Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Grzegorz01

New member
To nie ten wątek. Masz inny TV.

A co do matrycy VA to napiszę tylko tyle, że nie jest tak źle pod warunkiem, że siedzi się na wprost TV. Ja mam w sypialni, centralnie na ścianie i jest git.

No i właśnie to wyklucza taką matrycę.
20 lat temu, można było to w domu mieć na 15 calach.
XXI w a producenci nadal buble wpychają plebsowi w postaci matrycy VA !!!
Jak tanie to badziewie musi być w produkcji?

Telewizory kupujemy coraz większe, bo tanieją a te barany VA instalują !
Przecież kąty w końcu są nieuniknione, bo matryca ma 65 a nawet 85 cali.
A oni "po samsungowy" szrot montują i całuj ich w doopę.
 
Ostatnia edycja:

unadarek

Member
VA i ich pochodne to był tak złoty środek między tanią matrycą TN a drogą IPS, zawsze pisałem że IPS to IPS -w nowych IPS poprawiono prędkość działania matrycy i jest Ok - miałem starego philipsa na tej matrycy i kolory były świetne, żadnych smużeń i kąty bardzo dobre - jeszcze sprzedany u znajomego działa bez problemu a ma już z 9 lat (sprzedałem bo piorun popalił wyjścia HDMI) a płyta główna kosztował do niego ok 1tys - on korzysta tylko z wejścia antenowego co jest sprawne !
 

Gie

Member
Bez reklam
Ciekawe, jeszcze z pół roku temu w tym wątki były gorące dyskusje jak rozpoznać matrycę VA bo lepsza i każdy chciał kupić PUS7303 z tą matrycą a teraz okazuje się że gorsza. :)
 

janunio

New member
Bez reklam
Temat IPS contra VA jest bardzo złożony więc można od zawsze pisać co się komu chce.
Zawsze byłem i jestem fanem IPS.
Powody są trzy:
- oglądam TV z kilku różnych miejsc i mam zawsze te same kolory i kontrast,
- nigdy nie oglądam TV w całkowitych ciemnościach bo nie akceptuję. Ambilight i inne źródła światła niwelują niedoskonałość czerni.
- matryce IPS trzymają zawsze poziom. VA to pełny przekrój jakościowy; od tragicznych po niemal doskonałe.

Wczoraj porównałem w sklepie SAMSUNG VA QLED 2019 serii 6 i QLED serii 9. Dzieli je przepaść PQ a zwłaszcza cenowa.
Znakomity Samsung QLED QE65Q90RAT kosztuje 13 999 zł.
Tymczasem LG OLED65B8PLA kosztuje 7 499 zł a C8 8 800 zł.
Nasz flagowy PHILIPS 803 (bardzo polecam) 65" kosztuje 9 500 zł.
Za LG C9 (nowość 2019) dopłata 6 200 zł.
Ceny z EURO. U Kikiego zapewne bardziej atrakcyjne jak zawsze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich są zupełnie inne.
Porównałem Philipsa Oled 803 i wygrał z LG C9 - mimo że kosztuje dokładnie połowę ceny !.
Czyli masz 2 sztuki Oledów Philipsa w cenie jednego Oleda LG.
Samsung Q90 przegrał w każdym porównaniu z Oledami w USA.
Wypadł gorzej też niż LCD Sony.
 

unadarek

Member
nie sztuka jest wydać 1o - 13 tys. i kupić tv - sztuką jest wydać mało i mieć dobry TV - dlatego 7303 - tak brane są bo mimo paru wad za tą cenę jest to przyzwoity TV - nadrabia ceną !
 

DonLewski

New member
Czy ktoś jeszcze ma problem z funkcją przerzucania obrazu (Chromecast)? Zarówno telefon (Huawei P30 Pro), jak i laptop (Acer z Windowsem 10) nie chce wykryć tego telewizora przy włączeniu funkcji projekcji. Wszystkie urządzenia są na 100% w tej samej sieci WiFi. Zaktualizowałem też wbudowaną aplikację Chromecast w tv.

Jedyny przejaw działania tej funkcji jest widoczny w aplikacji YouTube, ale tylko bezpośrednio w niej. Telefon pozwala wtedy użyć funkcji "YouTube on TV" i przerzucić obraz.
 

unadarek

Member
Wylanie dużych kwot na tv to głupota jakich mało - tv powinna się kupować góra do 2-3 tys (tu większe calowo) nie więcej - no może z wyjątkiem wielkich ekranów - jakiś 60-70 cali -bo to penie trochę droższe jest - tu do 3,5tys max. Znajomy kiedyś kupił ileś lat temu TV Samsunga nowość z Direct LED coś ok 40 cali za ok 7 tys - tv gra jeszcze ale jest "goły" w sensie wejść o smart tv nie wspomnę - ja teraz kupiłem tego 7303 philipsa 43 cale za 1990zł tez z Direct LED- wiec nawet za ileś lat to nie stracę tyle co on na tym Samsungu - dlatego piszę, sztuką jest kupić tv dobry a tani, po tym philipsie - pewnie będzie już TV OLED - jak już dopracują je bardziej a ceny będą przyzwoite a nie z kosmosu !!!
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Czy ktoś jeszcze ma problem z funkcją przerzucania obrazu (Chromecast)? Zarówno telefon (Huawei P30 Pro), jak i laptop (Acer z Windowsem 10) nie chce wykryć tego telewizora przy włączeniu funkcji projekcji. Wszystkie urządzenia są na 100% w tej samej sieci WiFi. Zaktualizowałem też wbudowaną aplikację Chromecast w tv.

Jedyny przejaw działania tej funkcji jest widoczny w aplikacji YouTube, ale tylko bezpośrednio w niej. Telefon pozwala wtedy użyć funkcji "YouTube on TV" i przerzucić obraz.

Cześć,
Pisałem już o tym w innym temacie:

http://www.hdtv.com.pl/forum/1530577-post4072.html
 

DonLewski

New member
Cześć,
Pisałem już o tym w innym temacie:
[/url]

OK, dzięki, z tym że działa mi jedynie Google Cast przez przeglądarkę Chrome na laptopie.

Nie działa mi przerzucanie na telefonie za pomocą aplikacji Google Home. Google Home, mimo że telefon i tv są podłączonego do tego samego WiFi, nie chce wykryć telewizora. :confused:
 

ravel51

New member
Właśnie zakupiłem ten TV. Przebrnąłem przez większość postów i widzę, że ceny tego TV były dużo niższe ok 3 m-cy temu. Ktoś nawet pisał że niecałe 1700 zł za 50 cali. Teraz dałem 2200 na raty 0% i to jedna z lepszych cen była za nowy. Zastanawiam się czemu tak podskoczyły. W wekkend go wieszam u syna zastępując stary 37A656 który wg mnie wyświetla pięknie w HD z dekodera Vectra. Pytanie czy będzie zachwyt czy rozczarowanie. Zdaje sobie sprawę, że trzeba usawić go pod siebie. Tylko czemu taki skok cenowy od marca?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

ravel51

New member
Nigdy nie było ceny 1700 zł
Sam pisałeś pod postem za 1650 zł.
babd512615bd60dff547b4d76c75e5fd.jpg


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

andreic30

New member
Witam wszytskich forumowiczów. Mam taki problemik. Otóż posiadam TV 43pus7303 + moduł CI+ UPC. I teraz taki mam problem, Otóż na niektórych kanałach wyskakuje mi taka ramka z napisem Błąd CI.Dodam, że jakośc i siła syg. 100%.
także ten błąd : Nazwa profilu modulu CAM.
karta CI + działa na moim starszym telewizorze.
 
Do góry