Philips LED TV PUS8804, 50 '', 55 '' i 65 '', HDR Dolby Vision / HDR10 + dźwięk z soundbara 2.1 i Android Pie 9.0, Smart TV.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW . Dostaniesz kontakt do kolegi.
On jutro będzie sprawdzał wszystkie szczegóły .
Telewizor jest już po aktualizacji.
 

Ddawid6

New member
Odnośnie ostatniej aktualizacji - ja nie zauważyłem problemów z dźwiękiem.
Ja osobiście aktualizuje ręcznie, zawsze po uprzednim "zerowaniu ustawień".
Po procesie aktualizacji kiedy TV się obudzi, daję mu dłuższą chwilę by wszystko się załadowało - zostało przetrawione. Następnie stanby i wtyczka z kontaktu na min. 2minuty.
Może procedura przesadzona, ale nigdy "po" nie miałem problemów.

Co do samego PUS8804 to ja jako "zwykły kowalski" posiadacz wersji 55" mogę tylko napisać tyle:
- test modelu 43PUS7334 dostępny na forum ...mam wrażenie jakby dotyczył właśnie mojego zakupu.
Różnica to audio, reszta same podobieństwa - nierównomierność podświetlenia na jednolitych planszach w narożnikach jest widoczna, szczęśliwie tylko w takich konkretnych przypadkach.
Mi nie spodobały się "pierdółki" - tylna obudowa widoczne odciski od formy, w jednym miejscu tak jakby "pęcherz" - po naciśnięciu palcem fragment obudowy sprężynuje, oraz "typowo polska" specjalność na odwal przyklejona naklejka serwisowa - niewklejona dokładnie w ramkę.
Ja kupiłem za 3899 i ta cena wydaje mi się adekwatna, choćby tylko z powodu "porządku kablowego i braku pilotologi" ze względu na zintegrowany sound-bar.
Sam dźwięk mnie nie powala, ale jest bardzo naturalny więc duży "+".
Obraz, jego jakość można odczuć dopiero na materiałach w wysokiej rozdzielczości źródłowej.

Jako, że jest to moja nowa zabawka śledzę net i taka oto namiastka testu się objawiła (usunąć spacje, dodać kropkę...):
Kod:
https://hdtv polska com/tv-philips-pus8804-bowerswilkins-pierwsze-testy-2/?showfull=1/


Jest jeszcze jedna różnica pomiędzy 8804, a 7334 - "ósemka" ma szeroką paletę barw, "siódemka" jej nie ma. Szukam i czekam na TV w rozmiarze 58 lub 65, najchętniej na VA, który będzie na Androidzie i będzie miał WCG/Dolby Vision/HDR10+, no i nie ma żadnego, który spełnia te założenia... Niby widnieje model 65PUS8804, ale tylko w teorii chyba - w każdym razie nie ma go w PL.


Możesz napisać swoje subiektywne odczucia odnośnie jakości jakiegoś materiału z HDR na tym TV? Jak z kolorami i jak z "widocznością" efektu HDR?
 

Kurakaodr

Member
subiektywne odczucia

"Subiektywne" odczucia się takie, iż jak większość użytkowników, czekam niczym na
a075.gif
"zbawienie", na poprawkową aktualizację mega wadliwego, nowego oprogramowania
a065.gif


Na zabawy, z kolorami, HDR 10+ i innymi bajerami w tym modelu przyjdzie czas, jak oprogramowanie przywróci wreszcie normalność i pełnię walorów użytkowych
g070.gif
 

FanKosmosu

New member
Trzeba czekać NA Targi IFA 2019 we wrześniu, gdzie Philips ujawni telewizor LCD 4K z serii 8204. To może być telewizor z Wide Color Gamut, panelem VA oraz być może nawet z FALD i przyzwoitą jasnością pod HDR (minimum te 500 nit).
 

Ddawid6

New member
Trzeba czekać NA Targi IFA 2019 we wrześniu, gdzie Philips ujawni telewizor LCD 4K z serii 8204. To może być telewizor z Wide Color Gamut, panelem VA oraz być może nawet z FALD i przyzwoitą jasnością pod HDR (minimum te 500 nit).


No właśnie na ten model liczę, chociaż skąd masz informację odnośnie FALD i jasności 500 nit? Bo jeśli tak byłoby rzeczywiście, to 8204 powinien być sygnowany jako "The One". Jednak może się okazać, że będzie to tylko 8804 bez soundbara...
 

Kurakaodr

Member
Powróciła stara wersja oprogramowania

6db6c4a4d4390177.jpg



Philips wrzucił na swojej stronie, poprzednią starą wersję oprogramowania datowaną na 29 maj, ale to mnie nic nie "ratuje", nie da się wrócić do starszej wersji oprogramowania...telewizor dalej mega "kuleje" ze swoją funkcjonalnością...czekamy cierpliwie na upgrade "naprawiający" zepsute oprogramowanie
a050.gif
 

FanKosmosu

New member
6db6c4a4d4390177.jpg



Philips wrzucił na swojej stronie, poprzednią starą wersję oprogramowania datowaną na 29 maj, ale to mnie nic nie "ratuje", nie da się wrócić do starszej wersji oprogramowania...telewizor dalej mega "kuleje" ze swoją funkcjonalnością...czekamy cierpliwie na upgrade "naprawiający" zepsute oprogramowanie
a050.gif

Ale RAMu dla Androida TV nie dodadzą dla 8102, 7502, 8803, 7803 czy 9104 oprogramowaniem (stary chipset Mediatek). Ograniczeń sprzętowych dekodera VP2 dla YouTube też nie obejdą.
 

4Ri3L

New member
Ktoś może polecić jakieś dobre oferty z netu na 55" 8804? W sumie już jestem zdecydowany na ten model, bo w budżecie do 4k zł nic lepszego od Philipsa chyba w tej chwili nie ma. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz specjalną ofertę dla niebieskich.
Cena 3899 zł
Kalibracja gratis
Wtyczki gratis
Dostawa gratis.
 

janunio

New member
Bez reklam
Napisz czy działa HDR z YT ( np. The HDR Channel) ?
TV wyświetla teraz flagę HDR i matryca przechodzi w tryb HDR ?
U mnie na "The One" 55PUS7334 uruchamia się teraz taka flaga. Tego nie było wcześniej. Filmy wczytują się błyskawicznie.
AUDIO także bez problemu.
 
Do góry