Problem z dźwiękiem tv->kino domowe

Pochrap

New member
Dobry wieczór!
Po dwóch dniach walki poddałem się i postanowiłem zwrócić się o pomoc.
Mam świeżutki Philips 8102, który mnie pokonał przy konfiguracji dźwięku.
Sprawa wygląda tak: tv (testowane hdmi 1 i 2), ps4 pro i Xbox one s, połączone do Onkyo nr656 (wszystko arc, cec).
Oglądam na tv Netflix albo YouTube, działa jak piorun. Włączam jedną lub druga konsolę, działa jak piorun. Ale! Jak wracam do tv, znika dźwięk. Kino pięknie pokazuje tryb pracy, tv wyświetla komunikat: przełączam na audio zewnętrzne, a dźwięku nie ma.
Pomaga restart systemu w philipsie.
Pomaga również, i to mnie zabiło, przestawienie dźwięku w tv (wszystkie ustawienia/dźwięk/zaawansowane/format wyjścia cyfrowego/) z trybu wielokanałowy na stereo i z powrotem. Wtedy hula wielokanałowy jak złoto.
Testowałem to tez po optyku, dokładnie tak samo.
Będę wdzięczny za każdą próbę pomocy.

Pozdrawiam
 

Pochrap

New member
Update problemu.
Zauważyłem, że jeśli mam ustawiony w telewizorze jeden z trybów wielokanałowych, to żeby przywrócić dźwięk, trzeba jakby "przepchać rurę", przez uruchomienie dowolnego filmu z Netfixa z dźwiękiem 5.1.
Wtedy w cudowny sposób, wraca dźwięk na wszystkie aplikacje np. na YouTube.
Magia!!
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Dobry wieczór!
Po dwóch dniach walki poddałem się i postanowiłem zwrócić się o pomoc.
Mam świeżutki Philips 8102, który mnie pokonał przy konfiguracji dźwięku.
Sprawa wygląda tak: tv (testowane hdmi 1 i 2), ps4 pro i Xbox one s, połączone do Onkyo nr656 (wszystko arc, cec).
Oglądam na tv Netflix albo YouTube, działa jak piorun. Włączam jedną lub druga konsolę, działa jak piorun. Ale! Jak wracam do tv, znika dźwięk. Kino pięknie pokazuje tryb pracy, tv wyświetla komunikat: przełączam na audio zewnętrzne, a dźwięku nie ma.
Pomaga restart systemu w philipsie.
Pomaga również, i to mnie zabiło, przestawienie dźwięku w tv (wszystkie ustawienia/dźwięk/zaawansowane/format wyjścia cyfrowego/) z trybu wielokanałowy na stereo i z powrotem. Wtedy hula wielokanałowy jak złoto.
Testowałem to tez po optyku, dokładnie tak samo.
Będę wdzięczny za każdą próbę pomocy.

Pozdrawiam

Cześć,
Jak napisałeś masz konsole podłączone do amplitunera i apmpli do TV do HDMI1 lub 2. Możesz napisać:
- Na jakiej dokładnie wersji SW pracuje TV w tej chwili?
- Z czego odbierasz TV (Dekoder, CI+ czy może bezpośrednio - DVB-T, DVb-C lub DVB-S)?
- Czy tak dzieje się przy danym dźwięku (DTS, DD czy stereo) czy to nie ma różnicy?

Pozdrawiam,
 

Pochrap

New member
Hej
Telewizor pracuje na ostatniej wersji oprogramowania (końcówka 246.005)
TV odbieram z naziemnej przez antenę pokojową, ale praktycznie z tego nie korzystam (głównie Netflix, YouTube i inne VOD)
Domyślnie mam ustawiony wielokanałowy (obejście) i puszczone przez światłowód, w większości przypadków działa, ale np. wczoraj po grze na PS4 i powrocie na YouTube na film z kabaretem Moralnego Niepokoju (nie wiem czy YouTube koduje różnie) już dźwięku nie było. Tym razem nie pomogło przestawienie w Philipsie na Stereo i powrót na Wielokanałowy (obejście). Musiałem zmienić na Wielokanałowy. Na ampli mam ustawiony tryb dźwięku Direct

pozdrawiam
 
Do góry