Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

DYFER

Member
A ja wybrałem Philipsa. I jestem mega zadowolony. Ambi jest porostu rewelacyjny robi klimat a miałem ten do wyboru 75 calowy a 85 Sony i philips wygrał i ja jestem happy
 

sho

New member
Witam,
Mam mały problem z tym telewizorem (może ktoś ma podobny i udało mu się go rozwiązać). Od jakiegoś czasu próbuję bezskutecznie połączyć go z hue bridge. W opcjach gdy wybieram konfigurację ambilight + hue wyszukiwanie mostka trwa w nieskończoność. Ostatnio zostawiłem tv włączony na kilka h i nic po prostu ikona paska postępu kręci się i kręci i nic z tego nie wynika. Dodam iż mostek hue jest w najnowszej wersji oprogramowania jak również tv. Porównywałem wersje z tym co jest na stronie i z tym co mam zainstalowane. Wyszukiwanie aktualziacji w tv również pokazuje że mam najnowszą wersję. Co do tej pory robiłem:
- mostek jest wykrywany na androidzie (telefony)
- mostek jest wykrywany na nvidia shield (android tv)
- mostek jest wykrywany w windows 10
- mostek nie jest wykrywany przez philipsa z poziomu ustawien jak również z oprogramowania z poziomu android tv na philipsie
- zainstalowałem nawet emulator hue bridge i sytuacja ma się podobnie jak w przypadku mostka sprzętowego
- wielokrotnie resetowałem tv do ustawień fabrycznych i ponawiałem instalację tv z menu
- na forum tego emulatora wyczytałem, że w starszych modelach pomagało zablokowanie dostępu tv do internetu by na pewno mieć pewność, że będzie go wyszukiwał w sieci lan. Ale to nie pomaga w przypadku tego modelu niestety,
- odpaliłem sniffera pakietów ssdp i rzeczywiście czasami tv puszcza pakiet M-SEARCH i mostek odpowiada ale tak jakby tv to ignorował.
- Infolinia rozkłada ręce :)

Jest jakieś nowsze oprogramowanie do tego modelu lub ma ktoś jakiś inny pomysł co może być nie tak. Aktualnie dla mnie wygląda to na jakiś błąd w firmwarze tego tv. Ewentualnie do kogo uderzać może jakiś międzynarodowy support?
 

Momos1

New member
Mam problem z moim 49pus8303.
Słysze co jakieś kilka, kilkanaście minut sekundowy pisk w głośnikach. Tych wbudowanych w tv a także tych podłączonych do gnazda jack. Układ audio zdycha ?
 

xernes

Member
Mam problem z moim 49pus8303.
Słysze co jakieś kilka, kilkanaście minut sekundowy pisk w głośnikach. Tych wbudowanych w tv a także tych podłączonych do gnazda jack. Układ audio zdycha ?
Ja to zauważyłem ostatnio przy netflixie. Przy innych źródłach też to masz?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Momos1

New member
Tak, najczęściej na netflixie. Żona twierdzi że przy dvb-t też tak się dzieje. Chociaż na YT tego nie zauważyłem. Dzisiaj jeszcze obadam sprawę dokładnie.
 

Dudi66

New member
Ja mam połączony i wszystko śmiga. Standardowa procedura zgodnie z info na tv i nie bylo zadnego problemu. Oczywiście w mostku trzeba nacisnac środek.
 

scar99

New member
Witajcie,

Po wielu przymiarkach i lekturze tego tematu, zakupiłem 65PUS8303.

Ma swoje wady i zalety o czym pisano wielokrotnie, niemniej jest o 10 cali większy niż posiadany wcześniej samsung i ma magię ambilighta + hue.

Jest tylko jeden problem z którym walczę od początku.

TV - 65PUS8303
Amplituner - Onkyo tx 444,
Podłączenie pod HDMI ARC

Przy kanale zwrotnym i żródle typu netflix, hbo oraz ustwieniu w tv dźwięku:
wielokanałowy,
dolby digital plus
wielokanałowy obejście,

Co jakiś czas jest przerwa w dźwięku na kinie domowym.

Co próbowałem:
- inne kable hdmi ( w tym high speed ),
- zabawa ustawieniami na ampli/tv,

Jedyne co działa poprawnie to przesyłanie z tv na ampli w formacie stereo. Tv ma wgrany najnowszy soft po update online.

Gdzie leży problem? Amplituner nie jest najwyższym modelem - niemniej ma dekodowanie db+ oraz dts, do tego przerwy występują też w trybie direct gdy db+ nie jest miksowany przez kino domowe.

Czy ktoś może coś doradzić? Ciężko uwierzyć, że jeden sprzęt gryzie się z drugim - może warto wgrać starsze oprogramowanie?

Pozdrawiam
 

sho

New member
Ja swego czasu też miałem Ampli Onkyo (jeden z wyższych modeli) i więcej już nie kupię żadnego sprzętu od tej firmy. Nie zdziwiłbym się gdyby to on był winowajcą. Ja swego czasu miałem tv samsunga i też dziwne rzeczy się działy. A to hdmi-cec nie dało się zgrać, brak obrazu lub dźwięku itp. Aż na koniec gwarancji ufajczyła się cała płyta hdmi.
Do tej pory ampli onkyo maja problemy z hdmi. Od 10 lat o tym ludzie piszą a Onkyo jak to zlewało tak zlewa dalej. Polecam google w temacie płyt hdmi montowanych w amplitunerach onkyo o ogólnych problemach z różnym sprzętem.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Albo kabel, albo amplituner. U mnie przy Yamasze nie ma problemu. Spróbuj podać jakiś sygnał DD+ czy DTS przez HDMI do ampka np. z lapka, odtwarzacza czy konsoli.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Bez zastanowienia - jeden z najlepszych, jak nie najlepszy TV LCD na rynku ( matryca 120Hz, matryca Nano Cel, obraz bajka, obraz w ruchu - filmy z szybką akcją, piłka nożna, inne dynamiczne sporty - obraz żyleta ...)
 
Do góry