TV Philips Performance 43PUS7334 - Recenzja | Test | Opinie

janunio

New member
Bez reklam
ja ciągle czekam na update mam wersje TPM191E_R.001.001.017.004
data utworzenia 21 may
sprawdzałem ręcznie ale nic nie widzi mam 43"
To ważne: obecna wersja to R.001.001.037.011
Ta aktualizacja jest dostępna tylko via internet.


Problemy ze strumieniowaniem dotyczyły YT i wygląda, że to całe zamieszanie zrobiła nowa wersja aplikacji YT.
 

haxu

New member
U mnie też nie ma wyższej aktualizacji niż 0017. Ja znów mam problem z trybem gry muszę ręcznie przestawić podczas gry z trybu gry na styl normalny i z powrotem wtedy mogę cieszyć się gra bez wysokiego lag input jeżeli tego nie zrobię to mimo tego że jest ustawiony automatyczny tryb gry przy włączeniu konsoli to o tak telewizor się zachowuje tak jakby byk na zwykłym trybie:D
 

haxu

New member
W opcjach zaawansowanych można ustawić żeby telewizor wchodził w automatyczny tryb gry po przejściu na źródło sygnału HDMI 1 żeby nie było trzeba ręcznie zmieniać trybu ale nawet jeżeli wyłączy się ta opcję to telewizor zapamiętuje ostatnio zastosowany tryb gry ale chyba tylko z nazwy bo trybem gry nie można tego nazwać:)
 

Lukay

New member
U mnie też nie ma wyższej aktualizacji niż 0017. Ja znów mam problem z trybem gry muszę ręcznie przestawić podczas gry z trybu gry na styl normalny i z powrotem wtedy mogę cieszyć się gra bez wysokiego lag input jeżeli tego nie zrobię to mimo tego że jest ustawiony automatyczny tryb gry przy włączeniu konsoli to o tak telewizor się zachowuje tak jakby byk na zwykłym trybie:D

Mam to samo od nowości, tylko w Philips43pus6162, żadna aktualizacja oprogramowania tego nie naprawiła. Philips to *************** pod względem oprogramowania. Do tego TV też nie pamięta zwiększonej głośności z opcji zaawansowane i też trzeba przeskakiwać, żeby zadziałało. To był mój ostatni Philips jaki kupiłem.
 

agricola

New member
Philips dostaje stale nagrody EISA w kategorii Best Buy (dla OLED) oraz Home Theatre - również OLED. Więc Philips kuma na czym polega jakość obrazu nadal, a oprogramowanie zostało bardzo dopracowane w ostatnich latach - co nie znaczy, że nigdy nie było z nim problemów, bo były - bardzo mocno widoczne w serii z 2015 r np.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips pierwszy na świecie zdecydował się na Androida.
Dzięki nim inne firmy się zdecydowały na ten system.
Teraz działa sprawnie.
 

kamcio100

New member
Mam ten telewizor od miesiąca.

Jednak mam dwa pytania.

1. Czy mógłby ktoś podać jakieś ustawienia obrazu? Bo nie znam się na tyle dobrze na tym, a tutaj może ktoś bardziej rozumie ustawianie obrazu i HDR-u tak aby było można wykrzesać co najlepsze z tego TV.

2. Tutaj pytanie o In-put lag, jaki on jest ? I czy faktycznie zmiana trybu na Tryb Gra zmniejsza ten lag ? Oraz jeżeli tutaj ktoś ma fajne ustawienia to też bym prosił. Gram przeważnie w Fifę, posiadam Xbox One X, czasami tez inne gry, i da się zauważyć że kurde jest jakieś takie delikatne opóźnienie.. Po przesiadce z monitora 4k który mam pod PC, jest różnica. Ale czy to faktycznie ta zmiana na ten Tryb coś daje / pomaga ?
 

greg_kras

New member
Cześć,
Dzisiaj ostatecznie przesiadłem się ze starej 7-letniej Toshiby+Mi Box na 50PUS7334.
O ile do jakości obrazu jeszcze nie podchodzę, ponieważ nie wiem czy będzie sens bawić się suwakami to mam dwa problemy, które mogą być dla mnie Deal-Brakerem:

1. Podłączając swój stary zestaw Creative 5.1 (używam jako 2.1) przez Jack (nie ma innej możliwości, stary-ale jary! sprzęt) nie jestem w stanie w żaden sposób z pilota sterować głośnością. Co jest dziwne, bo przecież podpinam pod Jack, więc taka możliwość ostatecznie powinna być? Przez mi box nie było tego problemu, zakładam że względu na to, iż był on podłączony przez HDMI do TV
2. Mam słuchawki bezprzewodowe Logitech, który przesyłają dźwięk za pomocą dongla USB. I znowu, jak podpinałem do MiBoxa, problemu nie było. Dźwięk ładnie był wysyłany, kontrola z poziomu słuchawek głośności również działała. W TV, niestety w ogóle nie działają, a sprawdzałem na obu portach USB.

Wiem, że powyższe dwa problemy rozwiązałoby po prostu podpięcie miboxa teraz do Philipsa, ale ostatecznie nie taki był zamysł. Poza tym, do końca też nie jestem przekonany, czy oglądając materiały 4k na np.: Netflixie, obraz ostatecznie nie będzie gorszej jakości?
 

greg_kras

New member
szybki edit:
ad.1 Głośnością słuchawek można sterować...tylko z ustawień. Słabo.
Oczywiście można użyć opcji: "często używane ustawienia" ale to nadal są przynajmniej 3 operacje wykonane pilotem zanim dostaniemy się do miejsca gdzie to można zmienić. U innych marek jest wybór, tutaj nie ma opcji, aby było to dostępne bezpośrednio za pomocą przycisku pilota.
 

kriswas

Member
Bez reklam
W dobie wszechobecnej łączności Bluetooth, brak możliwości podłączenia słuchawek tą metodą zakrawa na sabotaż. Mam tylko nadzieję, że doczekam aktualizacji, która to zmieni. Jakość obrazu HD z odbiornika satelitarnego UHD bardzo przeciętna.Moja kilkuletnia Tośka 40L5435DG naprawdę bardziej daje radę w tym temacie ( o wiele większy zakres regulacji parametrami obrazu ). Nie wspominając już o kilkunastoletnim Philipsie z mojej stopki, który nadal budzi podziw jakością obrazu. Kanały 4K super zarówno z satelity, jak i Youtube, ale tylko na maksymalnych nastawach ( Jasny ). Dizajn 👍, jakość dźwięku bardzo dobra, pilot całkowita nieczytelność znaków klawiszy 👎👎👎. Ogólnie, jestem trochę rozczarowany, a miało być tak fajnie.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
W dobie wszechobecnej łączności Bluetooth, brak możliwości podłączenia słuchawek tą metodą zakrawa na sabotaż. Mam tylko nadzieję, że doczekam aktualizacji, która to zmieni. Jakość obrazu HD z odbiornika satelitarnego UHD bardzo przeciętna.Moja kilkuletnia Tośka 40L5435DG naprawdę bardziej daje radę w tym temacie ( o wiele większy zakres regulacji parametrami obrazu ). Nie wspominając już o kilkunastoletnim Philipsie z mojej stopki, który nadal budzi podziw jakością obrazu. Kanały 4K super zarówno z satelity, jak i Youtube, ale tylko na maksymalnych nastawach ( Jasny ). Dizajn [emoji106], jakość dźwięku bardzo dobra, pilot całkowita nieczytelność znaków klawiszy [emoji107][emoji107][emoji107]. Ogólnie, jestem trochę rozczarowany, a miało być tak fajnie.
Jaki masz problem złącznością BT? Ja używam słuchawek bezprzewodowych dość często i działa bez problemu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Czy Twoja wypowiedź tyczy się tego modelu? Jak widzę problem mam nietylko ja.
Ja mam 7304 ale różnica to wygląd i pilot - " bebechy" te same. Więc jeżeli u Ciebie nie działa to u mnie też powinin być problem. Nie może się połączyć czy nie widzi słuchawek w ogóle?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

kriswas

Member
Bez reklam
Niestety nie "widzi" słuchawek w ogóle. Inne rzeczy bezproblemowo, soundbar JBL, głośnik JBL, nawet urządzenie nadawczo-odbiorcze Bluetooth, które wykorzystuję do starego audio 2.1 łączy się z TV, a dźwięku nie przesyła 😤😱
 
Do góry