Filmy 4k

Arczi1989

New member
Dokładnie, przesada że TV za 6tys tak zamula i ma problemy z płynnym odtwarzaniem filmów 4K :/ Ale dobrze, że jest możliwość obejścia tego tym boxem. Dzięki za podpowiedź :)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dokładnie, przesada że TV za 6tys tak zamula i ma problemy z płynnym odtwarzaniem filmów 4K :/ Ale dobrze, że jest możliwość obejścia tego tym boxem. Dzięki za podpowiedź :)
Moj projektor za 10k zł też nie odtwarza filmów :E Myślę, że jedno z drugim nie powinno być łączone i lepiej kupić TV z lepszym obrazem niż patrzeć na to czy dobrze filmy odtwarza.
 

Plichacz

New member
Tu nie o to chodzi, czy powinien odtwarzać czy nie, ale jesli standardem obecnie jest wkładanie "tv boxów" do TV (premium), to jaki ma sens wkładanie tam badziewia, gdzie topowa wydajność w tym temacie jest droższa o 50-100zł? Rozumiem budzetowe TV, gdzie każda oszczedność się liczy, ale w TV za 12k zł?
 

Arczi1989

New member
No tak, dokupienie tv boxa za 250zł do telewizora premium to nic wielkiego, choć moim zdaniem POS9002 nie powinien mieć problemów z odtwarzaniem filmów 4K z dysku.
A czy warto dokupić odtwarzacz blu ray 4K? Czy nie ma to sensu.
 

Arczi1989

New member
Jakież zdziwienie mnie dopadło jak przetestowałem filmy 4K, które cięły się na "KODI" i podstawowym odtwarzaczu, a poszły płynnie na MX Playerze. Czy jest to możliwe, że zmiana odtwarzacza ma wpływ na płynność odtwarzania filmu? Początkowo się przycinał ale w ustawieniach zmieniłem kodowanie z HW na HW+ i momentalnie film przyspieszył i zobaczyłem go do końca bez przycinania :) Sprawdziłem tak na razie dwa filmy w 4K. Może ktoś to potwierdzić?
 

Pingwinek

Banned
Tak. Jest taka możliwość. Chociaż stawiam, że KODI ma coś źle ustawione. Też miałem kilka razy wrażenie, że MX Player był ciut płynniejszy niż KODI. Jednak chyba było to tylko wrażenie. Wracając do pytania to zawsze warto sprawdzić kilka programów, a MX P jest jednym z najlepszych (posiadam wersję PRO)
 

Arczi1989

New member
A ja takie "psy wieszałem" na tym philipsie, że filmy 4K z dysku nie działają, a tu proszę... Może jest jeszcze nadzieja, że inne, które ważą więcej GB też pójdą płynnie i obejdzie się bez przystawki czy odtwarzacza 4K :)
 

Pingwinek

Banned
A ja takie "psy wieszałem" na tym philipsie, że filmy 4K z dysku nie działają, a tu proszę... Może jest jeszcze nadzieja, że inne, które ważą więcej GB też pójdą płynnie i obejdzie się bez przystawki czy odtwarzacza 4K :)
Nie byłbym optymistą. Zawsze lepiej się miło zaskoczyć , niż niemiło rozczarować . Do 20Mb/s powinny chodzić ale powyżej czytałem, że są problemy.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
LG B7V łykał wszystko z sieci i dysku. Teraz mam Samsunga NU8002 i odtwarza jeszcze lepiej i szybciej niż LG. Jedyna wada to brak możliwości wypuszczenia DTS, ale właśnie dzisiaj odebrałem Shield TV, więc mi to lotto :)
 

manufacture1

New member
Powiem tak.
Wczoraj bylo kolejne podejscie do proby obejrzenia filmow 4k powyzej 20Mb/s.
Kupilem Mx Player Pro w najnowszej wersji 1.9.4, wczesniej mialem crackowana wersje 1.0.4 ( tak nie ma czym sie chwalic).
Film 44.3 Mb/s DTS 7.1 chodzi bez najmniejszego zaciecia...
Jest to chyba jedyne rozwiazanie na ta chwile. Powinni dokladac do telewizora ta aplikacje.
Oficjalnie Mx Player nie wspiera DTS, trzeba w tym celu sciagnac paczke kodekow i dodac do aplikacji i smiga bez najmniejszego problemu.
Testowany film to Jurrasic Park 56Gb.
 

Arczi1989

New member
Przetestowałem już kilkanaście filmów 4K, w tym powyżej 40Mb/s, które ważyły 40-60GB i zero przycinania. Wszystko zasługa MxPlayer wersja darmowa. Szkopuł polega na tym, że wystarczy zmienić dekoder w górnym pasku z HW na HW+ lub odwrotnie i nagle film dostaje przyspieszenia i leci od początku do końca płynnie :) Przetestowane na wielu filmach i póki co żaden się nie przycinał, więc chyba ten POS9002 nie jest taki zły :)
 

philips803

New member
Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem philips803/12 55 jak i tego forum :) piszę ponieważ sam właśnie odpalając filmy rzędu 40-50GB mkv 2160p mam problem z obrazem który się tnie. Z rozmów które się tu toczą rozumiem, że mam spróbować ściągnąć poprzez TV mx playera tak? bądz też kupic wersje pro aby to działało? Plus pytanie o ten HW+ o którym pisaliście aby tą opcje podmienić, gdzie to znajdę jak ściągne?
P.S. filmy mam na pendrive usb 3.0
Pzdr Rafi
 
Ostatnia edycja:

zbig0

New member
Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem philips803/12 55 jak i tego forum :) piszę ponieważ sam właśnie odpalając filmy rzędu 40-50GB mkv 2160p mam problem z obrazem który się tnie. Z rozmów które się tu toczą rozumiem, że mam spróbować ściągnąć poprzez TV mx playera tak? bądz też kupic wersje pro aby to działało? Plus pytanie o ten HW+ o którym pisaliście aby tą opcje podmienić, gdzie to znajdę jak ściągne?
P.S. filmy mam na pendrive usb 3.0
Pzdr Rafi

sciagnij darmowa wersje i w opcjach wlacz obsluge hw+ i przyspieszonego dekodowania i powinno wszystko smigac :) jak kojarze zeby miec dzwiek DTS trzeba kupic wersje pro i sciagnac kodeki...
 

philips803

New member
Tak właśnie zrobiłem czytając wasze posty. Działa wszystko póki co i obraz + ambi robi robotę :)z czasem pewnie przyda się jakiś soundbar.
dziękuję
 

manufacture1

New member
Achtung Achtung
Aktualizacja do najnowszej wersji Oreo oprocz przykrych skutkow braku czytania partycji NTFS w innych aplikacjach...

Naprawila ciecie sie filmow 4k 10 bit .... aktulanie wlaczylem Planete ziemie II, ktora ciela sie niemilosiernie i chodzi idealnie! ...
Testowane na :

Video codec .................: HEVC with HDR
Bitrate .....................: 43001 Kbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 224 Kbps | 2.0
Audio2 ......................: DTS-HD MA | 2 301 Kbps / 1 509 Kbps | 5.1
Language ....................: Polish
Language2 ...................: English
Subtitle ....................: Polish (PGS) | English (SRT)
Time ........................: 53min 06sec
Size ........................: 16.8 GB
 

zbig0

New member
Achtung Achtung
Aktualizacja do najnowszej wersji Oreo oprocz przykrych skutkow braku czytania partycji NTFS w innych aplikacjach...

Naprawila ciecie sie filmow 4k 10 bit .... aktulanie wlaczylem Planete ziemie II, ktora ciela sie niemilosiernie i chodzi idealnie! ...
Testowane na :

Video codec .................: HEVC with HDR
Bitrate .....................: 43001 Kbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 224 Kbps | 2.0
Audio2 ......................: DTS-HD MA | 2 301 Kbps / 1 509 Kbps | 5.1
Language ....................: Polish
Language2 ...................: English
Subtitle ....................: Polish (PGS) | English (SRT)
Time ........................: 53min 06sec
Size ........................: 16.8 GB

a jak sobie radzi z wiekszymi plikami niz 50GB i wyzszym bitrate?
 

manufacture1

New member
a jak sobie radzi z wiekszymi plikami niz 50GB i wyzszym bitrate?

Wlaczyłem 2 filmy jeszcze dla przetestowania:

Video codec .................: HEVC with HDR
Bitrate .....................: 67.6 Mbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 448 Kbps | 5.1
Audio2 ......................: DTS-HD MA | 3 375 Kbps / 1 509 Kbps | 5.1
Language ....................: Polish Lector
Language2 ...................: English
Subtitle ....................: Polish x2 (SRT/PGS) | English (PGS)
Time ........................: 2h 7min 27sec
Size ........................: 63.6 GB

oraz

Video codec .................: HEVC with HDR
Bitrate .....................: 41.5 Mbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 384 Kbps | 5.1
Audio2 ......................: AC-3 | 448 Kbps | 5.1
Audio3 ......................: Atmos / TrueHD | 7 631 Kbps | 7.1
Language ....................: Polish Lector
Language2 ...................: Polish Dubbing
Language3 ...................: English
Subtitle ....................: Polish x2 (SRT/PGS) | English (PGS)
Time ........................: 2h 23min 54sec
Size ........................: 50.6 GB


I zero zaciec. Kazdy z filmow obejrzalem po 5 min w najdynamicniejszym momencie.
 

zbig0

New member
Wlaczyłem 2 filmy jeszcze dla przetestowania:

Video codec .................: HEVC with HDR
Bitrate .....................: 67.6 Mbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 448 Kbps | 5.1
Audio2 ......................: DTS-HD MA | 3 375 Kbps / 1 509 Kbps | 5.1
Language ....................: Polish Lector
Language2 ...................: English
Subtitle ....................: Polish x2 (SRT/PGS) | English (PGS)
Time ........................: 2h 7min 27sec
Size ........................: 63.6 GB

oraz

Video codec .................: HEVC with HDR
Bitrate .....................: 41.5 Mbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 384 Kbps | 5.1
Audio2 ......................: AC-3 | 448 Kbps | 5.1
Audio3 ......................: Atmos / TrueHD | 7 631 Kbps | 7.1
Language ....................: Polish Lector
Language2 ...................: Polish Dubbing
Language3 ...................: English
Subtitle ....................: Polish x2 (SRT/PGS) | English (PGS)
Time ........................: 2h 23min 54sec
Size ........................: 50.6 GB


I zero zaciec. Kazdy z filmow obejrzalem po 5 min w najdynamicniejszym momencie.

Brzmi bardzo dobrze! dzieki :):-o
 

Arczi1989

New member
Czy ktoś próbował już odpalać filmy na nowym androidzie OREO 8.0? W jakimkolwiek odtwarzaczu? Czy jest jakaś różnica w porównaniu do poprzedniego?
 
Do góry