Philips PUS8102 problemy z obrazem oraz dźwiękiem

qbna_

New member
Na ten sam model, bo telewizor naprawdę super. Jedynie te bledy wkurzają, a jak ich w nowym nie będzie to świetnie!
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Witam.

Przy okazji

Przeczytalem ponad 100 tutejszych stron dot filipa 8102. sam jestem jego posiadaczem od 24.12.17. taki fajny prezent na swieta sobie sprawiłem. przez 1sze dwa tygodnie wrazenia : WOW, super, mega, zajefajne... itp. Tym bardziej ze w porównaniu do LG SJ800v, którego po 2 m-cach sprzedałem (po kosztach) bo tego TV z matryca IPS z edge led nie dalo się po prostu ogladac, Wieczne pasy przy każdym nawet minimalnym ruchu kamery.
Wiec pialem z zachwytu po kupnie filipka. Jednak dzisiaj ten zachwyt trochę oslabl, niemniej nie zmieniam zdania ze to jeden z najlepszych LCD na obecnym rynku.
Z przewrażliwienia i traumie po LG (okropnym DSE) sila rzeczy tez dostrzegam taki efekt lecz w nieporównywalnie stopni mniejszym niż poprzednik. Wiem ze nie ma się na to większego wpływu bo nawet 10 tych samych modeli będzie miało różny stopien DSE. tak ten typ ma. Z całym szacunkiem ale sceptycznie podchodzę do "masowania".

Mam 2 pytania: TV ma problem z czytaniem karty CAM w gnieździe Ci+. karta jest od Multimedia.
Na pewno karta jest ok bo działa bez problemu na drugim tv. w 4 na 5 przypadkow tv nie widzi kanalow po wlaczeniu. trzeba albo wyjac i wlozyc ponoiwnie karte lub wylaczyc kabel zasilania. czy ktoś ma taki problem?

po 2ie - zakupiłem xbox one 4K HDR by cieszyc się efektem HDR. Pytanie - podczas gry FIFA'18 (HDR aktywny) jasność obrazu się zwieksza lub zmniejsza automatycznie. Czy ktoś podpowie jaki tryp HDR wybrać / ewentualnie jakie ustawienie by tego uniknąć?

Z góry dzieki
 
Do góry