Philips - telewizory LCD i OLED w 2018 . Pierwsze informacje .

WuMike

New member
Bez reklam
1. Data wypuszczenia 873 na rynek, bodaj marzec br. jednoznacznie wskazuje, że nie mógł mieć panelu z 2018r, bo ten trafił jako pierwszy do C8 i E8 od LG.

2. Dla pewności, polskie forum konkurencji zrobiło zdjęcia matrycy, potwierdzające powyższe.

Dopiero przyszły 803 ma mieć panel 2018.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W trakcie produkcji bieżącej są dość często zmieniane matryce i to we wszystkich firmach bez wyjątku. Proszę o źródło informacji.
Ja pytałem u źródła na spotkaniach i szkoleniach i dostałem takie informacje jakie podałem.
 

oled1974

Banned
Proszę o źródło informacji.
Cytat:
"Ekran 65″ Sony AF8 pod mikroskopem Matrycę do Sony AF8 wyprodukowała firma LG Displays. Jest to klasyczny panel WRGB OLED o pełnej rozdzielczości 4K. Nie jest to jednak identyczna matryca jaką widzieliśmy w ubiegłym roku w modelu A1. Wygląda na poddaną lekkiemu tuningowi polegającemu m.in. na „doklejeniu” wąskiego paska czerwonego subpiksela do białego. Po co? Jak mniemam, by temperatura barwowa tego drugiego była bliższa tej studyjnej – 6500K. W związku z tą zmianą nastąpiły także zmiany kształtu i powierzchni pozostałych subpikseli. Najprawdopodobniej dzięki temu AF8 może pochwalić się trochę wyższą jasnością niż jego starszy brat"

Źródło: https://******************************.com/sony-af8-kd-65af8-test-oled-2018-android-tv/
 

oled1974

Banned
Zdjęcie najnowszej matrycy OLED 2018 od LG Display stosowanej w TV SONY 65AF8 z większym czerwonym subpikselem niż w matrycy z 2017r.
 

Attachments

  • Sony_AF8_4-300x238.jpg
    Sony_AF8_4-300x238.jpg
    11,1 KB · Wyś: 103

oled1974

Banned
Zdjęcie najnowszej matrycy OLED 2018 od LG Display stosowanej w TV Panasonic 65XF800 z większym czerwonym subpikselem niż w matrycy z 2017r.
 

Attachments

  • Panasonic FZ800 wrgb 2018.jpg
    Panasonic FZ800 wrgb 2018.jpg
    22,2 KB · Wyś: 101

oled1974

Banned
Zdjęcie struktury subpikseli matrycy OLED RGBW 2017 od LG Display stosowanej w TV Philips 65OLED873
 

Attachments

  • 65OLED873.jpg
    65OLED873.jpg
    7,4 KB · Wyś: 124

oled1974

Banned
Zdjęcie struktury subpikseli matrycy OLED RGBW 2017 od LG Display stosowanej w TV Philips 65OLED973
 

Attachments

  • Philips 65OLED973.jpg
    Philips 65OLED973.jpg
    14,7 KB · Wyś: 99

oled1974

Banned
Zdjęcie struktury subpikseli matrycy OLED RGBW 2018 od LG Display stosowanej w TV LG 55B8
 

Attachments

  • LG B8.jpg
    LG B8.jpg
    21 KB · Wyś: 102

janunio

New member
Bez reklam
Chyba chodzi o PANASONIC FZ800. Tani OLED 2018.
Na flatpanelsHD test FZ800 na nowej matrycy (55") wykazał poważny banding i mocne przebarwienia.
Dostali wczoraj wyjaśnienia od producenta, który obiecuje zmiany w procesie produkcji.
Ale co z tym co już trafiło do sklepów ? Pewnie będą wymieniać.
 

janunio

New member
Bez reklam
Związek taki, że @1984 pokazał ostatnio kilka struktur matryc OLED. Wniosek taki, że LG, PANAS i SONY (2018) mają zmodyfikowane matryce. Co ciekawe inne są 55" a inne 65".
Zwiększenie czerwonego sub-pixela sygnalizował Rasmussen na początku tego roku. Philips pewnie użyje tych matryc w modelach 903 55/65" (IFA Berlin).

Testerzy nie wskazują by w/w modyfikacje paneli OLED miały jakikolwiek wpływ na PQ. Zaś przytoczony przykład bubla jakim jest tani OLED PANAS FZ800 na panelu 2018 pokazuje, że może być nawet gorzej niż drzewiej bywało.


Moim skromnym zdaniem zwiększenie powierzchni oleda (sub-pixela) z czerwonym filtrem ma na celu zmniejszenie jasności potrzebnej dla tej składowej jako większe zabezpieczenie przed wypalaniem powidoków. Widać je najmocniej właśnie na czerwonych planszach. Jeżeli mam rację to LG Display się do tego nigdy nie przyzna.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
janunio;1471864 Zaś przytoczony przykład bubla jakim jest tani OLED PANAS FZ800 na panelu 2018 pokazuje napisał:
Witam uprzejmie,

Wpierw trochę może pomyśl , zanim coś napiszesz . Trochę obiektywizmu . :neutral:
Swoją wypowiedź może umotywuj źródłem informacji(podaj link do niej) , w innym przypadku
jest ona bezwartościowa .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

oled1974

Banned
Na przykładzie zdjęć subpikseli chciałem pokazać że Philips w swoich pierwszych sztukach na rok 2018 wypuścił TV z matrycami z 2017r zarówno serię 873 jak i 973.
Natomiast poddając małej analizie zamieszczone zdjęcia można wyciągnąć wnioski że faktycznie czerwony piksel jest większy, ale zwróć uwagę że biały również jest większy co może faktycznie świadczyć o tym że tegoroczne matryce będą jaśniejsze.
p.s.
Postaram się zrobić zdjęcia matrycy mojej 65C7 pod mikroskopem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic śmiesznego w tym nie ma, chyba że chcesz powiedzieć iż Panasonic może produkować Oledy na wzór tego testowego.
Nie trzeba tu żadnej ironii.
Ja im życzę jak najlepiej.
Każdemu może się zdarzyć problem.
 

accu

New member
Bez reklam
Nic śmiesznego w tym nie ma, chyba że chcesz powiedzieć iż Panasonic może produkować Oledy na wzór tego testowego.
Nie trzeba tu żadnej ironii.
Ja im życzę jak najlepiej.
Każdemu może się zdarzyć problem.

Witam uprzejmie,
Ja wiem , co chcę napisać . :| Nie możesz wiedzieć co ja chcę powiedzieć i dlatego domniemanie jest nieprawdziwe .
Dobrze , chociaż , że życzysz im jak najlepiej . :neutral:
Błąd zobrazowany jest na flatforum - poniżej link .

www.flatpanels.dk/flatforum/viewtopic.php?f=21&t=41624&view=unread#unreads

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

janunio

New member
Bez reklam
Błąd jest doskonale zobrazowany w teście źródłowym.
Prosisz o link, więc masz:
https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1528954870

Poniżej akapitu "Surprisingly, we found that FZ800 crushed the very darkest grey tones after our 2-point calibration, despite our measurements suggesting otherwise (we did not adjust the dark grey tones – only the bright tones), leading to a bit of “black crush” masz kilka fot. Poklikaj.
Zaś w dyskusji znajdziesz cytowaną odpowiedź PANASONIC i obietnicę poprawy.
Czy chcesz by wskazać Ci także źródłowe wypowiedzi z wiosny o większym czerwonym pixelu ?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nie muszę nigdzie klikać , gdyż recenzent duński Torben Rasmussen na flatforum w poście #272810
z dnia 14 czerwca 2018 r.18:35, zamieścił zdjęcia testowanych przez siebie ekranów dwóch egzemplarzy telewizorów OLED
Panasonic TX-65FZ800 z ekranem o wartości 2%(2 lRE) , gdzie widać usterkę . :| Dodał również swój komentarz .
Link do flatforum podałem w swoim poprzednim poście #57.

Przy okazji napisz mnie , gdzie w teście źródłowym na który się powołujesz , recenzent Torben Rasmussen napisał o występujących mocnych przebarwieniach . Napisałeś o tym w swoim poście #50. :| Według mnie nic takiego nie napisał , oraz testował telewizor Panasonic TX-65"FZ800 , a nie 55" jak piszesz .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Witam bardzo uprzejmie;
Piszesz " napisz mnie " - niezła wiocha.
Przebarwienia są widoczne tzw. gołym okiem tak jak pisałem wyżej w treści testu i wskazałem akapit gdzie ich szukać.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam bardzo uprzejmie;
Piszesz " napisz mnie " - niezła wiocha.
Przebarwienia są widoczne tzw. gołym okiem tak jak pisałem wyżej w treści testu i wskazałem akapit gdzie ich szukać.

Witam uprzejmie,
Tak, recenzent Torben Rasmussen jednak napisał , cytuję " Nie zaobserwowaliśmy żadnych problemów
związanych z barwieniem kolorów(We did not observe any color tinting issues) . :neutral: I to jest dla mnie właściwa odpowiedź .
Piszesz , że to bubel . Każdy ma prawo do swojego osądu .
Testujący pisze jednak w konkluzji testu, cytuję "FZ800 zapewnia doskonałą jakość obrazu i na pewno zasługuje na uwagę .
Mam podobne zdanie jak testujący .




Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry