Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

nagdob

Member
Bez reklam
convoys2.
Ja mam ten TV od 13 dni. Jutro mogę jeszcze oddać do sklepu. Ale przez te 13 dni nie marnowałem czasu, tylko testowałem. Wszystko. Obraz, dźwięk, android, system, połączenia sieciowe, a nawet działanie NC+GO. Wszystko śmiga jak należy. W tej chwili na TVP Sport HD jest powtórka meczu Turcja - Francja. Wszystko jest ok, Nic nie tnie, kolory są ok. A porównuję z TV Sony 65XE9305, który mam w salonie. Ten mam w sypialni. Masz po prostu do dupy ustawiony telewizor. Nie wiem, co ci wysłał kiki, ale obraz należy ustawić samemu. Każdy ma inne preferencje. Mogę ci przesłać moje ustawienia, jak napiszesz na priva. Co do kątów to mogę się zgodzić, ale to matryca VA - niestety. Powinieneś wziąć to pod uwagę przy zakupie TV, bo z tym akurat nic nie zrobisz. Mnie to nie przeszkadza, bo leżę na wprost TV, który wisi na ścianie. Fakt faktem, że jak kupiłem ten TV i włączyłem, to od razu chciałem go oddać. Fabryczne ustawienia są beznadziejne. Ale, jak pisałem, trochę cierpliwości i można dostać to co się chce. Jeżeli chodzi o obraz oczywiście. Dla mnie ten TV jest ok. Spełnia wszelkie oczekiwania łącznie z androidem. Bo innego systemu już sobie w TV nie wyobrażam. Dlatego też ten wybór - Philips. Bo byłby kolejny Sony, ale zawiodłem się na firmie. 43W805C popsuł się tuż po gwarancji i nie raczyli nic z tym zrobić, choć kupiłem u nich ponad 10 telewizorów - nie wszystkie dla siebie oczywiście. Ale to taka dygresja.
Ustaw sobie TV sam, a zobaczysz, że nie jest tak źle jak piszesz. Mogę pomóc.
 

bumtarara

Member
Pisanie o tym że kolory ci się nie podobają bo dostałeś ustawienia mailowo jest po prostu głupie, od kikiego możesz dostać ustawienia które robił do tego sprzętem do kalibracji....tak myślę że taki sprzęt posiada, nigdy obraz nie będzie zadowalający poprzez kalibrację innego tv a przesłanie tych samych samych ustawień komuś innemu jedynie masz punkt zaczepienia do którego później sam sobie dostrajasz obraz do własnych preferencji, cofnij się kilka postów wstecz a znajdziesz moje ustawienia i wypróbuj coś ci nie pasuje to popraw...ustawienia obrazu takie same nie każdemu pasują ze względu na nasłonecznienie lub zaciemnienie pomieszczenia....to chyba logiczne a może się mylę?
 

convoys2

New member
No ja niestety wywalilem opakowanie, a bez tego nie dalo sie zwrocic sprzetu. Dodam, ze po wlaczeniu telewizora, obraz miga od dolu do polowy wysokosci (przez kilkadziesiat sekund), w watku juz widzialem takie spostrzeżenia użytkowników.

To moj pierwszy plaski telewizor wiec nie spodziewalem sie, ze katy widzenia beda tak beznadziejne. U mnie w salonie po prostu nie ma innej mozliwosci postawienia telewizora - po jednej stronie jest stol, a po drugiej stronie kanapa i albo tv musi byc ustawiony pod stol, albo pod kanape...

Zgadzam sie, ze fabryczne ustawienia sa do kitu.

Co do androida. W sklepie play praktycznie nic nie moge znalezc. Zainstalowalem kodi, ale nie potrafi odczytac filmow z zewnetrznej pamieci bo wyskakuje jakis blad. Chcialem zainstalowac jakas przegladarke internetowa to mi nic nie wyszukiwalo, firefox, chrome ani opera. Czy trzeba tego typu apki instalowac z pamieci usb?
 

unadarek

Member
pewnie nie masz wgranej aktualizacji - skoro nie czyta z pamięci zewnętrznej (parenaście stron wstecz opisane) - przeglądarka jest zainstalowana fabryczna wiec powinna działać - ale trzeba zacząć od zainstalowania aktualizacji ! Ustawienia tez są wcześniej od bumtarara - poustawiaj - a potem popraw co do kolorów do własnych potrzeb!!!
 
Ostatnia edycja:

convoys2

New member
Aktualizacje zrobilem drugiego dnia, aktualna wersja to TPM171E_R.107.000.222.001 i nic innego nie wyszukuje.

Gdzie znalezc ta fabryczna przegladarke?
 

unadarek

Member
TPM171E_R.107.000.230.000 - to jest nowsza a są podobno jeszcze nowsze z końcówka chyba 001 lub nawet 003 i na nich czyta ntfs z pendrive, dysku zewnętrznego - paręnaście stron wcześniej pisałem skąd wziąć i jak wgrać - to się ściąga i wgrywa z pendrive - jak nie ufasz podanej stronce to zadzwoń do wsparcia philips i oni ci wyślą linka do stronki - wcześniej wszystko opisane -przeglądarka jest w aplikacje - i jest napisane na zielonym prostokąciku : Przeglądarka internetowa !!!
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Po miesiacu uzytkowania stwierdzam, ze ten telewizor jest beznadziejny. Jakosc obrazu z tvp sport hd czy tvp1 hd (mecz Polska vs Macedonia Polnocna) byla beznadziejna, smużenie to jest normalka, kolory sztuczne, dostalem ustawienia od @kiki i niestety granatowy kolor na ekranie przedstawia sie jako fioletowy. Praktycznie kazda zmiana kadru (mowie o meczu) skutkowala chwilowym zacieciem/klatkowaniem obrazu.

Zakup tego telewizora to byla porazka, mam nadzieje ze zepsuje sie jak najszybciej bo mimo wszytko wylozenie kolejnych 2-3 tysiecy pomimo posiadania dzialajacego telewizora jest slabe.

Kąty widzenia tez sa beznadziejne, wystarczy patrzec na telewizor pod kątem mniej wiecej 30 stopni i juz kolory robia sie szarawe.

W innym pokoju mam maly telewizor crt 15 cali i jakosc obrazu bije na glowe tego philipsa. Nie ma zadnego smuzenia, a ostrosc jest idealna.

W glowie mi sie nie miesci, ze w 2018/2019 roku produkuje sie takie badziewia, ktore nie dorównują malym telewizorom crt sprzed kilku/kilkunastu lat.

Wysłałem ci kilka dni temu na PW ustawienia. Robiłeś coś? Bo ani na forum, ani na priva nie piszesz.
 

Aguero

New member
Panowie mam w planach kupić Philips 50PUS7303/12 z matryca VA i tu mam pytanie w jaki sposób przed kupnem mogę się dowiedzieć lub sprawdzić czy dany telewizor faktycznie ma matryce VA. Dziś pisałem do faceta z allegro i odpisał ze telewizor posiada IPS.
 

Grzegorz01

New member
Panowie mam w planach kupić Philips 50PUS7303/12 z matryca VA i tu mam pytanie w jaki sposób przed kupnem mogę się dowiedzieć lub sprawdzić czy dany telewizor faktycznie ma matryce VA. Dziś pisałem do faceta z allegro i odpisał ze telewizor posiada IPS.

Va ? po co ? Wszystko tylko nie VA w tv, tragedia, wiem co piszę ponieważ mam jedno i drugie.
W smartfonie masz IPS, i jakoś to działa ale VA by nie działało, nawet "jakoś".
Philips ogólnie "doopy nie urywa" a wejście w VA to porażka, tylko nowsza technologia IPS ratuje w tych tv sytuację. VA u phila nie wiadomo od kogo pochodzi, IPS to samo ale nędzny IPS jest o kilka pokoleń elektroniki lepszy niż lichy VA.
Posiadam ten tv TYLKO ze względu na andka na pokładzie, jeśli nie potrzebujesz androida w tv to NIE kupuj philipsa bo sie srogo rozczarujesz.
Jak masz kasę i chcesz androida to jest jeszcze SONY.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW sprawdzimy i dostaniesz info jakie obecnie są matryce w produkcji. Jak będziesz niebieski masz też specjalną ofertę.
Nie obawiaj się matryc IPS, są bardzo dobre również.
 

Grzegorz01

New member
Napisz na PW sprawdzimy i dostaniesz info jakie obecnie są matryce w produkcji. Jak będziesz niebieski masz też specjalną ofertę.
Nie obawiaj się matryc IPS, są bardzo dobre również.

I TY, widzę, boisz się "wyznawców" VA.
@kiki, pora ujawnić prawdę, VA to śmiećw s stosunku do IPS, LUDZIE, technologia poszła do przodu.
Tylko IPS lub oled (oled za 3 lata oczywiści).

Dla rozumnych.
Wyznawcy VA to praktycznie to samo co wyznawcy "ajfonów" i innnych "aj".
Ci co mają jako takie rozeznanie wiedzą, że te zabawki na strzępy rozpirzy byle smartfon na andku od 800 pln.
 
Ostatnia edycja:

francuski

New member
Czesc,

Po ostatnim updacie firmwaru mam problem z PUS55 7502. Po odlaczeniu zasilania nie trzyma on ustawien obrazu (kontrasty, kolory, ruchy itd) co wydaje mi sie bardzo dziwne (przeciez to nie zegerak;) ). Problem tyczy sie poki co tylko istawien obrazu. Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem? :confused:
 

nagdob

Member
Bez reklam
Czesc,

Po ostatnim updacie firmwaru mam problem z PUS55 7502. Po odlaczeniu zasilania nie trzyma on ustawien obrazu (kontrasty, kolory, ruchy itd) co wydaje mi sie bardzo dziwne (przeciez to nie zegerak;) ). Problem tyczy sie poki co tylko istawien obrazu. Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem? :confused:

To nie ten wątek. Masz inny TV.

A co do matrycy VA to napiszę tylko tyle, że nie jest tak źle pod warunkiem, że siedzi się na wprost TV. Ja mam w sypialni, centralnie na ścianie i jest git.
 
Do góry