65pus6262/12 problem z cykaniem glosnikow

zaczek

New member
Witam,
Mam problem z cykaniem głośników w telewizorze podczas przełączania kanałów na dekoderze NC+. Problem występuje przy przełączenie nowego kanału przed pojawieniem się obrazu. Jak obraz się pojawia to cykanie już nie ma. Mój poprzedni Tv Philips nie miał takiego problemu z n-ka. Dzwoniłem na obsługę klienta philips i Pani poleciła mi wgrać najnowsze oprogramowanie z końcówką 061, co uczyniłem, niestety nic to nie pomogło. Miał ktoś takie problemy, proszę o pomoc ...
 

zaczek

New member
Witam,
Mam problem z cykaniem głośników w telewizorze podczas przełączania kanałów na dekoderze NC+. Problem występuje przy przełączenie nowego kanału przed pojawieniem się obrazu. Jak obraz się pojawia to cykanie już nie ma. Mój poprzedni Tv Philips nie miał takiego problemu z n-ka. Dzwoniłem na obsługę klienta philips i Pani poleciła mi wgrać najnowsze oprogramowanie z końcówką 061, co uczyniłem, niestety nic to nie pomogło. Miał ktoś takie problemy, proszę o pomoc ...

Problem już rozwiązałem ustawieniami dekodera, musiałem wyłączyć opcję dolby digital :)
 

grande

New member
Problem już rozwiązałem ustawieniami dekodera, musiałem wyłączyć opcję dolby digital :)
Witam. Miałem tak samo, opisywałem ten wątek w dziale TCL, mój telewizor to TCL X2. Podejrzewałem albo soft telewizora albo dekodera, ale obecnie jeśli podobna przypadłość występuje u ciebie to wina leży po stronie dekodera. Moim zdaniem problem leży w szybszym pojawieniu się dźwięku w stosunku do obrazu co skutkuje pojawieniem się charakterystycznego pisku podczas przełączania kanałów które nadają dźwięk w Dolby Digital. Mam dekoder UltraBOX+ 4K ale konwerter jest już wiekowy, być może tu leży problem. Do mojej instalacji zalecają Unicable który ma zagwarantować szybkie przełączanie kanałów, bez tego opóźnienia, może na wiosnę zmienię. Rozwiązanie problemu pod postacią wyłączenia Dolby Digital w dekoderze znalazłem od razu.Konsultowałem sie również z Nc+, ale oni wskazywali ,że problem leży po stronie telewizora.
 

zaczek

New member
Witam. Dzieki za odpowiedź i wyjasnienia. Ja posiadam Turboboxa. Po wyłączeniu dolby digital jest ok. Pomysle z unicable. Pozdrawiam
 
Do góry