Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

fiskomp

New member
Witam.

Gdzieś mi umknęło jak można z pilota poprzez kod zablokować wprowadzone ustawienia obrazu.

Mógłby ktoś przypomnieć ?

Pytanie, czy to dla danego profilu zablokuje na wszystkich wejściach HDMI, czy trzeba się bawić każdym z osobna.
 

leon245

New member
Witam
Jestem posiadaczem Philips 70PUS7304 jakiś czas temu pojawiła mi się pod ekranem mała kreska, po oddaniu do serwisu okazało się, że był to robak. W ramach gwarancji wyczyścili matrycę, jednak w miejscu w którym był robak pozostał jasny punkt który jest widoczny na jasnych tłach.
Proszę powiedzieć czy mogę to zgłaszać czy raczej już nic z tym nie zrobię. Telewizor mam 2 miesiące a tu taka wada.
 

Attachments

  • P1020378.jpg
    P1020378.jpg
    69,3 KB · Wyś: 43
  • IMG_20200713_164247.jpg
    IMG_20200713_164247.jpg
    76,8 KB · Wyś: 38

legaar

Member
Czy u Was też po właczeniu opcji Kontrast Dynamiczny na wartość średnio - czarny staję się super idealny - ale niestety kosztem widoczności szczegółow w ciemniejszych miejscach :/ trochę nie rozumiem tej opcji :(
 

Przemokrus

New member
Cześć, zakupiłem nowy tv Philips 70PUS7304. Na czarnym ekranie wystepuje clouding. Czy mi to przeszkadza, chyba sredio z tym że wolał bym by tego nie było. TV kupiłem przez internet, do 2 tygodni mogę go oddać do sklepu i kupić następny pytanie czy clouding to częste zjawisko w tym modelu, możliwe że kupię następny i bedzie to samo lub jeszcze gorzej??
Byłem dziś w sklepie, nie są w stanie mi nic powiedzieć, kazali dzwonić do producenta. Do philipsa zadzwoniłem gdzie dostałem nr do serwisu... zadzwoniłem też nie dowiedziałem nic o cloudingu, Pan przy tel przyjmuje tylko reklamacje a z technikiem/serwisantem nie ma możliwości porozmawiać.
Możecie mi doradzić, czy jest realne że kupię następny egzemplarz wolny od tych przebarwień?? Bo oddanie go na gwarancji to bedzie chyba dłuższy proces a nawet nie wiem czy tego typu wada jest wrodzona i nie ulega naprawie. Tego chciałem sie przez tel dowiedzieć ale nie nie udało
 
Ja oddałem na gwarancję bo już minęło te 14 dni...Mi serwis odmówił naprawy,uznał sprzęt za sprawny. Jeśli ci przeszkadza oddaj,ja bym oddał i brał nowy jeszcze raz.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Pilot to jakiś śmietnik. Od 2 miesiecy użytkuje 70" a pilot wygląda jakbym go przeciągnął po asfalcie. Od dołu sreberko zeszło w 30 proc. Do tego narożniki nawet od góry. pilot leży na kanapie albo stoliku. Nigdy nie miałem takiej sytuacji. Brak jakichkolwiek nóżek nie pomaga.

Mam jeszcze 9 letni pilot od Sony 500x, czy od 6 letniego philipsa 47 cali i żaden nie wygląda taki kiepsko jak ten nowy.

Ze strony PhilipsTV majami przesłać nową sztukę ale co to da skoro za kwartał będzie wyglądał tak samo...
 
Mój pilot po 3 dniach już posiadał ślady użytkowania od strony klawiatury,dziś jest jeszcze gorzej. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. A obchodzę się z nim delikatnie.
 

SirGorg

New member
Nie wiem, co może być nie tak z pilotami. Mam TV od 3 miesięcy i na pilocie żadnych śladów użytkowania. Może jakaś seria pilotów ma źle nałożone powłoki...
 

KSC-1906

New member
Do tv 65PUS7304 podłączony odbiornik sat kablem hdmi, czy to normalne w tym modelu że przy przełączeniu jakiegokolwiek kanału sat pojawia się obraz i dźwięk na około pół sekundy a następnie niknie obraz i dźwięk na dwie może trzy sekundy (czarny ekran) i dopiero po tym pojawia się wszystko tak jak należy? Takie przełączanie kanałów jest strasznie irytujące, zaznaczam że z innymi tv nigdy nie miało miejsce coś takiego, kanały załączały się od razu. Czy to usterka tv, czy może ten model tak ma?
 

fiskomp

New member
Do tv 65PUS7304 podłączony odbiornik sat kablem hdmi, czy to normalne w tym modelu że przy przełączeniu jakiegokolwiek kanału sat pojawia się obraz i dźwięk na około pół sekundy a następnie niknie obraz i dźwięk na dwie może trzy sekundy (czarny ekran) i dopiero po tym pojawia się wszystko tak jak należy? Takie przełączanie kanałów jest strasznie irytujące, zaznaczam że z innymi tv nigdy nie miało miejsce coś takiego, kanały załączały się od razu. Czy to usterka tv, czy może ten model tak ma?

W moim 70PUS7304 taki objaw jest przy pierwszym uruchomieniu tunera (zmiana źródła).
Potem kanały przełącza gładko.
Moim zdaniem, to jest wykrywanie formatu obrazu na tym gnieździe.
W opcjach tunera (Syfrowy Polshit) mam na sztywno ustawioną rozdziałkę, Bo i tak nic wyżej 1080i on nie wypluwa, może więc to z tego wynika, że u ciebie TV testuje co ma na gnieździe i przełącza w odpowiedni tryb.
 
Do góry