Problem z 55PUS7101/12 - brak obrazu w video

PanZupa

New member
Witam,

Mój tv Philips 55PUS7101/12 działał sobie bez problemów od ponad roku. Używamy go do Netflix, YouTube i Kodi (video z dysku sieciowego).

Ostatnio gdy włączyłem telewizor nie wyświetlał obrazu filmów video z żadnej z powyższych aplikacji. Normalnie wyświetlał menu androida, netflixa czy kodi ale uruchomienie jakiegokolwiek video kończyło sie czarnym ekranem. Co ciekawego dźwięk i napisy działają. Nie ma tylko obrazu.

Próbowałem coś z tym zrobić ale nic mi się nie udało, więc zrobiłem update do Androida 8 - nic nie pomogło. Ostatecznie zrobiłem reset tv i ponowną instalację. Zainstalowałem netflix oraz kodi od nowa. TV działał dobrze (pomijając ze Android 8 strasznie muli) i odtwarzał video. Niestety włączenie jakiegoś filmu w kodi spowodowało znów ten sam problem z czarnym ekranem.

Proszę o pomoc i sugestie co z tym zrobić. Kupiłem tv specjalnie z androidem aby móc korzystać z kodi. Uprzedzając wszelkie sugestie: nieużywanie KODI dla mnie nie jest rozwiązaniem.

Moje pytanie:
1. Ktoś miał już taki problem?
2. Ktoś może ma sugestie jak rozwiązać ten problem?
3. Da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji Androida? Na przykład zainstalować z pendrive fabryczna wersje softu? Jesli tak to gdzie szukać oprogramowania
4. Zgłaszać ten problem na gwarancji?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam,

Mój tv Philips 55PUS7101/12 działał sobie bez problemów od ponad roku. Używamy go do Netflix, YouTube i Kodi (video z dysku sieciowego).

Ostatnio gdy włączyłem telewizor nie wyświetlał obrazu filmów video z żadnej z powyższych aplikacji. Normalnie wyświetlał menu androida, netflixa czy kodi ale uruchomienie jakiegokolwiek video kończyło sie czarnym ekranem. Co ciekawego dźwięk i napisy działają. Nie ma tylko obrazu.

Próbowałem coś z tym zrobić ale nic mi się nie udało, więc zrobiłem update do Androida 8 - nic nie pomogło. Ostatecznie zrobiłem reset tv i ponowną instalację. Zainstalowałem netflix oraz kodi od nowa. TV działał dobrze (pomijając ze Android 8 strasznie muli) i odtwarzał video. Niestety włączenie jakiegoś filmu w kodi spowodowało znów ten sam problem z czarnym ekranem.

Proszę o pomoc i sugestie co z tym zrobić. Kupiłem tv specjalnie z androidem aby móc korzystać z kodi. Uprzedzając wszelkie sugestie: nieużywanie KODI dla mnie nie jest rozwiązaniem.

Moje pytanie:
1. Ktoś miał już taki problem?
2. Ktoś może ma sugestie jak rozwiązać ten problem?
3. Da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji Androida? Na przykład zainstalować z pendrive fabryczna wersje softu? Jesli tak to gdzie szukać oprogramowania
4. Zgłaszać ten problem na gwarancji?

Cześć,
Też mam 7101 i odtwarzam filmy z dysku sieciowego (chociaż bardzo rzadko przez KODI). Jednak po przeczytaniu Twojego posta otwrzyłem KODI Leia, włączyłem film z dysku sieciowego i nie było problemów. Czy modyfikujesz jakieś ustawienia KODI czy instalujesz i od razu włączasz film i wtedy pojawia się błąd? Instalujesz jakąś nakładkę dodatkową na KODI? Czy na wszyst
kich filmach tak masz czy jeżeli masz np. filmy z telefonu to też tak się dzieje?
 

PanZupa

New member
Też mam 7101 i odtwarzam filmy z dysku sieciowego (chociaż bardzo rzadko przez KODI).
To co innego mozesz polecić?
Jednak po przeczytaniu Twojego posta otwrzyłem KODI Leia, włączyłem film z dysku sieciowego i nie było problemów. Czy modyfikujesz jakieś ustawienia KODI czy instalujesz i od razu włączasz film i wtedy pojawia się błąd? Instalujesz jakąś nakładkę dodatkową na KODI? Czy na wszyst
kich filmach tak masz czy jeżeli masz np. filmy z telefonu to też tak się dzieje?

Ja już 3 razy resetowałem tv (opcja w menu tv "ponowna instalacja") instaluje Kodi (Leia) i dodaje tylko zasoby dysku sieciowego. Nic nie zmianiam i nie konfiguruje. Zadnych pluginow. Na dysku mam filmy z hdencode com - raczej bardzo porządne pliki, nigdy nie miałem z nimi problemów.

Nie wiem czy na wszystkich plikach, ciężko powiedzieć, czasem uda sie w kodi odtworzyć jakis film. dajmy na to odcinek simpsonow, potem jakis inny ale co jest pewne to to ze jak wyjde z Kodi to juz bedzie kicha i obraz przestanie działać w YouTube i Netflix.

Kolejny update jest taki, ze przedwczoraj tez przestał działać obraz na zwykłej telewizji, który do tej pory działał nawet gdy Netflix i YouTube nie chciały wyświetlać obrazu. Skończyło się resetem tv.
 
Do góry