TV Philips Performance 43PUS7334 - Recenzja | Test | Opinie

Walekk

New member
Podzieli się ktoś kalibracją obrazu do 50 i 55 cali?
Macie jakieś sprawdzone, warte polecenia uchwyty do tych modeli? Czytałem, że lepiej poszukać uchwytu który nie przylega zbyt blisko ściany.

Pozdrawiam.
 

gutekxtpl

Member
Po instalacji tej apki też masz tak że poziom głośności długo się wyświetla? Wiem że jeszcze coś miesza ta apka tyle że teraz nie pamiętam dokładnie co.


Po dezaktywacji tej apki wszystko wraca do normy.
Jak sprawdziłem to rzeczywiście, bez tej apki znika szybciej.


Podzieli się ktoś kalibracją obrazu do 50 i 55 cali?
Macie jakieś sprawdzone, warte polecenia uchwyty do tych modeli? Czytałem, że lepiej poszukać uchwytu który nie przylega zbyt blisko ściany.

Pozdrawiam.

Ja kupiłem ART AR-75, solidny, nic nie lata, nie wygina się. Nawet łatwy montaż, przykręcasz uchwyty do tv i zawieszasz go na uchwyt, a potem dokręcasz od spodu śruby żeby zablokować. Jedynie te plastiki są badziewne, ale one nie potrzebne bo i tak przecież uchwytu nie widać. Na allegro z wysyłką dorwałem za 99zł.
 

Walekk

New member
Ja kupiłem ART AR-75, solidny, nic nie lata, nie wygina się. Nawet łatwy montaż, przykręcasz uchwyty do tv i zawieszasz go na uchwyt, a potem dokręcasz od spodu śruby żeby zablokować. Jedynie te plastiki są badziewne, ale one nie potrzebne bo i tak przecież uchwytu nie widać. Na allegro z wysyłką dorwałem za 99zł.

Dzięki za odpowiedź. Oglądałem coś tego typu ale nie mogę się zdecydować. Co powiesz odnośnie konfiguracji tv? Co prawda jeszcze nie rozpakowałem ani 50 ani 55 ale już niebawem się za to wezmę i z tego co czytam to bez konfiguracji ani rusz. Przeczytałem cały ten temat ale nikt nie podał żadnych danych. Napisałem do @ kiki ale bez odzewu.. :p
 

gutekxtpl

Member
Kiki Ci odpisze około 3 w nocy, że masz wesprzeć forum dopiero wtedy wyśle Ci kalibrację. Ja zrezygnowałem z tej wiedzy tajemnej, bo dla mnie obraz i bez tego jest całkiem ok. Mam model 8804, ale to praktycznie to samo. Wg mnie lepiej samemu sobie dopasować obraz pod siebie.
 

zaremba2

New member
Po instalacji tej apki też masz tak że poziom głośności długo się wyświetla? Wiem że jeszcze coś miesza ta apka tyle że teraz nie pamiętam dokładnie co.


Po dezaktywacji tej apki wszystko wraca do normy.

U mnie podobna historia z tą apką z tym, że przytrzymanie przycisku głośności nie skutkuje jego szybkim wzmocnieniem lub przyciszeniem. Trzeba osobno każdy jeden poziom przeklikać. Próbowałem zmienić ustawienia przycisków głośności na inne niż deflautowe i ponownie ustawiałem te związane z głośnością, ale nie pomogło.

Może ktoś zna inną apkę, bądź sposób na poradzenie sobie z tym? Nie powiem, ale trochę irytujące jest to.


btw.
kontaktowałem się z supportem Philipsa w sprawie braku możliwości uruchomienia w HBB kanału Polsat News i domowego e-przedszkola z mux8. Zaproponowali mi aktualizację oprogramowania na TPM191E_R.101.001.079.005. Spotkał się może ktoś z was z tą wersją?
Obecnie mam 001.004.100.000 i od wczoraj PN w HBB zaczął działać.
 
Ostatnia edycja:

sezam

New member
Fakt, że ja użytkuję 43pus7354 ale na najnowszym oprogramowaniu mój TV jest nie do oglądania. Obraz "miga" na sporcie mają "drętwienie nóg" a pasek wiadomości na TVN24 przesuwa się tak jak by miał czkawkę jestem cały czas na oprogramowaniu TPM191E_R.001.001.114.002 i tutaj obraz "brzytwa"

U mnie podobna historia z tą apką z tym, że przytrzymanie przycisku głośności nie skutkuje jego szybkim wzmocnieniem lub przyciszeniem. Trzeba osobno każdy jeden poziom przeklikać. Próbowałem zmienić ustawienia przycisków głośności na inne niż deflautowe i ponownie ustawiałem te związane z głośnością, ale nie pomogło.

Może ktoś zna inną apkę, bądź sposób na poradzenie sobie z tym? Nie powiem, ale trochę irytujące jest to.


btw.
kontaktowałem się z supportem Philipsa w sprawie braku możliwości uruchomienia w HBB kanału Polsat News i domowego e-przedszkola z mux8. Zaproponowali mi aktualizację oprogramowania na TPM191E_R.101.001.079.005. Spotkał się może ktoś z was z tą wersją?
Obecnie mam 001.004.100.000 i od wczoraj PN w HBB zaczął działać.
 

hapi

New member
Dzięki za porządny opis. W sumie fajna seria TV gdyby nie ceglasty pilot który na dodatek częściowo działa po Bt a częściowo na podczerwieni.
 

djrzz

Member
Na najnowszym sofcie TPM191E _ 101.001.123.008 nie łączy z automatu po bluetooth słuchawek, trzeba za każdym razem parować na nowo mimo iż w ustawieniach bluetooth widnieją jako już sparowane. Czasem całkiem gubi słuchawki, wyświetla pustą listę urządzeń bluetooth. Na poprzednim sofcie działały słuchawki bez problemu. Ktoś ma jakieś rozwiązanie?
 

sezam

New member
Witam, czy jest jakieś rozwiązanie dla 7354 aktualizowałem TV ale niestety obraz na najnowszym sofcie w mój TV jest nadal nie do oglądania. Obraz jest niewyraźny i wydaje się jak by lekko drżał. Dostałem z serwisu oprogramowanie "ratunkowe" ale nie jest to rozwiązanie docelowe ponieważ nie mogę aktualizować oprogramowania bo obraz jest jak dla mnie "fatalny" na każdym innym sofcie niż tym z serwisu. Co robić? reklamować?
 

Mazilan

New member
Dziś była nowa aktualizacja może coś poprawili

188ed51233e7.jpg
 

Rasso2

New member
mam ten model tv. Zauważyłem że gdy oglądam np trailer filmu z HDR lub Dolby Vision to obraz jest jakby lekko przyśpieszony (w każdym ustawieniu z HDR naturalny, HDR film. Czy to jest normalne? Można to zmienić?. Obraz jest piękny ale nienaturalny.. Jakby nie pokrywał się z dźwiękiem.
 
Ostatnia edycja:

djrzz

Member
Pisałem jakiś czas temu że po którejś aktualizacji zepsuli dźwięk i już wiem co dokładnie zepsuli. Im robię głośniej to tym bardziej zaczyna ucinać skraje pasma, aż dochodzi do takiego efektu że dźwięk jest nie do wytrzymania, słychać praktycznie same średnie, bas ucięty, soprany ucięte i robienie głośniej powyżej 25 już niema sensu. Producent aktualizacją ograniczył moc głośników i tak naprawdę obciął połowę mocy. Funkcja korektora stała się zbędna bo nie działa skoro słychać jej efekty tylko przy bardzo cichym poziomie, do około 25 a nawet i poniżej. Philips zepsuł to bo na pierwszych wersjach softu grał przyzwoicie. Poziom głośności można zrobić do 60 ale to nie ma sensu, bo teoretycznie powinno być głośno ale nie będzie. Poziom volume na 25 jest już obcięty z ustawionego własnego korektora, a to nie jest jeszcze głośno jak na pokój około 20m2. Co aktualizacja to coś psują...ręce opadają.
 

djrzz

Member
Chciałem przeinstalować kanały ale prosi o podanie pinu. Pin jest wyłączony a mimo to tv wymaga go. Ktoś się spotkał z takim problemem? Nigdy żadnej blokady na pin nie włączałem.
 
Do góry