PHILIPS 55POS9002/12 - słaba jakość w HD

Bajerniak

New member
Mam już prawie miesiąc tego oleda i doszedłem do wniosku że olbrzymie znaczenie dla dobrego odbioru ma jakość sygnału, ten tv jest bardzo czuły na tym punkcie. Mam pytanie czy można sobie samemu skalibrować ten tv?
 

wpw

New member
Eh u mnie to samo miałem Samsunga LCD obraz z kablówki np na Discovery channel HD był super teraz na oled 803 jest zauważalnie gorzej jakość jest taka że kablówki Vectra po prostu nie mam ochoty ogladac i nie oglądam.
 

janunio

New member
Bez reklam
Opinie o OLED TV PHILIPS model 9002:
" pod nc+ w FHD obraz na kanałach TVP1, TVP2 czy wielu innych jest zaszumiony, taki poszarpany i brak mu detali, ... "
Nie ma takiej możliwości. Skalowanie do 4K ma topowe na rynku. Wina źródła i tyle.
 

Maverick7909

New member
Chcesz dobry obraz to kabel HDMI Premium 2.0 z certyfikatem.
I nie wierz ,że kabel HDMI nie ma znaczenia.
Jestem w temacie od wielu lat i wyleczyłem się z opinii myślących inaczej.
Nie jestem ekspertem kabli ale jesteś w błędzie jeśli chodzi o kabel hdmi. To jest przekaz cyfrowy a nie analogowy. Obraz albo jest albo go nie ma jeśli kabel jest uszkodzony. Późnej różnią się tylko standardem większy przesył danych itp. Możesz kupić kable za 1000 zł i za 20 zł i jakość obrazu będzie taka sama. Natomiast różnice w kablach zobaczysz w przypadku kabli analogowych. Kable hdmi tzw klasy premium to chwyt marketingowy żeby szukac jeleni myślących że będa mieć lepszy obraz lub bedą mieli lepsze samopoczucie.Wracjac do tematu napisanego przez autora co w końcu z tym obrazem w HD bo z tego co czytałem w tym temacie 2 osoba też narzeka na słaby obraz? Może te tv oled nie nadaj się do kablówki czy słabych sygnałów starych dekoderow?
 
Ostatnia edycja:
Do góry