Philips 65OLED873

sajmer

Member
Witam


Właśnie dzisiaj uruchomiłem TV , poza jakością obrazu i Ambilightem do reszty nie mogę się przekonać.
Z ciekawostek jest nowa aktualizacja nie widoczna przez stronę a wykrywana przez aktualizację z TV :
TPM171E_R.003.000.240.000 datowana na 4 maja


Jeśli macie jakieś pytanie o ten TV śmiało pytajcie.
 
Ostatnia edycja:

jankes3

New member
co cie skłoniło żeby kupić philipsa , bo ja zastanawiam się właśnie nad 65oled873 i po głowie jeszcze mi chodzą lg 65c8 i 65b8.
jakość obrazu to piękna pewnie jest na wszystkich oledach ale zależy mi szczególnie na jak najlepszej płynności obrazu , jak to wygląda u ciebie i do czego nie możesz się przekonać w tym philipsie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakość, jakość , jakość.
Podziękował za jakość , za ambilight.
Jak chcesz mieć podobnie - to Philips opad szczęki pod tymi względami daje !
Cenę masz specjalną i z pakietem Hue z okazji MŚ w Piłce.
 

sajmer

Member
Zakupiłem ten TV za namową Krzysztofa :)
Faktycznie jakość obrazu i Ambilight to super sprawa - nie ma sensu dopłacać do C8 od LG moim zdaniem.
Co mi nie pasuje w tym TV ?? - Tylko 2 złącza HDMI w standardzie 4K UHD 60fps HDR - więc podłączam pod jeden player Vero 4K , pod drugi PS4PRO i już nie mam np, możliwości grać na XBOX ONE z HDR :(
Druga sprawa to odtwarzanie po sieci czy USB materiałów 4K HDR z wysokim Bitrate - co chwila ścinki , kręcące się kółko albo w ogóle brak odtwarzania - sprawdzałem na sprzętowym playerze , KODI i MXPlayer - Także jak chcemy oglądać wysokiej jakości materiał UHD REMUX z płyt BD to trzeba zaopatrzyć się w dobry odtwarzacz np VERO 4K z KODI na OSMC.
Kolejna rzecz to brak wsparcia dla HDR na Youtube w materiałach 4K - materiał się odpali ale HDR się nie załączy.
TV potrafi się nieraz przymulić jak zbyt intensywnie chodzimy po sieci , aplikacjach itd.
Co do meczów piłkarskich nie oglądałem jeszcze - dzisiaj liga mistrzów to będę miał okazję :)

Reasumując - Jakość obrazu bardzo ładna , Ambilight w połączeniu z super jakością naprawdę robi fajny efekt. Minusy za tylko 2 wejścia HDMI UHD HDR oraz słabe wsparcie dla materiałów 4k UHD HDR. Pilot mógłby być mniejszy :)
 

Duch87

New member
Bez reklam
Widziałem na nim mecz NBA. Wygląda to niesamowicie, szczególnie ta płynność wśród zawodników. Lepiej i wyraźniej jak na żywo :p
 

WuMike

New member
Bez reklam
O to chodzi właśnie! Tak w ogóle, mam wrażenie, że obraz na C+ z dzisiejszego meczu Warriors vs Houston jest inny, niż wcześniej, bardziej wyraźny i wyostrzony, aczkolwiek to się chyba tez objawia podwójnymi konturami, momentami. Ciekawe, kiedy sygnał NBA trafi do Europy w 4K...?
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
O to chodzi właśnie! Tak w ogóle, mam wrażenie, że obraz na C+ z dzisiejszego meczu Warriors vs Houston jest inny, niż wcześniej, bardziej wyraźny i wyostrzony, aczkolwiek to się chyba tez objawia podwójnymi konturami, momentami. Ciekawe, kiedy sygnał NBA trafi do Europy w 4K...?
Ten C+ to z platformy nc+ czy z innej? Pytam bo na każdej wygląda to inaczej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

WuMike

New member
Bez reklam
Przy 55” będzie dobrze. Z 65” trzeba już uważać z odległością. Jak będzie za mała, przy słabym sygnale wyjdą niedoskonałości.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Siedzę od tv 3,40-3,30m . Mam Upc Horizon więc mam sygnał 1080p. Przy 55" wmawiam sobie że to będzie optymalne. Oczywiście później dojdzie Netflix.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

WuMike

New member
Bez reklam
Może to nie ten wątek, ale czy Wam rownież - posiadaczom Horizona w UPC wydaje się, że po ostatniej aktualizacji SW obraz jest ostrzejszy?
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Szczerze wątpię że coś takiego zaistniało. Słyszałem że w 2019r chcą wprowadzić 4k.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry