BDL3250EL/00 niewyraźny obraz z PC po HDMI

raducho

New member
Dzień dobry,


Nie mogę sobie poradzić z dostrojeniem obrazu w BDL3250EL/00podłączony kablem HDMI do PC.


Komputer ma kartę graficzną Radeon r9 270X z najnowszym sterownikiem.

Wszelkie próby zmiany parametrów nie dają efektów. Obraz jest po prostu brzydki, czcionki postrzępione.


Zainstalowałem radeon catalyst control center, opcją skalowania udało mi się dopasować obraz do ekranu. Początkowo obraz był za duży i obcięty na każdej z krawędzi ekranu. Obecnie oprogramowanie CCC jest odinstalowane ,a ten sam efekt uzyskałem w opcjach TV Opcje zaawansowane>tryb skanowania>pomniejsz.


Zainstalowałem Smart Control od Philipsa i po ponownym uruchomieniu przez kilka sekund uzyskałem idealny obraz po czym zrobił się czarny ekran i wszytko wróciło do obecnego stanu. Dodam że w rogu wyświetla mi się info "HDMI 1080P 60Hz Size: Full". W chwili kiedy obraz był idealny ta ramka nie była w rogu a na środku ekranu. Chwile powariował i jest znowu źle.


Czytałem ze sto tematów na ten temat. Wnioskuję ,że trzeba w TV ustawić że obraz jest z PC ale nie umiem tej opcji odszukać w menu telewizora. Ewidentnie coś robię źle. Wiem ,że jest to kwestia ustawień.



W TV jest tylko jedno wejście HDMI, Instrukcja przewiduje takie właśnie podłączenie. System windows 7 64bit wykrywa Ekran i wskazuje jego nazwę poprawnie.


Od czego mogę zacząć?
 
Do góry