32PFL9632D - Co sądzicie?

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
Co sądzicie o Philips 32PFL9632D? Mam PS3 i ograniczony budżet na nowy TV(max 5000zł). TV Hd Ready nie chcę kupować, bo to jednak na PS3 są gry 1080p, a chciałbym z całego potencjału konsoli korzystać. I nie potrzebuje dużego TV, bo nie mam jakiegoś wielkiego pokoju. A wogóle, to od kiedy jest 32PFL9632D na rynku?
 

Robert Dy

New member
Sądzę że będzie to najlepszy TV LCD w grupie 32". Wstrzymałem się z zakupem: SONY D3000 do czasu premiery PHILIPS'a. Sklep internetowy, udzielił mi informacji że powiny być po 10 Lipca.

Matryca w PHILIPSIE to 1366 x 768p.
http://www.consumer.philips.com/con...?proxybuster=WXEB3P5COVJ4JJ0RMRCSHQFHKFSESI5P


14 bit RGB, 100Hz, 3ms, pierwszy Philips z Perfect Pixel HD - to działa na wyobraźnię.

Czekam z niecierpliwością na testy.
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
W katalogach Philips podawał że będzie Full HD, na stronie internetowej przez jakiś czas również była taka informacja.Ciekawe co nie wypaliło??
Inna sprawa że przy 32" to tylko korzyść z FullHD przy korzystaniu z kompa przy odległości 1-1,5m. Z drugiej strony jest on z tego względu dużo tańszy niż byłby z matrycą 1080p.

Pozdro
 

pigabriel

New member
Witam
Czy ktoś to cudo ma może u siebie albo zna jakąś stronę z testami?
Trzeba w końcu coś kupić a tu ciągle coś nowego.
Cena trochę powala, 1000zł droższy od Sharpa RD2E ale może warto zainwestować albo trochę poczekać?
 

mac79

New member
Nie znam się na typach matryc, ale zastanawia mnie dlaczego 32pf9632 mimo że ma być następcą 32pf9731 ma "tylko" matryce 7ms, a 9731 ma 3ms

ps. no i oznaczenia też mnie zastanawiają, dlaczego jest niższe :)

ps2. no i o co chodzi z tym 1080p na matrycy 1366x768??????
 
Ostatnia edycja:

Danek1

New member
32pfl 9632 D

Przegladając specyfikację tego TV przeczytałem , ze system TV to DVB COFDM 2k/8k .Czy to znaczy , ze nie odbiera sygnału TV np z kablówki ?
 

Foxsites

New member
Mam już swój PHILIPS 32PFL9632D

Od kilku lat obserwuję rynek LCD i wreszcie doczekałem się produktu, który spełnił moje minimalne wymagania.
Jest to pierwszy TV, w którym obraz SD jest akceptowalnej jakości. Jak się potrafi odpowiednio go skonfigurować można uzyskać całkiem dobry efekt. Obraz SD jest o klasę wyżej od wszystkiego co do tej pory widziałem na telewizorach LCD. Oczywiście z bliska dalej widać różnicę od zwykłegi CRT ale jak się klapnie z 3 m od to już jest super. Nie ma tej "mgły i rozmazów".
Obraz HD oczywiście jak zwykle powala ale w tym modelu jest jeszcze coś więcej - system kompensacji ruchu, który znakomicie działa. Oglądanie bez tego nie ma sensu bo niby jest wszystko OK ale jak się to włączy to dopiero widać płynność i obraz przestaje się "kojarzyć" z obrazem komputerowym.
System Perfect Pixel jest o tyle lepszy od dotychczasowych systemów PHILIPSA, że działa również na obraz HD, a nie tylko na SD. Obraz jest ostry nawet na sygnale SD.
Matryca 3 ms praktycznie nie ma efektu smużenia.
Jest system automatycznej kontroli kontrasu. W instrukcji zalecają żeby ustawić go na średni ale za bardzo wtedy widać dynamiczne zmiany kontrastu. Jeżeli ustawi się go na niski to jest super. Przydaje się to kiedy wyświetlane są materiały o różnej jakości i dynamicznie kontrolowana jest wartość kilku parametrów obrazu.
Bardzo fajną funkcją i to działającą dość sprawnie jest funkcja automatycznej zmiany proporcji obrazu przy materiałach wyświetlanych w różnych formatach również dla sygnału przez HDMI.
Jest też system czyszczenia zakłóceń kodowania w MPEG i ma to też wpływ na DiVXy. Pierwszy TV, na którym nie widać bloków wynikających ze słabej jakości kompresji (oczywiście do pewnego poziomu).
AmbiLight to dla mnie raczej gadżet ale jest i świeci.
Ten model nie ma problemów z N-ką po HDMI co jest utrapieniem wielu abonentów tej platformy.
Sprawdzony z sygnałem SD z kablówki, N-ką, z PS3 (masakra :) ), sygnałem RGB z DVD i DiVX.
Wady?
- Na pewno dla niektórych cena za 32'' ale można go już dostać za 4399,-
- cyfrowe złącze wyjściowe audio przepuszcza 5.1 ale nie przepuszcza sygnału DTS podawanego przez HDMI
- kontrast mógłby być większy niż 8000:1 ale system dynamicznej zmiany kontrastu w znacznym stopniu niweluje ten mankament

Jednym zdaniem jest to przynajmniej na razie jeden z najbardziej zaawansowanych TV 32'' na rynku na chwilę obecną
 

sauber

New member
Philips 32pfl9632d

Ostatnio także jestem na etapie zakupu TV 32` i po przekopaniu masy informacji w internecie, zawęziłem mój wybór do PHILIPS 32PFL9632D i Sony 32D3000 (ze wskazaniem na Philipsa).

Nie przeprowadzełem jeszcze testów wizualnych, ale niżej podaje linki do testów angielskojęzycznych (tylko z tego języka coś łapię:grin: )

http://www.tech.co.uk/home-entertainment/tv/tvs-displays/lcd/review/philips-32pfl9632d

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2007/11/03/Philips-32PFL9632D-32in-LCD-TV/p1

W powyższych testach - rewelacyjnie.
 

Robert Dy

New member
Ja w sierpniu kupiłem Sony 32D3000, bo nie mogłem doczekać się na Philipsa, który zapowiadany był już od kwietnia. Z Sony jestem bardzo zadowolony głównie ze wzgledu na płynność ruchu i czerń.

Ostatno w końcu obejrzałem Philipsa w akcji. Pierwsze wrażenie to błyszcząca obudowa, czarna ze srebną ramką, co dla mnie nie jest zaletą. Wolę matowe. Obudowa jest głębsza od Sony. Ogólnie jakość obrazu znakomita, jedyne do czego mogę się nieco przyczepić to kąty, ale w Sony też pod tym względem oczekiwałem czegoś więcej.

TV wart swojej ceny. Polecam.
 

walmarek

New member
Jestem po zakupieniu tego modelu.Pierwsze wrażenia jak najbardzie pozytywne
Narazie tylko sygnał z kablówki.Wygląda po ustawieniach całkiem nieżle.
Intryguje tylko port usb.Czy można oprucz jpg i mp3 odtworzyć inne pliki.Z rozszerzeniem mpeg są niewidoczne.
 

IceQ

New member
Parę dni temu ja również kupiłem ten TV i musze przyznać że jestem z niego bardzo zadowolony. Wygląd efektowny, odbiór kanałów SD - moim zdaniem jeden z najlepszych TV do takiego sygnału (wiadomo jeden kanał lepiej drugi gorzej ale generalnie rewelka). TV ma trzy wejścia HDMI 1.3, 2 Euro złącza , wejście i wyjście optyczne , port USB (można podłączyć aparat, przeglądać zdjęcia i słuchać mp3 ).
UWAGA !!! TV nie ma gniazda D-SUB czyli osoby które mają laptopy bez wyjścia DVI i chciały by oglądać filmy z laptopa raczej niech się poważnie zastanowią nad zakupem.
Dodatkowym minusem jest niestety dość wysoka cena jak za TV 32'' ale za to dostaje się naprawdę bardzo dobry TV 100hz z bardzo dobrze prezentującym się obrazem SD i HD. Duża ilość dodatkowych funkcji jest również dużym atutem tego TV. Mnie bardzo urzekł ‘Ambilight’ w tym modelu z lewej i prawej strony.
 

THOUSAFFISA

New member
32PFL9632D Co sądzicie

Please helpI have a new 46pfl6606t, and have just bought a philips hts3520/05, i have connected the HDMI cable between both units hdmi 1 on tv.I get no tv sound from the theater system?, only from the tv speakersPlaying a dvd on the hts works fine and picture is perfect, sound from both tv and htsso what have i not done, when i use the tv setup there is no option to change.Please advise, this is why i bought a philips theater system so there would be no compatibility issues.Is the hts 3520 arc compatible??Kind regardsPat
 
Do góry