Filmy 4k

manufacture1

New member
Hej wszystkim.
Jestem swieżym posiadaczem 55POS9002.
Netflix 4k HDR oraz youtube 4k chodza pieknie nic sie nie tnie.
Natomiast pojawia sie problem przy odtwarzaniu z dysku zewnetrznego lub po sieci filmow w jakosci 4k . Przy pliku okolo 16-20GB obraz przycina sie tak co okolo 5-6s. Natomiast film 120GB to jest jedno wielkie sciecie.

Dane pliku mniejszego 16-20 Gb :

Video codec .................: HEVC with HDR
Bitrate .....................: 43001 Kbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 224 Kbps | 2.0
Audio2 ......................: DTS-HD MA | 2 301 Kbps / 1 509 Kbps | 5.1
Language ....................: Polish
Language2 ...................: English
Subtitle ....................: Polish (PGS) | English (SRT)
Time ........................: 53min 06sec
Size ........................: 16.8 GB


Nie wiem czy dysk nie wyrabia czy co jest problemem w tym przypadku, a narazie przeszukujac zagraniczne fora nie znalazlem na to odpowiedzi.

Dodam ze testowalem na oficjalnym odtwarzaczu Philipsa, VLC, MXPlayer oraz Kodi
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja zauwazylem ze jak odtwarzam filmy czy to 4k czy full hd powyzej 30GB na moim Oppo z dysku 2.5 calowego 2TB to maja scinki. Im wiekszy film np 70 czy 90GB tym czesciej i gorzej. Ale jak ten sam film leci z mojego 8TB 3.5 calowego dysku co wiadomo ma dodatkowy zasilacz leci bez problemu.
 

RAF1977

Banned
Ja mam taki dysk i podłączam go kablem USB 3.0 ale kabel Y. Jeden gruby przewód USB 3.0 i z jednej strony wychodzi taki dodatkowy kabelek USB, który czerpie zasilanie z drugiego portu USB ( nie musi być port USB 3.0) aby dawał dodatkowe zasilanie. W taki sposób nigdy nie miałem żadnych ścinek nawet przy filmie 90GB.
 

manufacture1

New member
No dobra, sprawdze wasza teorie dzisiaj.
Udalo mi sie znalesc taka informacje u innego użytkownika:
" Mam kilka filmów 4K HEVC 10bit DD 5.1 - z którymi nie radzi sobie nawet wbudowany odtwarzacz - film przycina co 2 sekundy. W Mx playerze w dekoderze HW+ działa płynnie tylko nie można przewijać bo wtedy zaczynają się dziać dziwne rzeczy. "

Wątpie szczerze, że mógłby to być problem z zasilaniem.
 

Desverger

New member
@Snikers89, RAF1977 ale maufacture1 pisze o odtwarzaniu bezpośrednio z dysku podłączonego do OLEDA Philipsa. Ten problem występuje na tym TV. Widziałem to w sklepie gdy facet zainteresowany zakupem przyszedł ze swoimi materiałami. I tak jak piszesz, gdy uruchamiał filmy ważące 20GB zaczynały się przycinki a gdy odpalił materiał 120GB ten Philips zacinał się jak cholera. Jest to też poruszane na zachodnich forach.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
@Snikers89, RAF1977 ale maufacture1 pisze o odtwarzaniu bezpośrednio z dysku podłączonego do OLEDA Philipsa. Ten problem występuje na tym TV. Widziałem to w sklepie gdy facet zainteresowany zakupem przyszedł ze swoimi materiałami. I tak jak piszesz, gdy uruchamiał filmy ważące 20GB zaczynały się przycinki a gdy odpalił materiał 120GB ten Philips zacinał się jak cholera. Jest to też poruszane na zachodnich forach.
Wiem lecz to podchodzi pod ten sam problem.
Zbyt male zasilanie dla dysku.
Niech kolega podlaczy jakis 3.5 calowy z dodatkowym zasilaczem do Tv i wtedy pusci ten film 100gb czy ile tam.
Jezeli u mnie na nowym BD Oppo 205 tak jest i na poprzednich BD bylo podobnie to podejrzewam ze to samo jest na TV.
Zreszta ti chodzi o odtwarzanie przez usb.
Moge sie mylic i moze jest to tez wada samego TV lecz warto to sprawdzic. Nic to nie kosztuje.

Niechce tez wysuwac innych teori bo nieznam sie tak na tym ale moze tez chodzic o predkosc dysku. Male dyski maja zazwyczaj predkosc 5400rrpm a duze chyba 7200rrpm moze to takze robi roznice na duze pliki.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Hej wszystkim.
Jestem swieżym posiadaczem 55POS9002.
Netflix 4k HDR oraz youtube 4k chodza pieknie nic sie nie tnie.
Natomiast pojawia sie problem przy odtwarzaniu z dysku zewnetrznego lub po sieci filmow w jakosci 4k . Przy pliku okolo 16-20GB obraz przycina sie tak co okolo 5-6s. Natomiast film 120GB to jest jedno wielkie sciecie.
120 GB to raczej nie jest kopia,czy remux, tylko reencode i to podejrzewam ze starego typu, tj x264. a x264 w 4k z duzym bitrate to raczej nie chodzi dobrze na niczym
Inna sprawa to oprogramowanie ktore stosujesz z duzym prawdopodobienstwem nie jest optymalne. a "male" demka 4k@60Hz HEVC/10 bit/BT2020/HDR. Zacznij moze od sprawdzenia tego.
 

manufacture1

New member
Wiec tak, tutaj podaje dane plikow:

Video codec .................: HEVC with HDR
Bitrate .....................: 43001 Kbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 224 Kbps | 2.0
Audio2 ......................: DTS-HD MA | 2 301 Kbps / 1 509 Kbps | 5.1
Language ....................: Polish
Language2 ...................: English
Subtitle ....................: Polish (PGS) | English (SRT)
Time ........................: 53min 06sec
Size ........................: 16.8 GB
Customed by .................: GLiNiAK

2 plik:

Video codec .................: HEVC with HDR
Bitrate .....................: 86.4 Mbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 59.940 fps
Audio .......................: AC-3 | 640 Kbps | 5.1
Audio2 ......................: Atmos / TrueHD | 4 024 Kbps | 7.1
Language ....................: Polish Lector
Language2 ...................: English
Subtitle ....................: Polish (PGS) | English (PGS)
Time ........................: 1h 52min 46sec
Size ........................: 72.4 GB
Customed by .................: GLiNiAK

Niestety po podlaczeniu zewnetrznego dysku 3,5 cala z dodatkowym zasilaniem, efekt jest ten sam...
Troche jest to slabe i nie zrozumiale dla mnie...
 

manufacture1

New member
Dodatkowo link do niemieckiego forum gdzie ludzie opisuja ten sam problem:

Dodajcie sobie z przodu www .hifi-forum.de/viewthread-328-11.html

nalezy uzyc google translator albo rozumiec niemiecki :)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja mam Sony KD-65XD8599. Moge ci sprawdzic jesli chcesz choc watpie ze beda zacinki bo juz kiedys podlaczalem Avatara w 4k i bylo ok

Ja niestety nie lubie wynalazkow typu Philips czy TLC. Tak czy siak podejrzewam ze to problem oprogramowania. Moze jakas aktualizacja pomoze ?
 

manufacture1

New member
Hej.
To nie wina kabla a na 99% kodekow uzytych przy kompresji.
Sciagnalem kilka prezentacji 4k wydanych przez LG,Samsung,Sony itp oraz inne pliki 2160p do 10gb i chodzilo bez zajakniecia.
 

lukcinek

New member
Witam

Jestem posiadaczem POS 9002 od miesiąca i ten Tv nie jest w stanie odtwarzać poprawnie większości plików 4K HEVC HDR w 23.976 klatkach/s.

Męczę się z tym od samego początku.
Nie działa ani KODI ani SPMC (chociaż w tym przypadku jak się włączy opcję dostosowywania odświeżania to przez pół minuty jest ok ale potem znowu zacina).

Płynnie działa tylko MX Player PRO z włączonym dekoderm HW+ (to jedyny program dostępny który używa swojego dekodera a nie wbudowanego w system).
Niestety przy MX Player są problemy z passthrough dźwięku przestrzennego do amplitunera. Da się to zrobić metodą prób i błędów. NAleży ustawić w opcjach dźwięku aby MX player najpierw próbował przekazać dźwięk do amplitunera. Odtworzyć dany plik. Jak obraz i dźwięk zacznie przycinać to otworzyć opcje dźwięku na górnej belce i wybrać - software decoding. Raz na kilka prób pomaga i można oglądać.
Niestety HW+ ma problem z przewijaniem. Jest to jednak jedyny program, który umożliwia na tym TV oglądanie treści 4k HDR HEVC.

Żeby pliki zacinały wcale nie muszą być duże... można włączyć pliki 200 Mb...tzw sample i też zacinają.
Filmy w 24 klatkach działają płynnie.
Nie ma też różnicy czy to dysk czy np. mega szybki pendrive.
To wina TV, który niestety posiadam i się z nim męczę.

Dodatkowo nie działą ani HDR ani HLG w aplikcaji Youtuba a także filmy z YOutuba w 60 klatkach na sekundę.(można uruchomić w 60 klatkach instalując fajną aplikację z internetu SmartYoutubeTV, która daje równeiż możliwość wyboru konkretnego bitratu).

Czekam na android 7.1.2, który mam nadzieję poprawi te błędy i TV będzie naprawdę ok. Jeżeli nie poprawi to zostaje tylko zwrot.

Pozdrawiam
 
Do góry