Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

Kamil88888

New member
Bo u Ciebie wyszedł zupełnie nieprzemyślany zakup. Kupujący TV na VA wiedza doskonale, że tego typu matryca charakteryzuje się właśnie takimi właściwościami. Dlatego one sa najlepsze gdy masz dedykowane miejsce do projekcji. I nie wchodzi w grę oglądanie pod kątem.
IPS za to z jego "srebrzystą matrycą, by mnie szlag trafił oglądając film z tym efektem.
A że w IPS nawet na wprost czerń jest taka sobie, dlatego wybrałem VA. IPS ssie.

Chcialbym dopytac o te kąty. Rozumiem, ze jak TV powieszę na srodku pokoju to ogladajac z odleglosci 5 metrow, siedzac na sofie troche z boku (tzn.nie idealnie na środku na przeciwko TV,widac na fotce)
duzej roznicy chyba nie bedzie. Przygladalem sie w sklepie na 70 cali z VA i nic takiego nie widzialem(fakt nie bylo tam ciemno). 65 mialem na chwile i obraz mi pasowal.Na PS4 tez fajnie sie gralo. W sklepie widzialem dwa modele obok siebie (dokladnie jeden nad drugim) i mialem lekkie wrazenie jakby obraz na matrycy VA byl fajnieszy. Nie wiem czy to tylko umiejscowienie, dalej od swietlowki stal. I tak zastanawiam teraz co tu brac:) ta 65 czy 70.
 

Attachments

  • IMG_20200420_203653.jpg
    IMG_20200420_203653.jpg
    319,3 KB · Wyś: 61

MrPiotrr

New member
Witam

Bardzo proszę o szybką pomoc i związaną jedynie z tematem oraz proszę o konkretne informacje.
* Cena obu modeli za jaką mogę je zakupić jest identyczna (około 400€).
* Dodam --> nie patrzę na różnicę w calach, ponieważ to tylko 5 cali.

* Który model zakupić?

1. Philips 50PUS7304/12
2. Xiaomi Mi LED TV 4S 55



Bardzo proszę o jak najszybszą pomoc.
 

fiskomp

New member
Na 75 nie ogarnalbym gry na PS4:)

Kamil, bierz 70, VA ma ładniejszą czerń. Na 70 obraz jest super., z tej odległości nie poczujesz różnicy (za mała zmiana kąta patrzenia). Te "blaknięcie kolorów nie jest aż tak duże, dopiero pod ok. 45st już widać, że nasycenie kolorów maleje.
Od zawsze uważałem, brać największy na jaki mnie stać, za miesiąc już będzie się wydawał "malutki" :)
Szczególnie u ciebie, gdzie masz duży dystans.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście , że ogarniesz 75" i będzie naprawdę moc radości.
Masz specjalną ofertę na :
- TCL 75EP660
- Philips 75PUS7354
- Sony 75XG9096
- TCL 75C815

- Philips 70PUS7304
 

Kamil88888

New member
Kamil, bierz 70, VA ma ładniejszą czerń. Na 70 obraz jest super., z tej odległości nie poczujesz różnicy (za mała zmiana kąta patrzenia). Te "blaknięcie kolorów nie jest aż tak duże, dopiero pod ok. 45st już widać, że nasycenie kolorów maleje.
Od zawsze uważałem, brać największy na jaki mnie stać, za miesiąc już będzie się wydawał "malutki" :)
Szczególnie u ciebie, gdzie masz duży dystans.
Juz wziąłem 70pus7304/12. Z media exp maja mi przywieźć jutro. Promocje wrzucili za 3,5 to się skusilem:) Mam nadzieję, ze drugiego tv nie bede musiał juz oddawac:)
 

fiskomp

New member
Juz wziąłem 70pus7304/12. Z media exp maja mi przywieźć jutro. Promocje wrzucili za 3,5 to się skusilem:) Mam nadzieję, ze drugiego tv nie bede musiał juz oddawac:)

Będziesz Pan zadowolony xD

Tylko od razu aktualizować i soft w TV i w pilocie.
Potem kalibrację od KiKi'ego.
Szlif pod siebie i wyrywa z trampek.
 

legaar

Member
do mnie dzisiaj też doszedł :) jeszcze nie rozpakowałem bo mnie jakieś przeziębienie rozłożyło :(

Będziesz Pan zadowolony xD

Tylko od razu aktualizować i soft w TV i w pilocie.
Potem kalibrację od KiKi'ego.

Soft w pilocie ?

podeślesz kalibrację od Kikiego ? wysłałem do niego PW ale chyba zarobiony jest ;)
 

Kamil88888

New member
Dokładnie tak.
Zrobione.
Jeszcze mam pytanie odnosnie uchwytu. Powiesilem TV na uchwycie Hama 00118619 FullMotion XL. Mozna na nim zamontowac TV do 35 kg, czyli pasuje do 70pus7304. W instrukcji pisza, ze jest to uchwyt do 65cali max. Rozumiem, ze najwazniejszy parametr to waga chyba. Podpowiecie?
 

fiskomp

New member
Zrobione.
Jeszcze mam pytanie odnosnie uchwytu. Powiesilem TV na uchwycie Hama 00118619 FullMotion XL. Mozna na nim zamontowac TV do 35 kg, czyli pasuje do 70pus7304. W instrukcji pisza, ze jest to uchwyt do 65cali max. Rozumiem, ze najważniejszy parametr to waga chyba. Podpowiecie?

Pamiętasz może jak długie śruby mają być do mocowania ramy w TV (VESA).
Kupiłem uniwersalny i nie wiem jakiej długości musza być, żeby nie przegiąć, za długie mogą uszkodzić TV.
 
Do góry