TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

M.K.

New member
Powyłączałem właśnie powyżej wskazane punkty (poza aktualizacjami) i jest zdecydowanie lepiej. Jeszcze nie tak płynnie jak można by oczekiwać, ale o niebo lepiej. Na pewno wyłączenie animacji (trzy pozycje gdzie jest X1) pomogło bardzo. Co prawda teraz menu z boku nie wyjeżdża z animacja a pokazuje się, ale jest to lepsze niż klatkowanie jak wcześniej.
Polecam.
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powyłączałem właśnie powyżej wskazane punkty (poza aktualizacjami) i jest zdecydowanie lepiej. Jeszcze nie tak płynnie jak można by oczekiwać, ale o niebo lepiej. Na pewno wyłączenie animacji (trzy pozycje gdzie jest X1) pomogło bardzo. Co prawda teraz menu z boku nie wyjeżdża z animacja a pokazuje się, ale jest to lepsze niż klatkowanie jak wcześniej.
Polecam.



Dokładnie. Dziękujemy autorowi za wskazówki.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Pytanie do Zbig0 który napisał : " Witam tez jestem nowym wlascicielem tego TV, mi akurat udalo sie go kupic za 5k zl nowke z NeoNetu Wiec cena mega jak za ten TV " Trudno uwierzyć w taką cenę bo ja za 5 tys. też bym kupił a wątpię aby były aż takie promocje :(
 

zbig0

New member
Powyłączałem właśnie powyżej wskazane punkty (poza aktualizacjami) i jest zdecydowanie lepiej. Jeszcze nie tak płynnie jak można by oczekiwać, ale o niebo lepiej. Na pewno wyłączenie animacji (trzy pozycje gdzie jest X1) pomogło bardzo. Co prawda teraz menu z boku nie wyjeżdża z animacja a pokazuje się, ale jest to lepsze niż klatkowanie jak wcześniej.
Polecam.

Dokładnie. Dziękujemy autorowi za wskazówki.


Dokładnie, dzięki Zbig0. Teraz Android śmiga że hoho.
Pozostaje czekać na Oreo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czesc Panowie,przpraszam dopiero wrocilem do domu z wyjazdu :)

Ciesze sie ze sie przydalo i TV troszke przyjemniej chodzi i bardziej cieszy(oby wiara w Oreo nas nie zawiodla) haha

Pytanie do Zbig0 który napisał : " Witam tez jestem nowym wlascicielem tego TV, mi akurat udalo sie go kupic za 5k zl nowke z NeoNetu Wiec cena mega jak za ten TV " Trudno uwierzyć w taką cenę bo ja za 5 tys. też bym kupił a wątpię aby były aż takie promocje :(

Haha sprawa nie jest taka prosta, jak napisalem to byla okazja i obecnie nie do powtorzenia :) W NeoNecie kupilem LG 55OledB8 w BlackFriday za 5k ale ze przez 4tyg nie mogli zdobyc tych TV i LG sie na nich wypielo to zdecydowali sie dac zamiennik i dali wlasnie tego Philipsa...drozszego co ciekawe i to sporo i na lepszej matrycy bo czytalem ze matryca jest jak stuningowana od C8 :) matryca odrazu sprawdzona w Grey 5%,10%,15% grey i dosc rownomiernie wiec jestem happy :D narazie bez kalibracji ale pewnie sie zdecyduje w ktoryms momencie. Pozdrawiam
 

zbig0

New member
Forza horizon 4 i nowy tomb raider na oledzie. Bać się czy grać i nie myśleć?

Hej, Grac ale z umiarem :) po 2-4h dziennie oprocz tego jakies netflixy, TV czy filmy z pen i inne by zniwelowac i nie powinno byc zle :) aaa po wylaczeniu zostawic TV podlaczony do pradu na conajmniej 30min bo on odpala jakies programy czyszczace/dbajace o matryce-ochrona przed wypaleniami-powidokami) mam podlaczony watomierz pod gniazdko z TV i sprawdzalem ze cos dziala bo po wylaczeniu TV pobiera ok 22W i dopiero po parunastu minutach sie przelacza na standby 0.3W
Ja pod TV podlaczonego mam Steam Linka z kontrolerem i tez lupie jak mam czas ;) mega to wylgada na tym TV na max detalach :)
 
Ostatnia edycja:

mr_roba

Member
Forza horizon 4 i nowy tomb raider na oledzie. Bać się czy grać i nie myśleć?


Ja gram w Pro Evolution Soccer po 2-3 godziny dziennie. Na wszelki wypadek wyłączyłem radar i inne możliwe do wyłączenia stałe elementy na ekranie i nic się nie dzieje. Teraz zastanawiam się nad kupnem PS4 Pro aby pograć w 4K :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

wpw

New member
Witam, ja też się podłączam do pytania o granie na tym oledzie. Sam mam Xbox one x i w łikendy potrafię pograć po kilka godzin. Jednak w grach zmienia się obraz a to się ładuje menu a to jest jakiś przerywnik filmowy . Pozatym co jakiś czas robię przerwy np co godzinę na kilka minut np aby rozprostować kręgosłup i z reguły na te kilka minut wyłączam tv. Czy biorąc pod uwagę że grach które gram nie jest wyświetlany statyczny obraz cały czas to panel nie jakby to określić regeneruje się ? Czy robienie przerw opisanych powyżej nie powoduje że granie jest bezpieczne jak myślicie? Zastanawia mnie to czy jeżeli statyczny obraz nie jest wyświetlany cały czas tylko np w grze co 30 minut znika powiedzmy hud gry na jakiś czas bo jest np przerywnik filmowy to czy taka krótka chwila od wyświetlania statycznego obrazu nie powoduje że obraz panel się "regeneruje -odswieza?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie to za krótkie przerwy, przy tak intensywnym graniu.
Powinieneś sięgać po bardzo dobry LCD.

Musio1968 - napisz na PW dostaniesz specjalną ofertę dla niebieskich.
 

zbig0

New member
Wg mnie to za krótkie przerwy, przy tak intensywnym graniu.
Powinieneś sięgać po bardzo dobry LCD.

Musio1968 - napisz na PW dostaniesz specjalną ofertę dla niebieskich.

Zalezy ile to jest intensywne...tzn te "pare godzin w weekend" jak wiecej jak 4h w jednej sesji to juz sporo...0-4h pograc a potem jakies filmy seriale czy TV i pozwoli tv zrobic krotkie czyszczenie po wylaczeniu ;)

Moje stwierdzenie jest po przeczytaniu takich artykulow i tak patrzac na testy Burnin/bluringu z Rtings 20h Call of duty/fifa dziennie taki test robili vs do 4h powinno nie miec az tak duzego wplywu...nie dajmy sie zwariowac tez...takie moje zdanie

https://www.forbes.com/sites/johnar...-is-there-a-ticking-time-bomb-inside-your-tv/

Kiki mieliscie jakies zgloszenia od uzytkownikow z takimi problemami?
 

towalski

Member
Cześć, często tu nie piszę na forum, ale czasem trzeba.
Pisałem trochę o tym TV na konkurencyjnym forum, ale tam dosyć mocno odbiorcy mnie przejechali i nie weszli w dyskusję.
Wspólnie z 3 znajomych dosyć mocno siedzimy w temacie Audio Video. Każdy ma inny gust (kiedyś pisałem bardzo pozytywnie o Heco których używam, ale niektórzy krytycznie odebrali wybór kolumn) więc każdemu podoba się coś innego. Więc tak, do konkretów. W ostatnich 3 miesiącach przetestowaliśmy ok 10 różnych TV OLED (i dLED). Sprzęt do testowania to Egreat A5 oraz A10, filmy o wysokim bitrate (BR2049, MadMaxRF, MI:6 Fallout, JohnWick2, których bitrate sięgał 90-95Mbps). Jako, że przyszedł czas zmian mojego VT60 na coś nowego, naturalnym zastępcom powinien zostać OLED ze względu na czerń. Więc po bardzo pozytywnym odbiorze FZ800 przez grono ekspertów (i jako, że miałem już 3 Panasy) zamówiłem na promocji (chwilowa obniżka) do RTVEURO TV w celu potwierdzenia jaki jest on dobry i zakupu. Niestety, po podłączeniu Egreat i włączeniu kilku filmów TV bardzo słabo radził sobie z niektórymi scenami (BR2049 cały początek, mocne ścinanie, scena z hangarami bardzo słabo wyszła, TV nie trzymał linii) próbowałem w jakikolwiek sposób go ustawić, ale nic nie pomagało. Jako, że miałem Panasy, to raczej wiedziałem co do czego jest, więc opcja w stylu nie znasz się nie powinna mieć miejsca, bo spędziłem sporo czasu na próbach ustawienia TV odpowiednio. Więc, po nieudanej próbie, pojechaliśmy do dużego miasta na testy kilku innych TV min. LG C8, Sony A1, AF8, Q9FN oraz Philips 803. Moim wielkim zaskoczeniem było, że z tego grona rewelacyjnie poradził sobie jedynie 803. Inne TV miały problem czy to z klatkowaniem czy artefaktami. Natomiast Philips każda scena płynnie, bez SOE. TV został jedynie ustawiony w tryb HDR-Film. W takim razie mam do Was pytanie i proszę o merytoryczną dyskusję. Czy tylko Philips ma na tyle dobry procesor, że on sobie radził z taką ilością obrazu? Dlaczego inne TV się krzaczyły? Dodam, że koniec końców 803 stoi w salonie, bo w mojej ocenie i znajomych - TV świetnie sobie poradził z dużymi materiałami.
 

mr_roba

Member
Cześć, często tu nie piszę na forum, ale czasem trzeba.
Pisałem trochę o tym TV na konkurencyjnym forum, ale tam dosyć mocno odbiorcy mnie przejechali i nie weszli w dyskusję.
Wspólnie z 3 znajomych dosyć mocno siedzimy w temacie Audio Video. Każdy ma inny gust (kiedyś pisałem bardzo pozytywnie o Heco których używam, ale niektórzy krytycznie odebrali wybór kolumn) więc każdemu podoba się coś innego. Więc tak, do konkretów. W ostatnich 3 miesiącach przetestowaliśmy ok 10 różnych TV OLED (i dLED). Sprzęt do testowania to Egreat A5 oraz A10, filmy o wysokim bitrate (BR2049, MadMaxRF, MI:6 Fallout, JohnWick2, których bitrate sięgał 90-95Mbps). Jako, że przyszedł czas zmian mojego VT60 na coś nowego, naturalnym zastępcom powinien zostać OLED ze względu na czerń. Więc po bardzo pozytywnym odbiorze FZ800 przez grono ekspertów (i jako, że miałem już 3 Panasy) zamówiłem na promocji (chwilowa obniżka) do RTVEURO TV w celu potwierdzenia jaki jest on dobry i zakupu. Niestety, po podłączeniu Egreat i włączeniu kilku filmów TV bardzo słabo radził sobie z niektórymi scenami (BR2049 cały początek, mocne ścinanie, scena z hangarami bardzo słabo wyszła, TV nie trzymał linii) próbowałem w jakikolwiek sposób go ustawić, ale nic nie pomagało. Jako, że miałem Panasy, to raczej wiedziałem co do czego jest, więc opcja w stylu nie znasz się nie powinna mieć miejsca, bo spędziłem sporo czasu na próbach ustawienia TV odpowiednio. Więc, po nieudanej próbie, pojechaliśmy do dużego miasta na testy kilku innych TV min. LG C8, Sony A1, AF8, Q9FN oraz Philips 803. Moim wielkim zaskoczeniem było, że z tego grona rewelacyjnie poradził sobie jedynie 803. Inne TV miały problem czy to z klatkowaniem czy artefaktami. Natomiast Philips każda scena płynnie, bez SOE. TV został jedynie ustawiony w tryb HDR-Film. W takim razie mam do Was pytanie i proszę o merytoryczną dyskusję. Czy tylko Philips ma na tyle dobry procesor, że on sobie radził z taką ilością obrazu? Dlaczego inne TV się krzaczyły? Dodam, że koniec końców 803 stoi w salonie, bo w mojej ocenie i znajomych - TV świetnie sobie poradził z dużymi materiałami.


Przyznam się, że myślałem, iż wszystkie TV płynnie odtwarzają materiał z zewnętrznych źródeł bez znaczenia na poziom szczegółowości. Jestem zdumiony. Owszem nasz 803 tnie się jeszcze przy dużym bitrate gdy materiały odtwarzane są z poziomu Android TV. Czy TV Box, konsola czy laptop idzie płynnie jak woda z kranu.
Widocznie ten P5 robi istotną różnicę, gdyż sprawdzone przez Ciebie telewizory to nie byle co a nawet zdaniem większości lepszy wybór niż Philips 803.
Sam muszę przyznać, że zdumiewa mnie jakość obrazu 1080i z satelity. Mimo, że wszystkie „ulepszacze” mam wyłączone to wyglada jak żyleta.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Procesor P5 II generacji świetnie sobie radzi i wygrywa na pokazach.
Cena Oled 803 i 903 dla niebieskich jest rewelacyjna.
 

zbig0

New member
Ja musze pochwalic tez servis Philipsa :smile:
Mialem problem z tym malym pilotem Easy remote...wszystkie guziki dzialaly tylko touchpad sie czasem zwieszal i przestawal odpowiadac. Napisalem zgloszenia na stronie Philipsa bezposrednio, z agentem supportu pogadalem co i jak i gdy juz nic nie dalo sie zrobic przyslali mi nowego Pilota bezproblemowo ktory obecnie dziala bez problemu ostatnie pare godzinek(dalej testuje) :)

Bardzo mile zaskoczenie :krol: i podejscie do klienta - ze nie wolali zebym do sprzedawcy reklamowal i sie bujal :D
 
Do góry