Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Ravvar

New member
Każdy producent ma takie prawo !
My mamy akurat na VA.
Co wcale nie znaczy, że na IPS jest be !

Prawo prawem (ja bym takie praktyki producentów nazwał raczej ich ominięciem). No bo co w sytuacji, kiedy ktoś przychodzi do sklepu - ogląda konkretny model na wystawie, chodzi dookoła, sprawdza kąty widzenia (gorzej w sklepie zobaczyć czerń), kupuje TV, dają mu nowy zapakowany z magazynku, a po przyjeździe do domu okazuje się, że kąty widzenia są inne. Prawo odstąpić od umowy z powodu kupna przez internet nie ma, z tytułu niezgodności towaru z opisem teoretycznie też nie, bo producenci się wycwanili i nie podają już szczegółów matrycy w postaci współczynnika czerni/kontrastu lub kątów widzenia - najprawdopodobniej by móc szafować matrycami jak im się podoba... Gdzieś czytałem oficjalne stanowisko Samsunga, który chyba tłumaczył się tym, że takie zamianki się zdarzają gdy producent jednego typu matryc nie dostarczy ich to biorą inne od innego, ale obie muszą spełnić jakieś tam ich normy i być wysokiej jakości...

No, jeżeli w moim tv siedzi IPS, który dali tu bo VA im się skończyły i te IPSy są jakościowo takie same lub lepsze, np. siedzi tu bardzo dobry IPS czernią dorównujący tej montowanej wcześniej VA, to super a nawet lepiej, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć za bardzo. Korci mnie by "tymczasowo" zamówić wersję 50" VA by tylko postawić ją koło 55" IPS i porównać te matryce... Na stronie https://www.displayspecifications.com/en/model/76dd10b8 pierw było info że są matryce VA, dopiero od jakiegoś czasu dopisali też IPS. Poniżej jest też podany współczynnik kontrastu 4000:1 - domniemam, że wzięty "za czasów" VA... jeżeli te IPSy też mają DirectLED i współczynnik kontrastu 4000:1 no to zwracam honor dla takich praktyk i lepiej wtedy faktycznie trafić na ten IPS...
 

technic

New member
Firmware

Cześć

Widzę, ze według strony "Toengel"

Jest nowy firmware: TPM171E_105.1.2.84 (aktualnie mam .75)

Jakie wrażenia +/- ?

Pewnie po pracy będę chciał podnieść o ile nikt nie napisze o ewentualnych problemach...


EDIT: Doczytałem, że to aktualizacja dla OLED, ale 50PUS7303 jest kompatybilne, więc pewnie wgranie jedynie przez USB :)



Changelog TPM171E _ 105.001.002.084 – Date: 2018/12/20


Fix for ISF settings not remembered after standby

  • Fix for auto standby due to Google screensaver
  • Fix for German wrong translation of ‘Monitor’
  • Updated e-sticker
  • Updated OFFRS shop mode
    • Da es in Shops öfter vorkommt, dass alle TV-Geräte per Hardwareschalter ausgeschaltet werden, kann die OLED nie ordnungsgemäß durchgeführt werden. Aus diesem Grund wurde die Routine für den Shop-Modus angepasst, so dass beim Kaltstart die kurze OLED-Bereinigung durchgeführt wird.
  • Updated Picture Quality
  • Updated channel logo’s
 
Ostatnia edycja:

Ravvar

New member
Klient pyta i dostaje pełną informację.
Mamy z Va i tak wydajemy.

Chcesz powiedzieć, że macie w sklepie na stanie nówki 55PUS7303/12 na 100% z matrycą VA? Jak tak to chętnie zamówię a ten zwrócę do MM ;). Tylko na stronie sklepu ceny nie widać..

PS a porównywałeś PUS7303 VA i IPS? Faktyczne VA montowane w tym modelu ma głębszą czerń od IPS montowanym w tym modelu?
 
Ostatnia edycja:

Ravvar

New member
Cena dla niebieskich 55PUS7303 za 2699 zł
Kalibracja gratis, wtyczki gratis, dostawa gratis

No i dopiero teraz piszesz takie rzeczy, kiedy my się tu zastanawiamy gdzie dorwać jeszcze 55" z VA? ;).
No to ja z chęcią jeden wezmę - jak mam go zamówić?, niebieski to wiem jak się zrobić, ale co dalej? Macie je na miejscu czy trzeba czekać? Mam nadzieję, że to nie jakieś powystawowe z przepracowanymi milionami godzin? I na 100% VA? ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dostępny od ręki.
Jutro akurat wszystkie są zamówione, ale pojutrze kolejna dostawa.
Dostarczają z fabryki - więc modele wyłącznie nowe !
 

Ravvar

New member
Dostępny od ręki.
Jutro akurat wszystkie są zamówione, ale pojutrze kolejna dostawa.
Dostarczają z fabryki - więc modele wyłącznie nowe !

Sorry że dopytuję, ale skąd macie pewność że w nowej dostawie przyjdą do Was modele z matrycą VA a nie IPS jak wszystkim pozostałym (mam na myśli MM, ME, Euro, Avans itp)?
 

Ravvar

New member
Sorry że dopytuję, ale skąd macie pewność że w nowej dostawie przyjdą do Was modele z matrycą VA a nie IPS jak wszystkim pozostałym (mam na myśli MM, ME, Euro, Avans itp)?

Albo inaczej: czy macie pewność, że 55" będą VA, czy to dopiero będzie wiadomo jak dostawa przyjdzie?
 
Ostatnia edycja:

vip1976

New member
kupilem model 55 cali w MM z obrazem walczę 10 dni może być ale obraz z konsoli Xbox One to dramat !!!!! rozmyty nie wyrazny mdły jak patrzysz powiedzmy na postac blisko to jest w ok ale w oddali to juz dramat obraz jak na xbox 360 wcześniej miałem Panasonica TX 50AS650E i tam obraz był bajka z porównując z tym gniotem
 

Grzegorz01

New member
Cześć

Widzę, ze według strony "Toengel"

Jest nowy firmware: TPM171E_105.1.2.84 (aktualnie mam .75)

Jakie wrażenia +/- ?

...............
[/LIST]

W jakości obrazu nic się nie zmieniło, ja nie zauważyłem.
Ale... na wer .75 oglądając np. netflix, tv nie pozwalał mi podczas oglądania wejść w ustawienia zaawansowane obrazu lub dźwięku.
Na wer. 84 opcja ta działa prawidłowo i jest możliwość zmiany parametrów w zaawansowanych.
 

technic

New member
kupilem model 55 cali w MM z obrazem walczę 10 dni może być ale obraz z konsoli Xbox One to dramat !!!!! rozmyty nie wyrazny mdły jak patrzysz powiedzmy na postac blisko to jest w ok ale w oddali to juz dramat obraz jak na xbox 360 wcześniej miałem Panasonica TX 50AS650E i tam obraz był bajka z porównując z tym gniotem


Ja również uznałem 50PUS7303 za totalny badziew w porównaniu do mojego Panasonica TX-50CX700E. Jeżeli chodzi jednak o obraz z komputera to bardzo duża zmiana jest jak przełączysz tryb obrazu bodajże właśnie na komputer, być może pomoże także w przypadku konsoli.


Dla zainteresowanych aktualizacja do TPM171E_105.1.2.84 przebiegła bez żadnych problemów.
 

vip1976

New member
Ja również uznałem 50PUS7303 za totalny badziew w porównaniu do mojego Panasonica TX-50CX700E. Jeżeli chodzi jednak o obraz z komputera to bardzo duża zmiana jest jak przełączysz tryb obrazu bodajże właśnie na komputer, być może pomoże także w przypadku konsoli.


Dla zainteresowanych aktualizacja do TPM171E_105.1.2.84 przebiegła bez żadnych problemów.

wszystkiego próbowałem ustawienia zrobiłem tak jak mi podał kiki bardzo dziękuję , ale wracam do PANASONIC TX-55FX700E jeszcze rozważam SONY KD-55XF7596 philips jezeli chodzi o mnie to porażka nie wiem z kąt ta euforia chyba ze wszyscy podchodza to tego telewizora jak moja żona AMBILIGHT ale SUPER ŁAŁ.
 

Grzegorz01

New member
wszystkiego próbowałem ustawienia zrobiłem tak jak mi podał kiki bardzo dziękuję , ale wracam do PANASONIC TX-55FX700E jeszcze rozważam SONY KD-55XF7596 philips jezeli chodzi o mnie to porażka nie wiem z kąt ta euforia chyba ze wszyscy podchodza to tego telewizora jak moja żona AMBILIGHT ale SUPER ŁAŁ.

Telewizor oczywiście, że nie zachwyca, cenę czyni android i ambilight.
Gdyby nie w/w to cena oscylowałaby w okolicach wersji dyskontowych np. inexive lub technika.
W sumie mam takiego inexive 55 cali kupionego z 1 tys. pln i .... szkoda gadać o philipsie.

Kupiłem ze względu na andka i "światełka", pomimo wielokrotnemu zawiedzeniu się na firmie philips (szklany 32 cale kineskop padł po 2 latach, pierwszy lcd, jeszcze hd ready zepsuty od początku ale stwierdziłem to dopiero gdy zakupiłem sprzęt hd i połączyłem po HDMI, amplituner bez komentarza, DVD- j.w. no i obecnie mam co mam i trzeba się szybko pozbyć i zapomnieć już o tej firmie )
Drugi raz bym już NIE kupił.
Jak się okazało to andek kastrat, kilka apek dedykowanych oficjalnie można wgrać, byle android box ze starutkim amlogikiem za 100 pln jest jak mercedes w porównaniu z tym co na tv.
Żałuję, bo w podobnej cenie "tośka" 75 cali działałaby zapewne tak samo pomimo produkcji u vestela.
Dźwięk jak na tv ponad 4 kpln (mam 65 cali) tragiczny, tani LG gra lepiej.

Ot, taki mocno przepłacony tv niskiej półki, da się oglądać, nawet do obrazu można się przyzwyczaić tylko nie zaleca się porównywać z innymi, bo czar może prysnąć.
 
Ostatnia edycja:

vip1976

New member
Telewizor oczywiście, że nie zachwyca, cenę czyni android i ambilight.
Gdyby nie w/w to cena oscylowałaby w okolicach wersji dyskontowych np. inexive lub technika.
W sumie mam takiego inexive 55 cali kupionego z 1 tys. pln i .... szkoda gadać o philipsie.

Kupiłem ze względu na andka i "światełka", pomimo wielokrotnemu zawiedzeniu się na firmie philips (szklany 32 cale kineskop padł po 2 latach, pierwszy lcd, jeszcze hd ready zepsuty od początku ale stwierdziłem to dopiero gdy zakupiłem sprzęt hd i połączyłem po HDMI, amplituner bez komentarza, DVD- j.w. no i obecnie mam co mam i trzeba się szybko pozbyć i zapomnieć już o tej firmie )
Drugi raz bym już NIE kupił.
Jak się okazało to andek kastrat, kilka apek dedykowanych oficjalnie można wgrać, byle android box ze starutkim amlogikiem za 100 pln jest jak mercedes w porównaniu z tym co na tv.
Żałuję, bo w podobnej cenie "tośka" 75 cali działałaby zapewne tak samo pomimo produkcji u vestela.
Dźwięk jak na tv ponad 4 kpln (mam 65 cali) tragiczny, tani LG gra lepiej.

Ot, taki mocno przepłacony tv niskiej półki, da się oglądać, nawet do obrazu można się przyzwyczaić tylko nie zaleca się porównywać z innymi, bo czar może prysnąć.

Zgadzam się z tobą w pełni
 
Do góry