TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

FanKosmosu

New member

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, na czym wieszacie wasze oled? Konstrukcja „dupki” sprawia, ze telewizor powieszony w miejscu starego elcedeka wisi za wysoko. Polecicie jakiś uchwyt?
 

mr_roba

Member
Panowie, na czym wieszacie wasze oled? Konstrukcja „dupki” sprawia, ze telewizor powieszony w miejscu starego elcedeka wisi za wysoko. Polecicie jakiś uchwyt?



Mój stary uchwyt po plazmie ma dużo dziurek - chyba jak większość uchwytów przez co złapałem najwyżej jak mogłem i TV wisi tak samo jak poprzednik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chwilowo wisi na tym starym, ale pomimo najniższych dziurek jest za wysoko. Zamówiłem 4 różne uchwyty i zobaczymy co się wpasuje. Najbardziej pasowałby najtańszy slim, ale nie wiem jak ambilight będzie pracował tak blisko ściany. Na drugim końcu mam ten ze sprężyna gazową „wszystkomajacy”. We will see[emoji1320]
 

mr_roba

Member
Po pierwszym szale związanym z HDR na Netflixie wróciłem do oglądania TV z podłączonego do niego dekodera. Niestety zauważyłem, że TV odczytuje taką aktywność jako brak aktywności i po zadanym czasie włącza wygaszacz ekranu. Czy można coś na to poradzić poza wyłączeniem wygaszacza?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

wpw

New member
Cześć,

Mam pytania:

1. Xbox one x w trybie gra w zaawansowanych ustawieniach obrazu - ruch nie mogę zmienić ustawień ruchu perfect natural motion i perfect clear motion - czy to normalne? Mogę zmienić są aktywne te ustawienia w trybie hdr gra (gdy jest sygnał hdr) teraz pytanie czy powinienem wlaczyć te upłynniacze czy one zwiększa znacząco input lag? Wogóle daje coś włączenie tych upłynniaczy i czy to ma sens pod kątem gier - dziwne ze moge zmienić to w trybie hdr a sdr nie tak ma byc?

2. Są 2 ustawienia kontrastu w tym tv

a) 1 od razu po wejściu w ustawienia obrazu i drugi w zaawansowanych - kontrast - kontrast obrazu



W tybie film i gra oba ustawienia kontrastu mam na 50 i jest ok . Jednakże w trybie hdr tego kontastu w zaawansowanych w sumie nie da się zmienić bo obraz robi bardzo ciemny (w trybie sdr zmiana tego kontrastu nie powoduje aż takiej roźnicy). Czy tak ma być pytam dlatego, że często ludzie mowią aby ograniczyć kontrast ze względu na ochronę przed wypaleniami. Jak macie poustawiane te 2 ustawienia kontrastu w trybie SDR i HDR?

3. Może ktoś ma xboxa z tym tv i testował różne ustawienia a trybie SDR i HDR i mogłby się podzielić swoimi ustawieniami?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mr_roba

Member
Cześć,

Mam pytania:

1. Xbox one x w trybie gra w zaawansowanych ustawieniach obrazu - ruch nie mogę zmienić ustawień ruchu perfect natural motion i perfect clear motion - czy to normalne? Mogę zmienić są aktywne te ustawienia w trybie hdr gra (gdy jest sygnał hdr) teraz pytanie czy powinienem wlaczyć te upłynniacze czy one zwiększa znacząco input lag? Wogóle daje coś włączenie tych upłynniaczy i czy to ma sens pod kątem gier - dziwne ze moge zmienić to w trybie hdr a sdr nie tak ma byc?

2. Są 2 ustawienia kontrastu w tym tv

a) 1 od razu po wejściu w ustawienia obrazu i drugi w zaawansowanych - kontrast - kontrast obrazu



W tybie film i gra oba ustawienia kontrastu mam na 50 i jest ok . Jednakże w trybie hdr tego kontastu w zaawansowanych w sumie nie da się zmienić bo obraz robi bardzo ciemny (w trybie sdr zmiana tego kontrastu nie powoduje aż takiej roźnicy). Czy tak ma być pytam dlatego, że często ludzie mowią aby ograniczyć kontrast ze względu na ochronę przed wypaleniami. Jak macie poustawiane te 2 ustawienia kontrastu w trybie SDR i HDR?

3. Może ktoś ma xboxa z tym tv i testował różne ustawienia a trybie SDR i HDR i mogłby się podzielić swoimi ustawieniami?

Pozdrawiam



Ja dzisiaj testowałem PS4.
Na trybie GRA input lag jest ok i można śmiało grać. Polecam jednak wyłączyć w menu Ostrość - Ultra Resolution. Inaczej krawędzie postaci są przejaskrawione i męczy to wzrok.
Wszystkie inne polepszacze także wyłączyłem u gra się super.
W ustawieniach poziomów: kolorów, kontrastu czy innych nie grzebałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mr_roba

Member
Przy okazji muszę się pochwalić, że dzisiaj spotkała mnie miła niespodzianka ze strony telewizora. Korzystam z dekodera satelitarnego Mecool KII Pro. Włączyłem w nim obsługę HDMI CEC i teraz mogę korzystać z pilota od Philipsa!!! Zmiana kanałów to oczywiste, ale TV Guide też działa i to lepiej niż na samym dekoderze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez jestem coraz bardziej zachwycony telewizorem. Ciągle coś nowego w nim odkrywam, niby pierdoły, ale cieszą.

Np. Wczoraj zauważyłem, że wybór trybu obrazu nie „przypisują” się jedynie do rodzaju źródła, ale także do materiału podanego na dane źródło. Tak skalibrowany tryb isf noc świetnie spisujący się w materiałach hd psuł zabawę przy oglądaniu hdr. Teraz wybrałem dla hdr tryb dzienny i jest banan na twarzy.


Czekam jedynie na oreo, bo ciekawi mnie bardzo co przyniesie. Niby sam smartTv nie jest dla mnie priorytetem, ale co nowsze to nowsze[emoji3]
 

kamiloos

New member
Pytanko:


Jak macie usawione swoje OLED803 u siebie, jesli chodzi o powieszenie na scianie? Bo ja mam uchwyt z przeswitem ok 5 cm i mam wrazenie, ze górny Ambi niedomaga. Z racji OLEDa te diody sa umieszczone dosc nisko na TV i boczne Ambi rzucaja sie na sciane duzo wyrazniej niz górny.


No i czy ktos z Was kalibrowal swoj model i czy faktycznie jest spory skok jakosciowy? :) A jesli tak to u kogo kalibrowaliscie i ile to kosztowalo?
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie dzisiaj zawiesiłem telewizor na uchwycie ze sprężyna gazową. Mniejsza o samo jej działanie, ale dla ambilight odległość od ściany ma kolosalne znaczenie. Wcześniej wisiał na iuchycie sztywnym w odległości 65mm od ściany i ambilight był. Teraz ambilight cieszy, niesamowita różnica. Ja zmieniłem przede wszystkim ze względu na wysokość na jakiej wisiał mi nowy telewizor, musiałem przewieźć go niżej i uchwyt wpadł przy okazji.
 

mr_roba

Member
Pytanko:


Jak macie usawione swoje OLED803 u siebie, jesli chodzi o powieszenie na scianie? Bo ja mam uchwyt z przeswitem ok 5 cm i mam wrazenie, ze górny Ambi niedomaga. Z racji OLEDa te diody sa umieszczone dosc nisko na TV i boczne Ambi rzucaja sie na sciane duzo wyrazniej niz górny.


No i czy ktos z Was kalibrowal swoj model i czy faktycznie jest spory skok jakosciowy? :) A jesli tak to u kogo kalibrowaliscie i ile to kosztowalo?



Ja mam zwykły uchwyt na sztywno, ale góra jest pochylona do przodu względem dołu. Odległość u góry od ściany to dzięki temu jakieś 13-15 cm (oczywiście w tej części TV jest najcieńszy). Ambilight świeci pięknie na wszystkie strony.
Za TV mam schowany jeszcze router oraz dekoder.
Spróbuj pochylić TV - większość uchwytów ma taką możliwość.

Co do kalibracji to kupowałem TV od Kikiego i dostałem telewizor już skalibrowany. Na tych trybach (IFS dzień i IFS noc) obraz jest wyraźnie lepszy od tego na standardowo zaprogramowanych trybach. Choć do grania na konsoli najlepszy jest tryb Gra (co za przypadek ;) )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

mr_roba

Member
No niestety znalazłem w końcu minus telewizora. Ściągnąłem sobie kilka filmów 4K HDR. Podłączyłem dysk z filmami przez USB 3.0 i niestety jest dupa. Żaden odtwarzacz na tym telewizorze nie jest w stanie płynnie odtworzyć filmu w momentach z szybką akcją np. Venom a czasami przycina nawet na czołówce. Mój dekoder satelitarny Mecool KII Pro odtwarza bez problemu ale on ma procesor 8 rdzeniowy. Trochę wiocha, że w telewizorze za taką cenę nie można odtworzyć płynnie materiałów 4K z nośnika zewnetrznego. Zobaczymy czy Oreo coś pomoże. Może ktoś ma jakieś rozwiązanie tego problemu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie sprawdzałem.
, zreszta drugi już raz, bo o tym problemie gdzieś już czytałem. Nie widzę żadnych zacięć grając z podłączonego pendrajwa Adata usb 3.0. Tu upatruję źródło kłopotu u ciebie i innych raportujących problem. Pewnie gniazdo usb, chociaż szybkie to mało wydajne prądowo i dyski przenośne, zwłaszcza te wolne nie dają rady.

Oczywiście jest to feler telewizora, ale dość łatwy do obejścia.
 
Do góry