160 cm ściany - 49" czy 55"

Quipster

New member
Witam Wszystkich,


mam do dyspozycji ścianę o szerokości 160cm na której ma zawisnąć TV z ambilight. Po jednej stronie tej ściany jest przejście z salonu do jadalni. Z drugiej strony przylega inna ściana.


Zastanawiam się, jaki największy telewizor z ambi mogę powiesić na tej 160-cio centymetrowej ścianie tak, żeby to ambi dobrze/w miarę wyglądało. Przy wielkości 49" będę miało po ok. 25cm z prawej i lewej strony (góra i dół nie stanowią problemu). Szału nie ma, ale może by wystarczyło by ambi pokazało co potrafi.:-| Nie ukrywam jednak, że 49" wydaje mi się nieco za mało (TV będzie oglądane z odległości ok. 3m).



Z drugiej strony, decydując się na 55" zostałoby po ok. 18-19 cm. Czy to wystarczy, żeby ambi dobrze wyglądało?:? Ktoś miał podobne dylematy i/lub może coś doradzić w tej kwestii?:?:


Dzięki i pozdrawiam
 

Quipster

New member
Do ambilightu wystarczy na 55".
I to jest Twój target.

Ile masz max kasy ?

Jesteś pewien, że wystarczy tej ściany dla 55"? Próbowałem zobaczyć jak to w sklepie wygląda, jak daleko ambilight się rozchodzi na boki, ale sami wiecie jak to jest z tymi sklepami. Raz telewizor leży na ścianie, innym razem wydaje mi się że jest za daleko od ściany. No i oczywiście wszędzie jest pełno światła, a wiadomo że w zaciemnionym pomieszczeniu efekt będzie inny. Twoja opinia kiki jest dla mnie bardzo cenna ale czy ktoś może jeszcze potwierdzić (bo sam ma podobnie lub widział podobne ustawienie), że 18cm będzie OK?

Kasy powinno wystarczyć na któryś z serii PUS8303 :bober: OLED? Hmm... Chyba jeszcze nie teraz.: -?
 

marekwp2

New member
Witam, posiadam 49PUS8303 i mierzyłem "zasieg" ambilight-u i u mnie to wygląda tak, że tv wisi 16cm od ściany i widocznie kolory ambilight to jakieś 15cm wiadomo, że powyżej tych 15cm ściana jest jeszcze jasna ale kolorów już raczej się nie dostrzega. Pewnie jeżeli tv byłby powieszony bliżej ściany to "zasieg" kolorów zmniejszy się.
 

Quipster

New member
Witam, posiadam 49PUS8303 i mierzyłem "zasieg" ambilight-u i u mnie to wygląda tak, że tv wisi 16cm od ściany i widocznie kolory ambilight to jakieś 15cm wiadomo, że powyżej tych 15cm ściana jest jeszcze jasna ale kolorów już raczej się nie dostrzega. Pewnie jeżeli tv byłby powieszony bliżej ściany to "zasieg" kolorów zmniejszy się.


Właśnie na taką odpowiedz liczyłem! WIELKIE dzięki marekwp2!!:)
 
Do góry