Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

soviet100

New member
W sumie teraz tak myślę że jak mam projektor Full HD na DLP to w sumie mam projektor działający na podobnej zasadzie jak OLED bo lustro nie świeci światłem czyli jest ciemno . To mi się podoba w projektorze że nie ma problemów z podświetleniem , tylko brakuje ambilight
 

jackmak

New member
bluetooth w pus8303/12

mój PhiiliPUS jak w temacie nie wykrywa żadnych obiektów blue w swoim zasięgu. Faktycznie, jak Hanek napisał(a), w manualu podana jest informacja że TV nie łączy się z głośnikami zewnętrznymi za pośrednictwem BT, więc już nie próbuję.
Gorsze jest to że u mnie nie paruje się z niczym.
Owszem, szuka, szuka i dalej szuka... po czym wywala komunikat, że nie znalał żadnego urządzenia do parowania.

No i pytanie do tych co zbierają punkciki: po co Bluetooth który nie działa z niczym.
Czy komuś udało się nawiązać skuteczne połączenie z tym TV za pośrednictwem BT?


###############################################################



Czy ktoś parował głośnik np JBL charge 3 z TV albo soundbar za pomocą bluetooth? W instrukcji Tv napisane mam z gwiazdką że tv nie obsluguje głośników niskotonowych ani głośników a soundbar tylko przez hdmi. Nie mam opcji włącz/wyłącz bluetooth i nie wyszkuje mi urządzeń. Jak jest u Was?

Mam 49PUS8303

Rozmawiałem z infolinia philipsa,nie ma opcji podlaczenia głośnika czy soundbara za pomoca bluetooth tylko kabelki- nie ma to jak zadać pytanie i samemu sobie pomóć:)
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Tak jak napisał kolega quarx, gdy jest wyświetlany "brak sygnału" procesy odpowiedzialne za wygaszanie, obróbkę sygnału nie są uwzględniane. Zresztą zdjęcie jest prześwietlone więc nie ma co oceniać. Kilka zdjęć z różnych filmów z wyłączonym Ambilightem (gdy jest włączony aparat będzie wydłużał ekspozycję przez co zdjęcia będą prześwietlone).
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczoraj u znajomego miałem okazję bliżej przyjrzeć się 50PUS7303. I sam się nie spodziewałem się, że będzie taka różnica na niekorzyść w porównaniu do 49PUS8303. Moje subiektywne spostrzeżenia tylko odnośnie jakości obrazu.

Pierwsze - matryca VA czyli słabe kąty, co widać już nawet przy ok 30 st.

Dwa to to o czym pisał Nesho w #851 czyli nierównomierne podświetlenie w rogach, które jest zauważalnie już na lekko szarym tle, nawet nie trzeba białej planszy i innego jaskrawego koloru by dostrzec ciemniejsze rogi - w oglądanym egzemplarzu były to dwa górne rogi ekranu. Szczerze mówiąc, to nie wiem czy to faktycznie Direct LED czy tylko Egde LED - raczej to drugie.

Trzy to wspomniana matryca VA, a co za tym idzie duży kontrast, nawet nienaturalnie duży. Co pewnie wynika nie tyle z zastosowanej matrycy co zestrojenia obrazu. By w miarę było widać ciemne elementy obrazu, jasność jasność podbić do przynajmniej 60, a gammę zmniejszyć do -3 - inaczej nie da się oglądać - The Affair S04E08, 30 minuta scena w sklepie, włosy Cole'a czy Noah'ego to jedna, wielka ciemna plama, ledwo widoczna czerwień na bluzie Antona.

Dodatkowo jest całkiem inna biel i wypalone kolory. Nie udało mi się ustawić bieli zbliżonej do tej w moim 8303,choć nie twierdzę że w nim jest idealna. Nie wiem, czy nie wynika to z innego typu diod, które świecą barwą mocniej odbiegającą od światła białego - np. nienaturalne kolory w Better Call Saul S04E07, minuty 3-4, kolory ubrań Kim oraz osób z spacerujących, cztery różne kolory dresu Jimmy'iego przy aucie sprzedającego fony.

Cztery. 60Hz. Np. Netflix w 1080p, pierwsza scena z Narcos Mexico: panorama gór i ludzik jadący motorem - widoczne skoki obrazu nawet przy maksymalnym ustawieniu Natural Motion.

Pięć. Niby P5 czyli ten sam procek co w wyższym modelach, ale menu jest uboższe. W ustawieniach obrazu brak:
- rozszerzonej palety barw,
- ustawienia ruchu to tylko Natural Motion, brak Perfect Clear Motion
- w trybach ISF są dwie regulacje kolorów, bo brakuje Intensywności.

Sześć. Gradacja i ziarnistość obrazu sporo bardziej widoczna niż na 8303. Nawet na 720p z mniejszym bitratem widać ziarno. Na 8303 obraz jest gładki nawet na obu wyłączonych regulacjach szumów, a kanałach SD z sygnału DVB-T nie ma pikseliozy, co na moim poprzednim 6008 było bardzo widoczne, a 7303 jest podobnie zauważalne i dokuczliwe.

Podsumowując, nie udało mi się ustawić obrazu w stopniu nawet w stopniu zadowalającym czy zbliżonym do tego, jaki mam w 8303czy nawet starym 6008. Korzystałem tylko z lapka podpiętego przez HDMI (lapek z FHD i dość poprawnie odwzorowujący kolory). Porównywałem obraz na matrycy kompa i ekranie TV, korzystając z różnych materiałów, w tym paru obrazów testowych m. in. Borusch'a.

Właściciel 7303 wcześniej posiadał Philipsa 42PFL8404 na z podświetlaniem CCFL, więc wiadomo że też różnicę widzi, choć jest zadowolony z ... ceny nowego TV.

Tak jak na pytanie padające czy warto dopłacić z 8303 gdzieś w wątku Kiki napisał krótko że warto! I tego bym się trzymał.

A tak ogólnie (uwaga tyczy się to obu modeli), to nie rozumiem, jak można wypuszczać do sprzedaży urządzenia, które bez regulacji/kalibracji nie da się oglądać, co w przypadku wspomnianych wyżej starszych modeli 6008 czy 8404, obraz nie był może idealny, ale w trybach fabrycznych patrzeć się dało na niego dało. Na tych obecnie produkowanych nie da się.
 
Ostatnia edycja:

soviet100

New member
Odpowiedz jest prosta . Za duże wymagania , za mała cena . To jak byś chciał za 3 tys zł kupić wzmacniacz na lampach . Niby są niby gra ale to nie to . Ostatnio przeglądałem projektory Sony ze źródłem światła Laser. Wszystko fajnie pięknie ale cena najtańszego modelu to 106 tys zł. We wszystkim trzeba szukać kompromisu chyba że ma się nieograniczony budżet . To i tak teraz jest lepiej bo jest tańsza alternatywa , kiedyś tak nie było .
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odpowiedz jest prosta . Za duże wymagania , za mała cena .


To racja, ale producenci powinni dokładać więcej starań do poprawnego ustawienia obrazu. I nie chodzi tylko o Philipsa, pozostałe firmy nie są lepsze. Ostatnio programowałem kanały w Thomsonie średnia półka modelu nie pamiętam. Kolory fabryczne - masakra! Ale nic nie mówiłem właścicielowi.



Chodzi mi o to, że osoba, która w tym się nie ogarnia (bo przecież nie musi), wydając kasę dostaje to co dostaje, myśląc, że wyda kasę i będzie miała efekt. A do tego efektu droga jeszcze daleka.
 
Ostatnia edycja:

quarx

New member
odpowiedź jest inna - kupujcie telewizory a nie typy matryc, głośników i inne..... wróćcie kilka stron wcześniej do uwag typu "szkoda że nie VA", od początku o tym pisze..... ocenia się nie to co trzeba
 

quarx

New member
jeszcze uwaga co do różnic w zawartości menu - pewnie niedługo to będzie rozpracowane, we wcześniejszych generacjach wystarczyło się pobawić korektami w menu serwisowym i nagle nowe pozycje się pojawiały, ich zakres się powiększał itp. Przecież oczywiste jest że nikt nie będzie pisał 20 różnych softów dla 20 różnych telewizorów
 
Do góry