TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

SUCHY.PL

New member
Mam i ja ten problem, zwykły soundbar. Przeklikałem wszystkie opcje i nie mam pomysłu na rozwiązanie. Nie było ostatnio żadnej aktualizacji...
U mnie też ten problem się pojawił, chyba wczoraj. Zaktualizowałem oprogramowanie w soundbarze Focala bo myślałem że to pomoże. Kombinowałem ze zmianą kabli z hdmi na optyka, restart obu urządzeń... Pomogło zwykle odpięcie TV od prądu na minutę... Normalnie bezczelnie podczas pracy. Mam nadzieję że u Was też pomoże ten sposob

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

mateo35

New member
kiki

Pytanie:
Czy macie jakiś profil kalibracyjny, albo inny zestaw ustawień ale dotyczący dźwięku w naszych Philipsach 803?

O ile obraz po kalibracji wygląda OK to mam wrażenie, że dźwięk z telewizora mógłby być lepszy - i nie mówię tu o zewnętrznym zestawie audio - nie czuję takiej potrzeby - ale o odpowiednim ustawieniu opcji dźwiękowych w telewizorze...

Regulować można całkiem sporo ustawień, problem polega na tym, że nie wiem jak uzyskać realistyczny dźwięk...

Może jakiś inny użytkownik forum zgłębiał ten temat i podzieli się swoimi presetami dla zintegrowanych głośników?

Żaden domyślny tryb audio nie spełnia moich wymogów...

Moim zdaniem właśnie czujesz potrzebę podpięcia zewnętrznego zestawu audio, z telewizora dźwiękowo niewiele już wyciśniesz i nie pomoże żadna kalibracja. Dźwięk z tego modelu, tak jak z większości tv, jest kiepski w zestawieniu z dedykowanym audio. Philips nigdy nie miał dobrego dźwięku poza modelami z soundbarem jak np. 903, ale i tak lepiej zainwestować w zewnętrzne audio niż dopłacać niemało do takich półśrodków.
 
Do góry