Wypalona matryca Philipsa 2018

edek103

Member
Mam Philipsa oled 65 cali ( z 2018 roku). Obraz i kolory super, Wczesniej mialem plazme panasa i oled jest duzo lepszy......ale niestety po 8 miesiacach na srodku matrycy na dole niebieskie paski widoczne na czerownym i zóltym tle. Oczywiscie na wysokosci pasków od TVN 24. Program ten ogladam oczywiscie dosc czesto ale nigdy nie dluzej niz 2-3 godziny. Tak wiec niestety ale matryce sie wypalają. Zgoslilem reklamacje do Philipsa. W ten sam dzien przyjechal technik, probil zdjecia matrycy, dane z menu seriwisowego i po 4 dniach otrzymalem decyzje o wymianie matrycy. Za 2 dni przyjezdzają po telewizor:):). Fajna reakcja serwisu ale niestety matryce sie wypalają....i co dziwne nie logo czy nieruchomy kwadrat z napsiem TVN24 i godzina, tylko na srodku granice pasków informacyjnych ktore przeciez zmieniają kolor i grubosc.....szkoda. I naprawde ogladam telewizje 3-4 godziny dziennie.....a TVN24 leci sporadycznie dluzej niz 2 godizny. Zreszta to torszke bez sensu zeby telewizor za 10-20 tys nie mozna bylo ogladac 3 godziny na danym programie....Jestes duzym fanem obrazu OLED ale niestety matryce sie potrafia wypalic.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Z polityką to na Onet. Tu mają być konkrety. Nieważne którym programem chcemy mieć prany mózg, ważne aby nam matrycy nie prało z barw. Dlatego programy informacyjne oglądam na tablecie a nie tv.
 

edek103

Member
oczywiscie ze dam znac. Kupowalem u Ciebie KIKI. Mam nadzieje ze mialem pecha i nastepna matryca bedzie o.k., bo obraz jest naprawde super...:):):). Mam pytanie....wszyscy pisza w artykułach o tym zeby nie wyswietlac obrazu statycznego przez dluzszy czas!!!!. No własnie dluzszy tzn? 1-2-5 godzin???? Co to znaczy. Tak samo pisza producenci......ale jak to rozumiec? Czy 1,5 godzin tvn24 albo tvpinfo ( jak kto woli:)) to duzo czy malo?
 

edek103

Member
wedlug serwisu we Wroclawiu. Przyjezdzaja po telewizor rano, wymiana matrycy to tylko pare godzin Potem muszą go posprawdzac i przetestować. Twierdzili ze to wszystko potrwa 2-3 dni.....zobaczymy
 

edek103

Member
No dobrze.....wymienią mi matryce i co dalej. Tak sobie pomyslalem ze np paski na TVN24 nie sa do konca statyczne. Co pare minut zmienia sie szerokosc, kolor, 3-4 razy na godzine sa reklamy. Najbardziej statyczny jest kwadrat z logo i godziną ale w tym miejscu matryca jest o.k. Tak wogole to nie sa to powidoki...tylko niebiesko-zielone paski widoczne tylko na złotym albo czerownym tle. Na bialym jest niewidoczne. Moze ktos mi pomoze....jak mam postepowac z nową matrycą....co to znaczy " dlugo ogladac obraz statyczny."? ile godzin?
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Zastanawiam się nad matrycami czy Twój przypadek jest odosobniony ?
Bardzo wielu nabywców Oleda z minionego roku prezentuje opinie że problem był
Ze starszymi matrycami a z minionego roku to tylko (cud miód i malina )
To jak to jest z tego co napisałeś to nie widzę aby TV był jakoś ponad przeciętnie eksploatowany !
Dobre jest to że Serwis podszedł do Twojego TV Profesjonalnie !!!
Niemniej zostaje nadal pytanie czy wydać kasę i oglądać TV bez prądu ?
 

edek103

Member
no cóz.. nie ma innych glosów ...wiec wyglada na to, ze rzeczywiscie to marginalny przypadek i mialem po prostu pecha. ZObaczymy w takim razie jak bedzie sie zachowywala nowa matryca.
 

edek103

Member
No włąsnie KIKI...kupowalem ten telewizor u Ciebie. Mam od ciebie na ksero ustawienia. Czy po wymianie matrycy bedą one dalej obowiązywały ( i moge je wprowadzic) czy tez trzeba zamawiac kalibracje od poczatku jak w nowym telewizorze. I powiedz....jak dlugo mozna twoim zdaniem ogladac program informacyjny ( z paskami info na dole) zeby bylo to bezpieczne dla matrycy i miesciło sie w pojęciu przecietnego uzywania tv?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie mam pojęcia.
Nie miałem takiego przypadku.
Ale sprawdź najpierw to co masz.

A ile godzin dziennie oglądałeś program informacyjny z paskiem ?
 

edek103

Member
hm..ile to nie wiem..czasy takie ze czlowiek czesciej chce posluchac co sie dzieje w tym grajdole:):). Nie codzien ogladałem, najczesciej 1-2 godizny. Oczywiscie moze kilka razy zdarzyło sie ze gral 3-4 godziny ale przeciez tam co 20 minut sa reklamy, paski zmieniaja swoją szerokosc i kolor. A statyczne logo z nazwa i godzina programu nie zostalo utrwalone....a ty na swoim ile oglądasz bo przeciez czasami kazdy właczy jesli go cos zainteresuje ( TVN24 labo TVP info)....w zaleznosci od opcji politycznej:). CHyba ze OLEDY nie lubia polityki jako takiej:):)
 

darekgra

Member
No włąsnie KIKI...kupowalem ten telewizor u Ciebie. Mam od ciebie na ksero ustawienia. Czy po wymianie matrycy bedą one dalej obowiązywały ( i moge je wprowadzic) czy tez trzeba zamawiac kalibracje od poczatku jak w nowym telewizorze. I powiedz....jak dlugo mozna twoim zdaniem ogladac program informacyjny ( z paskami info na dole) zeby bylo to bezpieczne dla matrycy i miesciło sie w pojęciu przecietnego uzywania tv?
Profesjonalną kalibrację wykonuje się dla każdej matrycy idywidualnie ponieważ każda jest trochę inna od poprzedniej. W ty m wypadku xero od kikiego możesz potraktować jako ustawienia wstępne lecz nie kalibrację.
 

mazbog

Member
Mam Philipsa oled 65 cali ( z 2018 roku). Obraz i kolory super, Wczesniej mialem plazme panasa i oled jest duzo lepszy......ale niestety po 8 miesiacach na srodku matrycy na dole niebieskie paski widoczne na czerownym i zóltym tle. Oczywiscie na wysokosci pasków od TVN 24. Program ten ogladam oczywiscie dosc czesto ale nigdy nie dluzej niz 2-3 godziny. Tak wiec niestety ale matryce sie wypalają. Zgoslilem reklamacje do Philipsa. W ten sam dzien przyjechal technik, probil zdjecia matrycy, dane z menu seriwisowego i po 4 dniach otrzymalem decyzje o wymianie matrycy. Za 2 dni przyjezdzają po telewizor:):). Fajna reakcja serwisu ale niestety matryce sie wypalają....i co dziwne nie logo czy nieruchomy kwadrat z napsiem TVN24 i godzina, tylko na srodku granice pasków informacyjnych ktore przeciez zmieniają kolor i grubosc.....szkoda. I naprawde ogladam telewizje 3-4 godziny dziennie.....a TVN24 leci sporadycznie dluzej niz 2 godizny. Zreszta to torszke bez sensu zeby telewizor za 10-20 tys nie mozna bylo ogladac 3 godziny na danym programie....Jestes duzym fanem obrazu OLED ale niestety matryce sie potrafia wypalic.

Witaj jak długo trwała procedura serwisowa ? Mam to samo na modelu 55 cali też z 2018 r ,właśnie minął rok od zakupu i widać linię niebiesko-zieloną na kolorze czerwonym,pomarańczowym oraz ciemnożółtym. Jeszcze nie zgłaszałem do serwisu
 

edek103

Member
Hej..matryca wynieniona. Wszystko trwalo 48 godzin. Przyjechali zabrali i ..po 2 dniach telewizor był z powrotem.:):). Mazbog....jesli masz ten sam problem to zgłaszaj smialo. Oczywiscie duzym ulatwieniem jest posiadanie oryginalnego opakowania ale nawet jesli go nie masz to maja róznego typu opakowania zastepcze. Jesli chodzi o kalibracje...to tak szczerze mówiąc zgłupialem. Po prostu nie widze kompletnie zadnej roznicy w obrazie teraz i przed naprawą. Obraz jest ladny....jak to na Oledzie. Jestem pewny ze na urzadzeniach pomiarowych wyszłyby rózne nieprawidłowosci ale golym okiem nie sposób sie do czego przyczepic. Chyba trzeba postawic dwa telewizory kolo siebie zeby zobaczyć roznice a i tak osobiste preferencje mogą wziać góre.....Ale naprawde jestem zadowolony..szybko i sprawnie, Philips sie spisał:):). Chociaz dalej nie wiem co to znaczy unikać "dlugiego" obrazu statycznego?????!!!!. Milego wekendu
 
Do góry