Padł 42PFL7008 - naprawiać, czy szukać nowego TV ?

fotohobby

New member
Planowe postarzanie produktów udało się firmie Philips/TPV idealnie - kupiony w grudniu 2013 PFL7008 odmówił posłuszeństwa, jak wiele innych z tej serii - najpierw problemy z uruchomieniem (obraz wskakiwał po 5-15 minutach), wreszcie samoistne wyłączenie, ciemność i dioda migająca dwukrotnie co trzy sekundy. Czyli padła płyta główna
Jest opcja, żeby naprawić go w rozsądnych pieniądzach na dłuższy okres czasu ?
Płyta główna w north.pl kosztuje 850zł...
Płyt z drugiej ręki w sprzdaży nie ma, same TV rzadko, a jeśli już, to często z opisem, że włączają się po kilku minutach, czyli ich los jest przesądzony,
Do serwisu autoryzowanego jeszcze nie dzwoniłem.

Coraz bardziej zaczynam oswajać się z myślą, że będę musiał kupić nowy TV (potrzebuję 47-49" bo przeprowadziłem się w międzyczasie).
Jaki telewizor Philipsa da mi jakość obrazu na poziomie 7008 ?
Ja oglądam głównie sport, czasem film z nc+, lub pena.

W sumie to zraziłem się do Philipsa po tym, jak 3600zł po czterech latach poszło się....
Niestety jestem uzależniony od Ambilight i teraz, jakiś pożyczony kilkuletni 46-calowy Samsung wygląda pod tą ścianą smutno, a wieczorem daje po oczach.
Budżet taki, jak 4 lata temu - 3600zł.
Jeśli Philips to co ? PUS7502 ?

A może jednak próbować naprawiać ?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Tutaj szczerze powiem, że decyzja może być ciężka.
Seria 7xx7 i 8xx8 mają bardzo dobre matryce - obraz na tych modelach wygląda po prostu świetnie. Menu jest trochę wolne w tym modelu, jednak obraz z wyższej połki.
Ciekaw jestem czy sprzedawca daje standardowo 2 lata gwarancji na część czy może mniej. Trzeba pamiętać o tym, że również inne części telewizora mają już też 4 lata. To jest elektronika użytkowa i tutaj przecież wszystko może się popsuć z dnia na dzień.

Co do 7502, to myślę, że najlepszą opcją byłoby zamówienie go sobie przez internet i sprawdzenie w warunkach domowych czy to jest to czego szukasz. Mim zdaniem matryca w 7008 jest lepsza (równomierność podświetlenia, oddanie czerni) nie mniej jednak procesor obrazu w 7502 jest bardzo dobry (matryca niestety, chyba jest gorsza). Musisz sam zobaczyć, bo może dla Ciebie będzie to czego szukasz (zalecam oglądanie TV, a nie plansz testowych ;))

Co do planowego postarzania produktu. Każdy chyba słyszał o Philipsie i jego wpadce z żarówkami i ich planowym postarzaniu. Co do TV nie słyszałem, żeby coś takiego robili, niemniej jednak komentarze takie pojawiają się gdy tylko TV się popsuje, araz po gwaranji, lub kilku latach po gwarancji. Najlepsze jest to, że takie komentarze pojawiają się u użytkowników wszystkich marek TV gdy TV psuje się po okresie gwarancyjnym.
Na forach możne przeczytać że u jednych TV działa 5 lat i jest wszystko ok, a u innych tydzień po zakupie się nie włącza. I tak jak pisałem wyżej, dzieje się to u każdego producenta.

To ne są czasy, że robi się sprzęty na 20-30 lat jak to było kiedyś. Jeżeli by tak było, to rynek w szybkim tępie by się nasycił i nikt niczego by nie kupował.

Daj znać jaką decyzję podjąłeś i mam nadzieję, że będzie ona zadowalająca, a TV będzie służyl Tobie jak najdłużej.

Pozdrawiam,
Guzioo_PL
 

fotohobby

New member
Póki co, zawożę go dzisiaj na reballing. Koszt 300-350zł, pół roku gwarancji na naprawę. Jeśli reballing nie przyniesie efektów, to będę musiał się zastanowić nad konkretnym modelem.
Sęk w tym, że, tak jak napisałeś matrycę miałem b. dobrą, obraz z pfl7008 bardzo mi odpowiadał i zresztą wielu znajomych było pod wrażeniem (jeszcze w połączeniu z Ambilight).
A rzeczy, której nie toleruję w sprzęcie elektronicznym, to zrobienie po wymianie kroku wstecz, kupując sprzęt podobnej klasy, za podobne pieniądze.

Z drugiej strony - telewizor 47-49" jakiś czas za mną chodzi, bo od czasu zakupu 42pfl 7008 zmieniliśmy lokum i odległość od TV wzrosła.
Póki co skłaniam się do tego, żeby wykonać reballing. Jeśli się powiedzie, to na spokojnie wybiorę sobie model 49", najprawdopodobniej właśnie 7502, przetestuję obraz, synchro A/V przy przesyłaniu fonii do AVR.
Jak będę zadowolony zostawię, a stary dam rodzicom, jeśli nie - odeślę i będę się modlił, żeby na starym bez niespodzianek obejrzeć Mundial :)
 

mik61

New member
Rebailing poleca na zamontowaniu nowych lutów (kulek) jeśli takie coś u Ciebie występuję pękają luty powodem tego jest temperatura zastanowiłbym się czy nie użyć jakieś pasywnego chłodzenia
 

fotohobby

New member
Rebailing poleca na zamontowaniu nowych lutów (kulek) jeśli takie coś u Ciebie występuję pękają luty powodem tego jest temperatura zastanowiłbym się czy nie użyć jakieś pasywnego chłodzenia

Pasywne jest - firmowy radiator.
A wadą może tez być zły skład lutu i jego nadmierne utlenianie.
Coś Philips spieprzył w tej serii - wystarczy wejść na ebay.de, czy klainanzaigen i zobaczyć, ile trupów serii 7xx8 i 8xx8 tam leży. Te co jeszcze świecą, są opatrzone komentarzem "obraz włącza się po 15min", więc to już jest agonia.
Stąd nawet nie rozważam zakupu używki z tamtych serii, nie wiem nawet, czy płyty, dostępne w serwisie nie pochodza z tamtego okresu i ni są obarczone tą przypadłością.

A miałem taką nadzieję, że doczekam z tym TV do roku 2020, kiedy OLED będzie tańzzy, a klony ambilight dostępne u innych producentów :)

Ale chcesz 49" czy 55" ?


49"

|
Byłem dziś w Euro RTV AGD, wisiał sobie 7502 na ścianie wśród innych i trzeba przyznać, że demonstrację (jakiegoś snowboardzistę) odtwarzał najlepiej z całej gromadki TV w tym pułapie cenowym.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma jako jedyny w klasie cenowej matrycę natywaną 100Hz.
Daje extra płynność, ostrość i wyrazistość.
Masz cenę dla niebieskich 3250 zł z pakietem.
 

fotohobby

New member
Kupowałem kiedyś u Ciebie Panasonica LZD800 i bylem bardzo z ustawien zadowolony, telewizor gra do dzis u rodziców jako drugi, ale tak sie zlożyło, ze mialem trochę środków na kartach podarunkowych Euro i je wykorzystalem.
49PUS7502 zamowiony przez net, ma byc dziś po poludniu u mnie.
Licze na niezauwazany banding i w miare równomierne podświetlenie :)

Ustawienia chyba znajde w necie, chyba ze masz te, które tu wysyłałeś
 
Do góry