Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

fiskomp

New member
@kiki - czy 70PUS7304 ma możliwość zapisu ustawień po kalibracji HDR jako ustawienia osobiste ? Czy podstawowe ustawienia składowych koloru się nie zmieniają ? Jak to wygląda podczas profesjonalnej kalibracji ?
Philips ma dwa wolne "sloty" ISP (dzień/noc) na których ustawiamy osobiste preferencje (np przy kalibracji), czy na tym samym profilu ale przy materiale SDR i HDR zapamiętuje osobno ustawienia np "krzywej" koloru ?

Przy okazji jak zapamiętać te ustawienia dla wszystkich źródeł, bo zablokować je można sekwencją 473473 z pilota. Chodzi mi o to, żeby materiał z wszystkich źródełek nie powodował zmiany ustawień obrazu.
Kiedyś to wyczaiłem, ale teraz za cholerę nie mogę sobie przypomnieć.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

j22j

New member
Bardzo bym prosił o podesłanie ustawień obrazu dla modelu 50 pus7334. Chodzi mi głównie o ustawienia pod YouTube Netflix itp, oraz pod konsole PS5
 
Ostatnia edycja:

kitana

New member
Witam, od paru dni mecze sie z optymalni ustawieniami obrazu telewizora Philips 70PUS7304. Bylby ktos tak mily i podeslal jakas probke ustawien? Pod konsole oraz pod zwykle uzywanie. Z gory dziekuje
 

kitana

New member
TV ustawilem wedlug zalecanych ustawien no i jest teraz zolta poswiata na obrazie. Wina konkretnego modelu czy o czyms nie wiem?
 

fiskomp

New member
Nie wklepujcie tych ustawień z kalibracji innych telewizorów, każdy jest "inny", zamówiłem i wykonano kalibrację na moim 70PUS7304 i totalnie są inne ustawienia, niż podawane na tej stronie. Nie mówię, że to źle, ale w 99% przypadków nic nie dadzą, tylko kolorymetr, ew. ten drugi przyrząd wraz z kolorymetrem, dadza to co ma być.
U mnie obraz to niebo a ziemia z tym co mi kiki przesłał, bo o fabrycznych nastawach, to już nie ma co pisać.
 

Przemokrus

New member
Hej, mam 70PUS7304, rozglądam się za soundbarem z Dolby Atmos, myślałem nad Samsungiem q950a ale ten tv posiada zwykłe HDMI arc, czyli o Dolby Atmos czy DTS X trzeba zapomnieć? Zerknąłem do instrukcji TV i jest napisane że obsługuje Dolby Atmos, moje pytanie jak?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Hej, mam 70PUS7304, rozglądam się za soundbarem z Dolby Atmos, myślałem nad Samsungiem q950a ale ten tv posiada zwykłe HDMI arc, czyli o Dolby Atmos czy DTS X trzeba zapomnieć? Zerknąłem do instrukcji TV i jest napisane że obsługuje Dolby Atmos, moje pytanie jak?


Cześć,
DTS X nie będzie obsługiwany, natomiast Dolby Atmos tak, w pewnym sensie.
Dolby Tmos na Netflix jest zakodowany w Dolby Digital+. Jest to bez problemu do "udźwignięcia" przez HDMI ARC, jak również w tym TV wspierane przez głośniki TV.
Jeżeli natomiast chciałbyś uzyskać niesoompresowany Dolby Atmos z płyt BD 4K, to wtedy nie będziesz mógł tego zrobić (przepustowość HDMI na to nie pozwala, potrzebne HDMI eARC). Musiałbyś wtedy odtwarzacz BD podłączyć do soundbara bezpośrednio.
 
Do góry