TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

barty82

New member
Być może ktoś jeszcze zajrzy do wątku o tym TV i będzie mógł mi doradzić.

Mam problem: TV nie (55OLED803) nie zapamiętuje ustawień wyjściowych dźwięku. Mam do niego podłączony soundbar Philips TAPB603 i za każdym razem muszę wejść do ustawień zaawansowanych > dźwięk > i zmienić audio delay na OFF a potem z powrotem na BYPASS. Wtedy dźwięk jest zsynchrionizowany z obrazem (źródło: Apple TV 4K podpięte bezpośrednio do TV). Jeżeli jednak wyłączę TV i włączę go ponownie, to TV 'zapomina' o tym, że ma podawać dźwięk do soundbara jako BYPASS (mimo, że ustawieniach wyświetla się, że nadal podje BYPASS). Muszę znowu dokonać zmiany ręcznie (OFF, potem BYPASS) i wszystko znowu działa. O co może chodzić?
 

barty82

New member
Wcześniej czegoś podobnego nie było. Zaczęło się kilka tygodni temu - gdy zacząłem korzystać z urządzenia Apple TV 4K.
 

Majes86

New member
Wysłałem....
Mógłbym prosić o ustawienia kalibracyjne? Posiadam nową sztukę takiego telewizora. Leżał w kartonie przez 4 lata. Czy Philips w aktualizacji softu zaaplikował przeskok pikseli w celu nie wypalania się obrazu? Wie ktoś?

https://**********.com/obawy-o-wypa...m-ktory-dostana-tv-na-2021-rok-jak-to-dziala/


Ostatni soft pochodzi z końca 2021 roku:
Zapytam przy okazji. Czy w stosunku do telewizora PHILIPS 55OLED718 jest przepaść? Czy jest sens dokładać przykładowo 2000-2500 zł do tego drugiego?

Znalazłem informację na stronie Philips, ale nie jest napisane jakich modeli telewizorów to dotyczy. Być może to wchodziło z kolejnymi softami do wszystkich telewizorów, ale wolałbym dopytać. Czy mógłby się wypowiedzieć jakiś właściciel serii 803?

"Telewizory Philips Google OLED są wyposażone w mechanizmy aby automatycznie temu zapobiec lub poprawić.

Dwa mechanizmy odzyskiwania ekranu wykonywane często w trybie gotowości
Przesunięcie pikseli
Detektor nieruchomego obrazu
Wygaszacz ekranu
Ręczne usuwanie pozostałości obrazu:
Aby ręcznie uruchomić odzyskiwanie resztkowego obrazu ekranu, naciśnij „Dom” na pilocie, przejdź do karty [Ustawienia] i wybierz:

[Ustawienia] > [Obraz i dźwięk] > [Ekran] > [Wyczyść resztkowy obraz].

Ważne: Zbyt częste ręczne wykonywanie funkcji [Wyczyść resztkowy obraz] może skrócić żywotność wyświetlacza OLED. Ważne jest jednak, aby zezwolić na cykle odświeżania na żądanie telewizora."
 
Ostatnia edycja:
Do góry