Problem z kontrastem OLED Philips 803er

PnPride

New member
Cześć, niedawno zakupiełem swojego pierszego OLED'a i mam mały problem przy podłączeniu do PC. Kiedy jest mało elementów białych na ekranie to wszystko jest intensywne, biały taki jak trzeba, niemniej kiedy 90% ekranu zajmuje kolor biały (np jak otrzworzymy pustą przeglądarkę) kontrast koloru białego spado o ok 50% i wygląda jak szary... bardzo się to też rzuca w oczy kiedy np przeglądamy foldery na komupetrze. Sprawdzałem ustawienia w telewizorze i komputerze i są już powyłanczane wszsytkie opcje które oszczędzają energie itp. i tak naprawde nie wiem co mam z tym zrobić, może ktoś ma jakiś pomysł?

innym słowem, im mniej białego koloru na ekranie tym jest on bardziej intensywny.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Profesjonalna kalibracja powinna załatwić problem, dobre mierniki , godzina roboty i po problemie - koszt 400-500 zł
 

PnPride

New member
Macie na myśli kalibrację z poziomu serwisowego czy użytkowego? bawiłem się wszystkimi opcjami użytkowimy i tak czy siak mam "limit" z ilością jasnych pixeli jaki jest w stanie wyświetlić telewizor. Przeczytałem na innych forach, że to ponoć normalne w oledach za co odpowiedzialny jest system ABL i ponoć jest to zabezpieczenie i nie da sie go wylaczyć.
 
Do góry