Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

bumtarara

Member
a ja podejrzewam, że po prostu nie bardzo wiem jak to zrobić, albo coś robię źle, natomiast na forum widzę wiedza innych taka jak moja żenująca odpowiedz :-|

A co w tym żenującego bo nie rozumiem, wszystkimi funkcjami jak ustawienia obrazu steruje oprogramowanie a nie osprzęt, ten tv ma system tak więc działa inaczej jak zwykły smart tv może nie tylko ty masz problem z tv zapamiętywaniem ustawień, to tak jak w komputerze nie zainstalowany jakiś program do płyty głównej to nie będzie zapamiętywał ustawień obrazu, w telefonie miałem problem z baterią po aktualizacji było ok
 

nowak182

New member
55PUS7303 vs 55PUS7502

Jestem raczej zdecydowany na zakup philipsa, pomóżcie i oceńcie, który warto wziąć? Odległość 3m, oglądam przeważnie sport i filmy oraz coś z laptopa na tv
 

mkamon

New member

.....
Komu odradzam: jeśli na pierwszym miejscu najwięcej będziesz oglądał telewizji do tego słabej jakości jakaś kablówka osiedlowa z kanałami SD i nijakimi HD odradzam, zostań przy full HD. Z mizernej jakości sygnału nie zrobisz na 4K idealnego obrazu, ja mam kablówkę, której prawie nie oglądam tylko jakiś mecz poleci w TV, ...

Czy nasza telewizja naziemna to kiepski sygnał?

U mnie sygnał będzie z naziemnej + filmy na Kodiego w FHD i 4K z dysku sieciowego
Nie planuje Netflixa 4K za 52 zł/m a NC+ też nie posiadam.
Odległość od telewizora to 3,5m

Czy w takim razie warto kupować tego Philipa 55PUS7303?
 

bumtarara

Member
Ja mam netie jeśli chodzi o jakość to tak....programy hd materiały takie jak wiadomości czy jakiś dokument są w jakości bdb+, filmy już bywa różnie są też w bdb, ale szczerze mówiąc co do nadawanych kanałów z anteny zbiorczej to naprawdę jest bdb myślę że nawet lepiej jak z oferty netii, a co do kanałów w jakości SD też jest dobrze....mam w domu 3 tv jeden LG plazma HD za 3500 drugi LG 3D lm640 full hd lcd za 2700 i ten nowy philips pus 7303, no i powiem tak wszystkie dwa działały na netii a teraz na siatce, porównanie LG PLAZMA HD za 3500 ( nie pamiętam jaki model) i LG LM640 3D full HD jakość obrazu dla LM 640 full hd zaje.isty pomiędzy Lg lm640 full hd a Philipsem 7303 UHD to w philips ma obraz mega zaje.isty, oczywiście że ze zwykłego HD nie wyciągnie sie jakości 4K ale dzięki ulepszaczom HDR można sie przybliżyć do jakości 4K może nie we wszystkich materiałach i oczywiste że jest ważne z jakiego źródła jest sygnał, da radę nawet ze zwykłej anteny siatkowej oczywiście kanały z hd w moim przypadku nawet sd nie są najgorsze, nie wiem jak z kablówki ale pewnie jakość będzie trochę gorsza, ciężko dać porównanie bo nie każdy jest wrażliwy na jakość obrazu jak ktoś oglądał na telewizorze hd a przeniósł sie na full hd to różnice zauważy to samo z telewizorem UHD
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Czy nasza telewizja naziemna to kiepski sygnał?

U mnie sygnał będzie z naziemnej + filmy na Kodiego w FHD i 4K z dysku sieciowego
Nie planuje Netflixa 4K za 52 zł/m a NC+ też nie posiadam.
Odległość od telewizora to 3,5m

Czy w takim razie warto kupować tego Philipa 55PUS7303?

Skalowanie obrazu we wszystkich TV jest na bardzo zbliżonym poziomie, że praktycznie zawsze jest niezauważalne (można znaleźć w internecie test z konkurencyjnego forum). Jak oglądam u siebie na 55 cali kanały SD z 1,5 metra, to rzeczywiście obraz nie powala. Jeżeli jednak ma być to z 3,5 metra to bez najmniejszych problemów będzie ok.
 

bumtarara

Member
Sprawdź na własne oczy to się przekonasz.

Bardzo dobrze wiem że full hd a UHD to dzieli przepaść wiem też że ktoś kto oglądał np. w jakości full hd nie będzie chwalił hd, także proszę dobrze mnie zrozumieć...ktoś kto oglądał programy na tv full hd to dla niego telewizor z funkcją HDR to co niektóre programy będą jeszcze lepszej jakości....zbliżone zaznaczam zbliżone co nie znaczy że nie takie same jak 4K
 

znikim

New member
Czytam i czytam i w końcu nie wiem. Rozważam zakup pus7303 mam propozycję za 3059 zł lub pus7502 jest za to 3399zł. I nie wiem. W mieście gdzie mieszkam nie ma możliwości zobaczyć na żywo jak wygląda obraz. Tragedia:/ Podpowiecie
 

bumtarara

Member
Tak na szybkiego to z tego co wyczytałem to 7502 ma matrycę IPS 120Hz obraz jest trochę lepszy mam na myśli że nie smuży jak 7303 7502 ma gorszą czerń na pewno nie wiele lepszą biel, ale 7303 ma matrycę VA 60Hz która jest lepsza w czerni w teorii gorsza w bieli ale w 7303 biel jest rewelacyjna z tego co ja widzę a ślepy jeszcze nie jestem tak samo jak czerń ma pilota z mikrofonem....smużenie nie jest tragiczne dla ....fili było to nie do zaakceptowania ale pewnie jesteś przeciętniakiem oglądania obrazków z telewizora więc będziesz zadowolony, z punktu widzenia z maniaków idealnych obrazków 7502 jest lepszy
 
Ostatnia edycja:

znikim

New member
No właśnie wertuję. Ale widzę że z pus7502 dużo osób ma problem. A procek na 7303 musi zapierniczać jak litrowy silnik w półtoratonowym aucie.
Fakt że to loteria i że można trafić coś co będzie działało bez problemu ale tez może być na odwrót.
Gdyby była możliwość kupiłbym coś dobrego w 4k bez smarta i do tego konsole.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym Philipsa 55PUS 7303.
Masz specjalną ofertę dla niebieskich z kalibracją, wtyczkami i dostawą.
 

znikim

New member
A z 100hz co philipsa polecisz? Pus8303 ? Wiem ze droższy ale nie chcę żałować poza tym szukam 2 sztuki dla siebie i brata.
 

bumtarara

Member
Najbardziej czego brakuje to automatycznego włączania tv po ustawieniu godziny, no i wkurzające jest to że nie ma wyrównywania poziomu głośności, po przełączeniu na inny kanał jest głośniej a na innym kanale jest ciszej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z modeli 100Hz masz 55PUS8303 za 4199 zł
W Sporcie jeśli jesteś wrażliwy 100Hz ma znaczenie.
Jesteś niebieski więc kalibracja gratis, dostawa gratis.
 

marcze

New member
Witam serdecznie wszystkich. Mam jedno pytanie: czy telewizor, o którym mowa w wątku posiada funkcję "Sleep Timer"?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry