55PUS6561 - bluetooth

mblj

New member
Panowie,

serdeczna prośba.

Zaufałem rok temu rekomendacji forumowej starszyzny i zakupiłem model Philips 55PUS6561.

Generalnie z telewizora jestem zadowolony, choć ma kilka swoich dziwnych manier, które dla mnie są po prostu mankamentami. Ale dziś nie o tym. Dziś chciałbym znaleźć rozwiązanie innego problemu.

Mianowicie - połączenie bluetooth.

W dużym, dużym skrócie - nie działa. Nie znajduje urządzeń, które między sobą potrafią się parować bez problemu. Nie jest też przez te urządzenia wykrywany. Sprawdziłem 3 smartfony (Samsung A5, Huawei P8, P10), słuchawki bluetooth Marshall Monitor, system audio Denon Ceol N9.

BT oczywiście z poziomu menu mam włączony.

Bardzo zależy mi na tym, aby uzyskać bezprzewodowy przesył audio na słuchawki. Lubię oglądać filmy i sport głośno - na tyle głośno, że bez słuchawek jest to dla otoczenia po prostu zbyt inwazyjne. Niestety nie mam tej możliwości.

Pomyślałem, że być może jest to kwestia nieaktualnego softu. Próbowałem uruchomić aktualizację, ale za każdym razem, po upływie kilku minut, pojawia mi się na ekranie komunikat "proces org.droidtv.settings został zatrzymany" i aktualizacja zostaje zamknięta.

Czy ktoś jest mi w stanie z tym pomóc?
 
Ostatnia edycja:

mblj

New member
U mnie nie tylko słuchawki nie działają. Nie działa nic przez BT. Choć na słuchawkach faktycznie zależy mi najbardziej.

Poza tym - poważnie? W tv z wcale nie najniższej półki jakościowej i cenowej nie ma możliwości podłączenia głupich, bezprzewodowych słuchawek? Może to ktoś jeszcze potwierdzić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pobierz sobie aplikację Chromecast na smartfona, włącz wifi w menu telewizora.
I działa 100 na 100.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
@Kiki
Bardzo duży skrót myślowy :) Do przesyłania obrazu/dźwięku z telefonu jak najbardziej ok ale do samej muzyki.... myślę, że tutaj wystarczy połączenie BT z Denonem.

@mbij
Z racji tego, że próbujesz podłączyć telefon do TV stwierdzam, że nie zapoznałeś się z instrukcją obsługi - od tego bym zaczął :).
Zacytuję więc jej fragment:

"Telewizor łączy się z urządzeniami bezprzewodowymi w trybie Bluetooth®. Może to być głośnik zwykły, subwoofer, głośnik typu soundbar, a także słuchawki. W trybie Bluetooth LE można również korzystać z bezprzewodowych kontrolerów do gier. Aby można było odtwarzać dźwięk z telewizora przez głośnik bezprzewodowy, trzeba sparować ten głośnik z telewizorem. Odbiornik pozwala wykonać parowanie głośników bezprzewodowych oraz maksymalnie czterech urządzeń w trybie Bluetooth LE (Low Energy). Telewizor odtwarza dźwięk tylko w jednym dodatkowym głośniku. Jeśli podłączysz subwoofer, dźwięk będzie odtwarzany przez telewizor i subwoofer. Jeśli podłączysz zestaw głośników Sound Bar, dźwięk będzie odtwarzany tylko przez ten zestaw głośników.
Uwaga — synchronizacja dźwięku i obrazu Wiele modeli głośników Bluetooth ma tzw. wysoką
latencję. Oznacza to, że dźwięk jest opóźniony w stosunku do obrazu, co powoduje brak synchronizacji — np. w trakcie dialogów. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie systemu głośników Bluetooth, zapoznaj się z parametrami najnowszych modeli i poszukaj wersji o najniższej latencji. Zasięgnij rady sprzedawcy.'

Czyli nie podłączysz telefonu do TV po BT. Słuchawki powinny być jak najbardziej rozpoznawalne. Mam 7101 gdzie to działa bez problemu, tylko na początku miałem problem, po nie włączyłem na sluchawkach parowania :razz:
 

mblj

New member
@Guzioo_PL4

Tu mnie masz - irytacja wzięła górę i nie sięgnąłem do instrukcji. Byłem przekonany, że to po prostu jakiś błąd.

Twoja wskazówka była jednak przydatna. Dziękuję tym bardziej za odpowiedź. Spróbowałem sparować tv z systemem audio - udało się. Denon jest dostępny w menu wyboru głośników obok m.in. głośnika w telewizorze.

Po jego wybraniu, dźwięk nadal produkowany jest jednak przez głośnik telewizora. Przeklikałem się przez całe menu, przeszukałem instrukcję - nie mam pojęcia co robię źle. Czy coś jeszcze powinienem odznaczyć, aby przenieść sygnał na Denona?

Słuchawki niestety chwilowo mam niedostępne, więc ich zweryfikować powtórnie nie mogę.
 

mblj

New member
Nie próbowałem wcześniej takiego manewru. Natomiast zadziałało w końcu - udało mi się doprowadzić do aktualizacji softu, która tym razem sama z siebie jednak została doprowadzona skutecznie do końca, wskutek czego przy parowaniu Denona z tv w menu pojawiła mi się dodatkowa opcja - "inne" (obok "subwoofer" i "słuchawki"). Po jej kliknięciu udało się przenieść dźwięk na Denona.

W najbliższym czasie sprawdzę zatem jeszcze raz słuchawki.
 
Do góry