Philips 65PUS8102 vs SONY LED KD-65XF9005 który wybrać ?

Mateo89

New member
Witam . Pytanie odnośnie tych TV który jest lepszy czyli jaśniejszy ,ma lepszy HDR i który lepiej wypada w testach i co najważniejsze w Waszym użytkowaniu . Wiem że Sony ma Clouding a Philips ma Banding czy jakoś tak . Interesują mnie tylko te dwa TV wiec bo z nich muszę któryś kupić a nie mam gdzie ich na żywo porównać. KiKi którego poznałem na tym portalu bardzo poleca Philipsa który ma dużo więcej stref wygaszania czyli 128 a Sony niby tylko 48. Proszę o pomoc w wyborze.
 
Ostatnia edycja:

wincent

Member
Zależy jak na to patrzyc,zobacz specyfikację i sam ocenisz. Sony ma ciut lepszy hdr i chyba jasność oraz wspiera dolby vision.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Ciężki wybór. Parametry bardzo porównywalne, łącznie ze strefami wygaszania, Philips ma 128 (nie wiem skąd pomysł, że aż 480) Sony ma faktycznie 48, ale w wersji 55 cali, nie wiadomo czy w wersji 65 jest więcej czy tyle samo. Delikatna przewaga może by szła w stronę Sony, jednak Ambilight powoduje, że wrażenia z samego obrazu idą chyba w stronę Philipsa, a do tego jest tańszy o jakieś 1200 zł.
 

Mateo89

New member
Rozmawiałem z Kiki i powiedział że nie ma sensu zamawiać prezentacji bo za dużo stracę. Lepiej jest zamówić TV najpierw philips później Sony i ocenić samemu ale to byt długo będzie trwało no chce to wszystko ogarnąć w ciągu tygodnia.

Czy ktoś z Was może dowiedzieć się ile stref wygaszania ma Sony XF9005 w wersji 65 cali i jeśli okaże się że ma więcej to czy warto do niego dołożyć względem Philipsa? Zależy mi bardziej na pięknym obrazie w nocy i w dzień bardziej niż na Ambielight. To ważne bym miał jak najlepszy obraz bo siedzę 3.5m od tv a pokój w dzień mam mocno jasny.
 

szybal

Banned
Mateo89 piszesz że nie zależy Tobie na Ambi , a miałeś kiedyś?
U mnie była miłość od pierwszego
modelu chyba w 2007 i trwa do dziś.
 

Mateo89

New member
Miałem Philipsa z ambielight fajnie wyglądał ale szybko się popsuł model Pus7909 później długa walka o gwarancję i zwrot kasy. Nie wiem jak jest teraz ale chce tv który ma najlepszy obraz i ma najmniej problemów z tych dwóch wymienionych
 

ssobie

New member
Mam tego Philipsa od września. Problemów z płynnością nie zauważyłem. Żadnego bandingu też nie. Jeśli w nocy oglądasz to właśnie wtedy z ambilight najlepszy efekt :). Jedyna wada TV to wolne menu. Ale to dotyczy chyba wszystkich TV z Androidem ( w Sony chyba ciut lepiej jest jak w skelpie patrzyłem). Zanim kupiłem ten TV, nad Sony tez się zastanawiałem, ale to już ceny z poziomu oldeów, więc lepiej już w tym kierunku byłoby pójść chyba. Jeśli chodzi o HDR to testowałem tylko na netflixie - wg mnie d..y nie urywa, ale to moja subiektywna ocena. Po tym okresie stwierdzam tylko - trzeba było kupić 75 cali :)

Pozdrawiam
 
Do góry