD są super. jestem juz przekonany że to wina dostawcy kanałów
 

xernes

Member
tak znalazłem na forum któregoś użytkownika, jest bardzo dobra :) to nie chodzi o kalibracje, bo kanały HD są super. jestem juz przekonany że to wina dostawcy kanałów
No i "troszkę" wina telewizora. Ja mam 55 cali 8303 i akurat kanały SD wyglądają przyzwoicie. Widziałem kilka nowych odbiorników u znajomych gdzie obraz SD jest znacznie gorszy. Podejrzewam, że w związku z tym, że jest to tańszy model może gorzej radzić sobie z SD.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Karol136

New member
Witam tak jak w temacie czy różnica tych telewizorów odnośnie pus7303 pus7334 w Androidzie są jakieś widoczne zmiany pilot jest taki sam może ktoś się dokładnie orientuje w tym temacie oprócz tego co jest napisane na forum prosze o pomoc
 
Do góry