TV 65 cal. Philips Android TV

Krily

New member
1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2,5m
2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Na wprost.
3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? brak.
4. Jaką markę preferujesz? Philips
5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 65
6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? internet
7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? youtube, netfix
8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? sporadycznie
9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? tak
10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 6 tys


Kupuje nowe mieszkanie i szukam tv do niego. Mam trzy typy tv.
Na pierwszym miejscu
Telewizor-philips-65pus8303-12
na drugim
telewizor-philips-55oled803-12
na trzecim
telewizor-philips-65pus7303-12
Jakiego wyboru dokonać? Co z soundbarem w pokoju z aneksem 30 metrowym.Czy warto kupić. Chciałbym podpiąć klawiaturę w razie co jakby pisanie na pilocie sprawiał problem. Czy jak kupie głośniki bluetooth to mogę je podłączyć?



a może jakiś inny philips z 4k? Troche jednak mysle ze duzo $$ wyjdzie za Oleda. Szukam tv z Android TV, podoba mi sie efekt ambilight, jak i pilot z klawiatura na pilocie
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Zdecydowanie oled. Jak za kilka lat się wypali to kupisz nowy 65" i znowu będzie łał. A tak z dużego na taki sam nie będzie efektu.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Jak się wypali za parę lat ? Za kilkadziesiąt dni !!! Chyba że się trafi na niewypalający się tak strasznie panel ,

Za kilka lat to wtedy będzie OLED nie wypalający się chyba to chciałeś napisać ?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dla mnie nie ma powrotu do LCD, po kupnie OLED’a.

Zrobisz, jak zechcesz. Możesz także słuchać narzekania „znawców”, którzy straszą permanentnie wypalonymi pikselami. Dla użytkowników rozsądnych to nie jest problemem, a mówię to z punktu widzenia właściciela plazmy Panasonika od ... 9 lat!

PS. 65 OLED LG B8 chodzi poniżej 7 tysięcy zł.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Gratulacje wumike dobry tv. A takie pytanko miałeś kupować zf9 lub q9fn 75 cal i dlaczego taka decyzja?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Decyzja była taka, że nie potrzebowałem większego TV z gorszym obrazem i za dużo większa kasę. Dla mnie na 1 miejscu liczy się jakość obrazu i wygrał rozsądek.

Za 3 lata pewnie będę celował w OLED 77”. Do tego czasu powinna spaść jego cena oraz poprawić się jakość obrazu polskich operatorów telewizyjnych, bo tak duży TV od razu obnaży lichy sygnał, co zresztą sam miałem okazję naocznie sprawdzić u siebie. Stąd właśnie wzięty rownież na prezentację jeden z 75” LCD poszedł do kartonu i pojechał w siną dal.
 

agricola

New member
Bardzo dobrym modelem swego czasu był Philips 8102 o wielkości 65 cali. Teraz chyba nie jest go tak łatwo dostać. Mało kto teraz w erze OLED robi telewizory z podświetleniem strefowym, tym bardziej, że są one większe niż zwykłe LEDy. Ale w podobnej cenie teraz jakiś OLED Philipsa się znajdzie.
 

jasssu

New member
Autor dał trzy typy, w tym jeden OLED - nic dziwnego, że forum go namawia na OLED. Poza tym odległość 2,5 m dla 55 cali to naprawdę nie jest wiele - nie ma potrzeby kupowania 65. A 803 i tak jest dostępny w przystępnej cenie.
 

agricola

New member
Ogólnie sama technologia jest w coraz bardziej atrakcyjnej cenie. I nie dziwię się "spekulantom", którzy czekają na jeszcze większe obniżenie cen. Poniekąd sam do nich należę. Czekam jeszcze jednak maksymalnie rok i dopiero wtedy decyduję się na OLED.
 

siamer

New member
A czemu nie Sony 65xf9005 ? Mam podobne kryteria i właśnie celuje w ten TV. Gdyby nie android (którego poprostu chce mieć) pewnie poszedłbym w LG 65b8... Oledy Philipsa trochę drogie jak na jego możliwości, gdyby kosztował około 7000 zł pewnie bym wziął
 
Do góry