TV Philips Performance 43PUS7334 - Recenzja | Test | Opinie

djrzz

Member
Z plastiku jest ta cała obudowa, napis jest wydrukowany na drukarce i włożony do środka. Całość jest zalana klejem z pistoletu i podświetlone 3 białymi diodami:-D
 

fazer58

Member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi :) Z tej fotki wychodzi,że powinieneś kliknąć niżej na "Głośniki telewizora wył." dać ok.i powinno działać.
 
Właśnie daje niżej wyłącz głośniki telewizora potem przeskakuje wyżej żeby włączyć źródło dźwięku HDMI a on nadal komunikat daje nie można przełączyć na źródło audio
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety Ty nic już nie zrobisz.
To nie jest clouding.
To ktoś wycierał matrycę suchą „Ostrą” szmatką i pościerał powłokę antyrefleksową.
 

Rasso2

New member
Niestety Ty nic już nie zrobisz.
To nie jest clouding.
To ktoś wycierał matrycę suchą „Ostrą” szmatką i pościerał powłokę antyrefleksową.

Nie rozumiem Kiki. Takie coś będzie już na zawsze?

Powinienem oddać TV na gwarancję do sklepu?. Mogą to naprawić lub wymienić TV?
 

greck

New member
Od niecałego tygodnia posiadam ten telewizor. Przesiadłem się ze starego 12 letniego, 40 calowego Samsunga. Prawie pół roku się czaiłem i finalnie zastanawiałem się między tym a TCL 55EC78. O wyborze zadecydowały lepsze opinie (zwłaszcza co do chodzącego systemu), ambilight, obrotowa podstawa i trochę cena (nocna promocja w rtvagd - 2400).
Pierwsze wrażenia super, 4K super, można obracać jak starego samsunga. Jednak po zrobieniu kalibracji od kolegi Kiki, telewizor dopiero rozwinął skrzydła. Niestety, nie ma róży bez kolców a mianowicie clouding... W rodzinie, oprócz mnie, nikt nie widzi problemu, jednak mnie to męczy i nie wiem co mam robić. Przyznam, że w nocy przy filmach nie jest aż tak widoczny i generalnie nie przeszkadza, ale wiem że jest i go widzę i mnie to "uwiera" ;-) W dzień oczywiście problem nie występuje. Zdjęcia które załączam zrobione już po kalibracji. Zdjęcie bez napisów zrobione na kanale CP, gdzie nic nie ma a zdjęcia z napisami źródło HBO GO z telewizora. Ogólnie na zdjęciach wygląda to znacznie gorzej niż w rzeczywistości. Powiedzcie proszę, czy mam coś z tym robić, czy zostawić jak jest, bo mogę trafić jeszcze gorzej?
Pozdrawiam
 

Attachments

  • IMG_20200524_205839.jpg
    IMG_20200524_205839.jpg
    664,4 KB · Wyś: 87
  • IMG_20200524_205847.jpg
    973,8 KB · Wyś: 48
  • IMG_20200524_205851.jpg
    IMG_20200524_205851.jpg
    948,4 KB · Wyś: 38
  • IMG_20200523_213503.jpg
    997,1 KB · Wyś: 44

JanVid

New member
do greck
.... no to witaj w klubie :) )) .... w celu uspokojenia powiem ci, że też posiadam to "cudo techniki TV" w 55" kupione podobnie jak ty, które również nie jest wolne od tego, może trochę w mniejszej skali i inaczej ulokowane. No niestety chyba trzeba pogodzić się z tą przypadłością która jest mu przypisana z racji tego że jest to TV zaledwie budżetowy. Na razie pozostaję przy nim, gdyż rzadko który TV z tej półki cenowej mu dorównuje w zakresie wyposażenia, możliwości, jakości obrazu a przede wszystkim multimedialności Smart TV. Lepszego w tej cenie nie znajdę i nie robię z tego większego problemu a rodzinę nie informuję o tych spostrzeżeniach i jak na razie jeszcze się tego nie dopatrzyli :eek:k:
PS.
Warte wypróbowania :) )) .... na to jest pewna śmieszna rada a mianowicie należy:
ekran delikatnie opukać poduszką/jaśkiem po całej powierzchni, wówczas diody podświetlające trochę lepiej się układają/lokują i następuje zauważalna poprawa jednak nie eliminująca całkowicie tego zjawiska. Daj znać jakie efekty uzyskałeś :)
 
Ostatnia edycja:

greck

New member
PS.
Warte wypróbowania :) )) .... na to jest pewna śmieszna rada a mianowicie należy:
ekran delikatnie opukać poduszką/jaśkiem po całej powierzchni, wówczas diody podświetlające trochę lepiej się układają/lokują i następuje zauważalna poprawa jednak nie eliminująca całkowicie tego zjawiska. Daj znać jakie efekty uzyskałeś :)


A to opukiwanie jaśkiem to na włączonym czy wyłączonym tv? I czy w pionie tv czy na płasko? Przyznam, że dość osobliwa metoda, ale jeżeli są efekty, to czemu nie... :)


PS
Dzięki za uspokojenie mnie w sprawie wątpliwości co do tv :)
 

JanVid

New member
A to opukiwanie jaśkiem to na włączonym czy wyłączonym tv? I czy w pionie tv czy na płasko? Przyznam, że dość osobliwa metoda, ale jeżeli są efekty, to czemu nie... :)

Obojętnie, bez obaw nie wybuchnie :) ... robiłem to u siebie jakby trochę pomogło (a może to placebo tak działa :) ), a o tym wyczytałem gdzieś na jakimś anglojęzycznym forum.
Nic nie zaszkodzi delikatnie go przebadać.
 

greck

New member
Jak już przy ekranie jesteśmy, to czym najlepiej go czyścić, żeby go nie uszkodzić? Mam niby jakieś chusteczki nawilżane do ekranów i przy starym tv specjalnie się na tym nie zastanawiałem, ale przy tym nie chciałbym popełnić błędu.
 
Do góry