Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

elmo25

New member
Dzięki dzięki Panowie
Wybór chyba padnie na 8303 lub 8503
A jeszcze prośba o jakieś opinie tego dodatkowego soundbara w 8503, dźwięk z niego jest sporo lepszy niż z tego 8303?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dźwięk jest lepszy.
49PUS8503_12-D2P-global-001

To raczej dobry głośnik.

Soundbar odczepiany jest w PUS8602.
 

elmo25

New member
Dzięki Panowie za wyjaśnienie
Po wszystkim napiszę, który wybrałem i jak to wyszło
A jeszcze tak mi przyszło do głowy. Jeśli udałoby się dopłacić do 75-cio calowego PUS8303, to czy na tak dużej przekątnej obraz nie traci dużo na jakości czy może sobie spokojnie poradzi i mimo wszystko będzie ok.
P.S. Wczoraj oglądałem w Media Markt 55 i 65", ale 75" PHILIPSA nie mieli żadnego.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Dzięki Panowie za wyjaśnienie
Po wszystkim napiszę, który wybrałem i jak to wyszło
A jeszcze tak mi przyszło do głowy. Jeśli udałoby się dopłacić do 75-cio calowego PUS8303, to czy na tak dużej przekątnej obraz nie traci dużo na jakości czy może sobie spokojnie poradzi i mimo wszystko będzie ok.
P.S. Wczoraj oglądałem w Media Markt 55 i 65", ale 75" PHILIPSA nie mieli żadnego.
Pozdrawiam

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/139409-tv-lcd-philips-75-pus8303-12-recenzja-test-opinie-7.html
 

xernes

Member
Kiki a do 55PUS8303 co można zakupić aby dźwięk poprawić tak do jednego tys


Ja u chińczyków kupiłem Blitzwolf BW-SDB1. Oglądałem kilka pozytywnych recenzji na youtube.

Jak się dobrze poszuka to można kupić ten sprzęt dość tanio - ja z przesyłką i ubezpieczeniem zapłaciłem 173zł po 10 dniach kalendarzowych miałem go w domu.

Generalnie ten soundbar przerósł moje oczekiwania. Używam go do oglądania filmów i kanałów muzycznych. Pomimo to, że to zwykła budżetówka, bije pod każdym względem wbudowane głośniki.


Sam jestem ciekawy co Kiki zaproponuje do 1tyś. :)
 
Ostatnia edycja:

quarx

New member
Dzięki Panowie za wyjaśnienie
Po wszystkim napiszę, który wybrałem i jak to wyszło
A jeszcze tak mi przyszło do głowy. Jeśli udałoby się dopłacić do 75-cio calowego PUS8303, to czy na tak dużej przekątnej obraz nie traci dużo na jakości czy może sobie spokojnie poradzi i mimo wszystko będzie ok.
P.S. Wczoraj oglądałem w Media Markt 55 i 65", ale 75" PHILIPSA nie mieli żadnego.
Pozdrawiam

wielkość ekranu nijak się ma do "utraty jakości" W końcu rozdzielczość jest taka sama. Kwestia dobrego sygnały wejściowego.
 

NickSon

Member
Ponawiam pytanie- w jaki sposób podłączyć bezprzewodowe słuchawki do tego TV? Który nadajnik/transmiter bluetooth będzie odpowiedni?

Niestety jak chyba już się dowiedziałeś geniusze z chińskiego philipsa nie zaimplementowali mozliwosci komunikacji przez BT z urzadzeniami typu słuchawki. Zapewne rozchodzi się o jakieś 50centów w produkcji...

Musisz kupić transmiter. Wszystko zalezy jakie masz wymagania. Jakie masz sluchawki i czy chcesz mieć nadajnik przyszłościowy.
Ja bym kupił coś co obsluguje kodeki aptx i aptx hd. Oczywiście słuchawki muszą teź obsługiwać to kodowanie. Najprostrze słuchawki na SBC też będą działały. Kodeki aptx mają niskie opoźnienia praktycznie nie są potrzebne korekcje czasów u źródła.
Telewizor ma wyjscie słuchawkowe jack i cyfrowe optyczne. Pytanie czy np optycznego nie masz podlaczonego do aplitunera czy soundbara. Wyjscie optyczne będzie najlepszym rozwiazaniem. Dobre transmitery mają oczywiście mozliwość podłączenia na obydwa sposoby.
Transmiterów spełniajacych powyzsze wymagania pojawia sie coraz wiecej u chinczykow roi sie od mutacji klonów itp u nas na allegro znalazlem np coś takiego " Transmiter odbiornik bluetooth 5.0 Blitzwolf BW-BR4"
https://allegro.pl/oferta/transmiter-odbiornik-bluetooth-5-0-blitzwolf-aptx-7876085847

Myślę że to najlepsza opcja .
 

NickSon

Member
Kiki przeczytałem recenzję i chyba rzeczywiście wychodzi to całkiem całkiem dobrze
Raz jeszcze dziękuję za pomoc
Pozdro

Pamietaj, że ten największy 8303 to chyba nie ips a VA
Dzwięk w modelach 8303 to jedna z wiekszych porażek PHILIPSA miałem philipsy kineskopowe philipsa LCD na świetlówkach i tam wydawało się że ktoś to projektował i słuchał... Teraz chińczyk pomyślał wsadze jakiś śmieszny plastikowy pierścień na zawieszeniu z tyłu i nazwę go subwoofer na dół telewizora wstawie skrzeczące kopułki i bedzie bajka... Takie audio to w mancie moźna instalować.
Potrzebny jest soundbar jest tylko problem bo jest ich multum :)
Ja nie pomogę zbytnio i nie wysypie z rekawa 10 pewnych propozycji. Ja kupiłem YAMAHA YAS-107 Dobrze recenzowany soundbar bez suba. Jeśli ktoś lubi jak mu dudni bas to nie polecam. Na chwilę obecną nie wypowiem się o tej yamasze bo lezy u mnie razem z oledem b8 nierozpakowana juz prawie 2 tyg niestety problemy zdrowotne w rodzinie spowalniają instalację nie mam do tego głowy. Na pewno na plus yanachy kopułkowe jedwabne przetworniki wysokotonowe Jeśli są dobrze zgrane to niezaprzeczalny atut.
Przyznaje soundbary tak jak glośniki BT to straszne zdzierstwo producentów . Kiedyś skomplikowana wieza z mechaniką magnetofonu z napędem cd i masą elementów kosztowala tyle co teraz prostokqtny plastikowy odlew z glosnikami i płytka wielkosci paczki papierosow na ktorej jest przetwornik i wzmacniacz cyfrowy... tak nas golą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips PUS8303 - dźwięk działa NORMALNIE !!!
Chińczyk ma tyle wspólnego z nim co TY.
R&D jest w Holandii, tam jest projektowany i zatwierdzany.
Soundbar zagra zawsze lepiej od tego jest właśnie wymyślony.
 

quarx

New member
Pamietaj, że ten największy 8303 to chyba nie ips a VA
Dzwięk w modelach 8303 to jedna z wiekszych porażek PHILIPSA miałem philipsy kineskopowe philipsa LCD na świetlówkach i tam wydawało się że ktoś to projektował i słuchał... Teraz chińczyk pomyślał wsadze jakiś śmieszny plastikowy pierścień na zawieszeniu z tyłu i nazwę go subwoofer na dół telewizora wstawie skrzeczące kopułki i bedzie bajka... Takie audio to w mancie moźna instalować.
Potrzebny jest soundbar jest tylko problem bo jest ich multum :)
Ja nie pomogę zbytnio i nie wysypie z rekawa 10 pewnych propozycji. Ja kupiłem YAMAHA YAS-107 Dobrze recenzowany soundbar bez suba. Jeśli ktoś lubi jak mu dudni bas to nie polecam. Na chwilę obecną nie wypowiem się o tej yamasze bo lezy u mnie razem z oledem b8 nierozpakowana juz prawie 2 tyg niestety problemy zdrowotne w rodzinie spowalniają instalację nie mam do tego głowy. Na pewno na plus yanachy kopułkowe jedwabne przetworniki wysokotonowe Jeśli są dobrze zgrane to niezaprzeczalny atut.
Przyznaje soundbary tak jak glośniki BT to straszne zdzierstwo producentów . Kiedyś skomplikowana wieza z mechaniką magnetofonu z napędem cd i masą elementów kosztowala tyle co teraz prostokqtny plastikowy odlew z glosnikami i płytka wielkosci paczki papierosow na ktorej jest przetwornik i wzmacniacz cyfrowy... tak nas golą.

na pewno IPS a nie VA
a na dźwięk nie ma do narzekać, jest w normie
 

soviet100

New member
Chyba kpicie że dźwięk jest ok. Ostatnio naprawiałem philipsa starego na lampach i on miał poziom akceptowalny ale tam było 5 głośników . Ja teraz mam su v90d i altusy 140 i to też nie jest szczyt marzeń , ostatnio miałam remont i kolumny wyniosłem , słuchałem tylko na wbudowanych i myślałem że mnie szlag trafi . Kolega dobrze mówi to z Holandia czy jakim kolwiek krajem EU nie ma nic wspólnego.
 

NickSon

Member
na pewno IPS a nie VA
a na dźwięk nie ma do narzekać, jest w normie
Według jakiej normy jest ta "norma"?
Ja nie ustalam norm lecz wyrażam swoją prywatną opinie i na dodatek nie jestem w tym osamotniony.
Trzeba zaznaczyć, że ten telewizor posiada przetworniki w systemie 2.1 czyli pasmo niskotonowe powinno być ponadprzeciętnie wspierane.... a nie jest !!!
Dodatkowe nieprzyjemne odchyłki są w innych częstotliwościach.
Dzwięk potrafi być ostry i nieprzyjemny nie mamy z tym doczynienia zawsze, czasami jest akceptowalnie ale to za mało. Z resztą co tu dużo mówić to nie tylko moja opinia. Nawet w tym wątku są osoby ktore to potwierdzą. Szkoda, że ten model nie doczekał się porzadnych testów w uznanych opiniotworczych portalach. Najczesciej są marketingowe wzmianki i niewiele merytoryki.
Jeden z niewielu testów który wychodzi poza papkę rodem z folderu reklamowego to test portalu allhomecinema
https://allhomecinema.com/review-philips-55pus8303-lcd-led-tv/
Część dotycząca Audio Cytat:
"The sound performance of the Philips PUS8303 leaves something to be desired. Dialogs are clear and clear, but it is mainly the bass reproduction that needs a lot better. With a lot of music, the sound is generally too sharp. And as soon as we turn the volume open you hear the bass heavily against their limit. Switching to music mode could make the problem worse.
The sound is a bit sharp for daily viewing, but not really problematic, but with movie soundtracks and music where things get a bit rougher you hear the limitations very quickly"

W konkluzji minusy to:
JAKOŚĆ DZWIĘKU,
Kontrast

Testów modelu jak na lekarstwo, moźna się posiłkować opinią z innych produktów philipsa ktore dostały ten cudowny zestaw głośników. Bardzo prawdopodobne, że ten sam komplet jest w oled 803.
Cytuję za flatpanels hd
" The 2.1 system in OLED803 suffers somewhat from too weak bas and lack of definition in mid-tones. It also has a tendency to distort at loud volume."
W tekscie co prawda padają stwierdzenia, że dzwięk jest powyzej przecietnej ale ja sie z tym nie zgodzę.

To że telewizory płaskie mają naturalne ograniczenia to oczywiste, ale jak głośniki mają skopaną liniowość to nie będzie się ich słuchało przyjemnie.
Niedostatki w skrajach pasm brak basu czy wysokich to nie problem. Problem jest wtedy gdy wykres ma góry i doły w całym zakresie częstotliwości. Nie przeszkadza nam to czego nie słyszymy. Przeszkadza nam to co slyszymy w nadmiarze, ewentualnie zniekształcone.

Mam w domu (pokuszę się o stwierdzenie profesjonalny) mikrofon pomiarowy, jak będę miał urlop zrobię test charakterystyki pasma dźwiękowego tego tv.

Telewizor ma swoje zalety, może się podobać, ale zgodzę się z wyżej cytowanym portalem minusy to kontrast i dzwięk.
 

quarx

New member
Co do kontrastu to sprawa jest oczywista i nie ma co dyskutować. Choć w niczym to nie przeszkadza. A ocena dźwięku to kwestia indywidualna. Mnie pasuje w odbiorze tzn. moje uszy nie słyszą problemu.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Dla mnie też nie ma do podstawowych czynności problemu, natomiast jak już puszczam coś poważniejszego, to włączam wzmacniacz i wszystko idzie z tv przez niego i kolumny.
 
Do góry