TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

Bajerniak

New member
Czym się różni ten 55' 803 oled philipsa od poprzedniego 9002 ?
Pytam bo nie wiem czy dobrze zrobiłem kupując poprzedni model Philipsa, w razie czego mogę jeszcze zrezygnować. Mam 30 dni na zwrot.
 

Seliv

New member
Dzięki tej recenzji sam również zakupiłem 55' 803 oled Philips'a.
Jednak moje szczęście do elektroniki mnie nie zawiodło i mam z lewej strony uszkodzoną matrycę. :/ Od lewej krawędzi przez szerokość 5mm mam martwy pas pikseli z góry do dołu, który zauważyłem dopiero wczoraj wieczorem (telewizor mam dopiero 3 dni).

Zastanawiam się co z tym fantem zrobić, jak myślicie Panowie? Reklamować, rękojmia? Jest też wzięte ubezpieczenie na 5 lat.

Ambilight jest rewelacyjny,obraz również. Jednak po przesiadce ze starego Philipa z rozdzielczości 720p odczułem mega skok jakościowy. System trochę się muli, ale on nie jest najważniejszy ; )

Brak mi jeszcze kalibracji, którą myślę chciałbym wykonać ale najpierw muszę podjąć jakąś decyzję z telewizorem :p
 

Seliv

New member
To jest niesamowite, dokładnie w tym momencie ekran naprawił się sam z siebie o_O Oglądając telewizję zauważyłem biały rozprysk światła w miejscu gdzie nie było obrazu i już wszystko jest ok. Nie mam pojęcia jak to się stało.

Wiem natomiast, że jak ekran już działa to można powoli zebrać się aby zlecić kalibrację telewizora, ponieważ zależy mi na jak dokładniejszej kolorystyce : )

PS.
Pokochałem ten telewizor i polecam wszystkim ; )
 

digipad

New member
Dzięki tej recenzji sam również zakupiłem 55' 803 oled Philips'a.
Jednak moje szczęście do elektroniki mnie nie zawiodło i mam z lewej strony uszkodzoną matrycę. :/ Od lewej krawędzi przez szerokość 5mm mam martwy pas pikseli z góry do dołu, który zauważyłem dopiero wczoraj wieczorem (telewizor mam dopiero 3 dni).

Zastanawiam się co z tym fantem zrobić, jak myślicie Panowie? Reklamować, rękojmia? Jest też wzięte ubezpieczenie na 5 lat.

Ambilight jest rewelacyjny,obraz również. Jednak po przesiadce ze starego Philipa z rozdzielczości 720p odczułem mega skok jakościowy. System trochę się muli, ale on nie jest najważniejszy ; )

Brak mi jeszcze kalibracji, którą myślę chciałbym wykonać ale najpierw muszę podjąć jakąś decyzję z telewizorem :p
Miałem a w zasadzie mam to samo, tylko to jest chyba system zabezpieczenia matrycy przed wypaleniem - tzw. Wędrujący pixel. Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.
Pewnie kiki wypowie się na ten temat.
PS. Kupiłem u Kikiego TV i jestem megazadowolony. Kiki to Facet z pasją i ideą działania w dziedzinie TV. Wszystkich wachającym się czy kupić u Niego Tv, zapewniam, że warto u kupić. Będziecie zadowoleni jak ja.
 

digipad

New member
Z alezione na tabletowo.pl...
„(...) W Philips mamy do czynienia z Pixel Shift – funkcją aktywowaną w momencie włączenia telewizora i bez możliwości jej dezaktywacji. Maksymalne przesunięcie wynosi tu osiem pikseli prawo/lewo oraz cztery linie w dół/górę. Ciekawostką jest informacja od producenta o czasie występowania procesu: każde przesunięcie o jeden piksel lub jedną linię odbywa się co 80 sekund.”
 

Pingwinek

Banned
Z alezione na tabletowo.pl...
„(...) W Philips mamy do czynienia z Pixel Shift – funkcją aktywowaną w momencie włączenia telewizora i bez możliwości jej dezaktywacji. Maksymalne przesunięcie wynosi tu osiem pikseli prawo/lewo oraz cztery linie w dół/górę. Ciekawostką jest informacja od producenta o czasie występowania procesu: każde przesunięcie o jeden piksel lub jedną linię odbywa się co 80 sekund.”
czyli dane logo wypali sie w danym miejscu plus max cztery na osiem pixeli w lewo prawo/ gore lub w dół ;)
Funkcja pixel shift na pewno nie jest tym co opisuje kolega.
https://en.wikipedia.org/wiki/Pixel_shifting
https://www.youtube.com/watch?v=IiR65NBj9CY


Co do poprzedniego wpisu. Cenię zaangażowanie pana Kiki, ceny oferowanych produktów ma czasami wręcz rewelacyjne. Jednak czasami jego wypowiedzi zahaczają o kiepski żart.

 
Ostatnia edycja:
Do góry