Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Qubos1989

Member
Oto te martwe piksele telewizor ma rok
 

Attachments

  • 20191007_214205.jpg
    20191007_214205.jpg
    924,1 KB · Wyś: 107

NickSon

Member
Witam
Dawno mnie tu nie było :) Mam pytanko Nie wiem co się stało ale od pewnego czasu nie mogę nic uruchomić na youtube ogolnie u mnie czesto rwie połaczenie wifi, ale mimo to kiedys zawsze yt ruszał teraz tylko logo i kreci sie kółeczko... Żeby wyeliminować problem z routerem polaczylem sie z hotspota telefonu i to samo. Co za lipa?
 

xernes

Member
Witam

Dawno mnie tu nie było :) Mam pytanko Nie wiem co się stało ale od pewnego czasu nie mogę nic uruchomić na youtube ogolnie u mnie czesto rwie połaczenie wifi, ale mimo to kiedys zawsze yt ruszał teraz tylko logo i kreci sie kółeczko... Żeby wyeliminować problem z routerem polaczylem sie z hotspota telefonu i to samo. Co za lipa?
Wejdź w aplikacje i zaktualizuj ręcznie YT. Wygląd apki nieco się zmienił, może też coś innego zmienili. Ja często korzystam z YT i nie zauważyłem niepokojących zmian.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Hanek

New member
Hej, mam problem na moim 49’ podczas niektórych scen widzę 3 białe kropki, dosyć widoczne z 2m. Dziwne jest to że ciemne sceny czasami je maja a czasami nie. Na teście znalazłem 3 bad pixele. Ale z tego co wiem jak już są to powinny być widoczne zawsze a one są czasami . Od ilu kropek można reklamować wie ktos może ?? Troche na środku gryzie to jak się ogląda. Tv mam rok i 3 miesiące
 

Hanek

New member
Zauważyłem , ze tylko na hdr występują białe kropki. Nie na każdej scenie. Jest ich około 4-5 na całej matrycy się pojawiają w różnych miejscach.
Dziwne jest to ze tylko w serialu Peaky Blinders hdr zauważam te białe kropki całym już ekranie , taki grysik jest jak z bliska patrze i niektóre ciemne kropki jakby nie wyrabiały i po całym ekranie białe są. Inne filmy czy seriale w hdr ok. Jak zmienie tryb z hdr-naturalny na hdr film już z odległości nie widać ich a jak na tryb film od Was (Kiki) to wcale ich nie ma. Teraz zastanawia mnie czy to wina matrycy czy kompresji tego serialu przez netflix
W niektórych scenach kropek białych w ciemnych ale i jasnych scenach jest dużo więcej ale tylko na trybach hdr-naturalny , jaskrawy
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli byłaby matryca to problem byłby na każdym podświetleniu.

Musisz delikatnie popukać w te miejsca i czasem piksele się zamkną i będą działać.
 

akslow

New member
Będę wdzięczny za przesłanie kalibracji do 75PUS8303, profile dostepne w sieci są najczesciej do mniejszych TV (bez nano led) i kolory nie są takie jak być powinny.
 

akslow

New member
Co zrobić, żeby TV nie uruchamiał sie po każdym zaniku zasilania? Po takim czymś chodzi przez kolejne 3h (zgodnie z ustawieniem oszczedzania energii).
 

akslow

New member
Co zrobić, żeby TV nie uruchamiał sie po każdym zaniku zasilania? Po takim czymś chodzi przez kolejne 3h (zgodnie z ustawieniem oszczedzania energii).

Ok winnym okazal sie MIBOX, który też startował. Pomogło wyłączenie w nim CEC.

Dziwne bo mam go podłączonego przez ampli, w którym CEC jest wyłaczony, W TV easylink też wyłączone.
 

Bunsen

New member
Właśnie rozważam zakup tego TV jednak rywalizuje on z LG SM8600 i już niewiem którego wybrać, cena mniej więcej podobna, jakość obrazu także bardzo zbliżona jednak za jednym i drugim przemawiają różne rzeczy - LG system, pilot, obsługa głosowa, Philips - ambilight, pilot dwustronny, android

Który jest waszym zdaniem lepszy ? Ktory byscie kupili ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG SM8600 jest z podświetleniem strefowym.
Masz go w specjalnym programie gdzie sam ustalasz ceny. Podaj maila to CI wyślę cały program.
 
Do góry