Filmy 4k

lukcinek

New member
Witam raz jeszcze

Chyba znalazłem kolejny odtwarzacz, który po pierwszych testach radzi sobie z filmami 4K HEVC HDR na POS 9002.

Jest to wersja Alpha Kodi - Files...
Używam - kodi-20171110-b5163e2-retroplayer-18alpha1-armeabi-v7a.apk

Obraz przez 10 minut płynny jak żyleta. Passthrough Dolby Digital działa bez problemu.
Niestety nie działa DTS:(

Byłoby idealnie ale... napis mrugają co chwilę. Da się oglądać ale wkurza:(

Są pewne problemy z przewijaniem

Testuje dalej

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kludi

New member
Witam

Jestem posiadaczem POS 9002 od miesiąca i ten Tv nie jest w stanie odtwarzać poprawnie większości plików 4K HEVC HDR w 23.976 klatkach/s.

Męczę się z tym od samego początku.
Nie działa ani KODI ani SPMC (chociaż w tym przypadku jak się włączy opcję dostosowywania odświeżania to przez pół minuty jest ok ale potem znowu zacina).

Płynnie działa tylko MX Player PRO z włączonym dekoderm HW+ (to jedyny program dostępny który używa swojego dekodera a nie wbudowanego w system).
Niestety przy MX Player są problemy z passthrough dźwięku przestrzennego do amplitunera. Da się to zrobić metodą prób i błędów. NAleży ustawić w opcjach dźwięku aby MX player najpierw próbował przekazać dźwięk do amplitunera. Odtworzyć dany plik. Jak obraz i dźwięk zacznie przycinać to otworzyć opcje dźwięku na górnej belce i wybrać - software decoding. Raz na kilka prób pomaga i można oglądać.
Niestety HW+ ma problem z przewijaniem. Jest to jednak jedyny program, który umożliwia na tym TV oglądanie treści 4k HDR HEVC.

Żeby pliki zacinały wcale nie muszą być duże... można włączyć pliki 200 Mb...tzw sample i też zacinają.
Filmy w 24 klatkach działają płynnie.
Nie ma też różnicy czy to dysk czy np. mega szybki pendrive.
To wina TV, który niestety posiadam i się z nim męczę.

Dodatkowo nie działą ani HDR ani HLG w aplikcaji Youtuba a także filmy z YOutuba w 60 klatkach na sekundę.(można uruchomić w 60 klatkach instalując fajną aplikację z internetu SmartYoutubeTV, która daje równeiż możliwość wyboru konkretnego bitratu).

Czekam na android 7.1.2, który mam nadzieję poprawi te błędy i TV będzie naprawdę ok. Jeżeli nie poprawi to zostaje tylko zwrot.

Pozdrawiam


Cześć!
Przeczytałem to i chyba "spadłeś mi z nieba" bo mam IDENTYCZNE problemy. Nawet przy filmach 1080p mój aplituner otrzymuje dźwięk za późno. Zaraz usiąde i wypróbuje "NAleży ustawić w opcjach dźwięku aby MX player najpierw próbował przekazać dźwięk do amplitunera", poszukam takiej opcji bo jej nie widziałem.

W zasadzie nie wiem jak ten problem rozwiązać, nawet przy filmach 1080p mam laga w dźwięku (ustawienie Lip delay nic nie dało). Czy to MX Player, czy wbudowany ciągle to samo.
Mam ustawienie "Format wyjścia cyfrowego" na "Wielokanalowy (obejście)". Co NAJLEPSZE że jak ustawie Stereo, to nie mam ŻADNEGO laga (tylko oczywiście nie ma DTS itp). Po podłączeniu laptopa po HDMI do amplitunera, TEN sam film odtwarza się bez najmniejszego problemu...
Jestem w lekkim szoku, bo w Philips 42PFH6309 WSZYSTKO działało bez problemu -> odtwarzało 1080p z DTS bez żadnego kłopotu...
 
Ostatnia edycja:

Prospero

New member
Miałem przyjemność zabawy tym telewizorem i niestety zauważyłem podobny problem z lagiem dźwięku przy podłączeniu do amplitunera po przez złącze optyczne. Obejście Stereo niweluje ten problem. Z tym, że zestaw testowy składał się z dekodera 4k + amplituner + tv. Przez brak wsparcia 4K przez ampli dekoder musiał być podłączony bezpośrednio do tv a tv optyką do ampli.
 

Trwsxd

New member
Jeżeli chodzi o dźwięk to się zgodzę, ale o filmy 4k to od samego początku nie mam żadnego problemu wszystko chodzi aż miło a mam ich sporo również z hdr teź próbowałem różnych programów ale zawsze było coś nie tak jedyny program który daje radę ze wszystkimi plikami jest to odtwarzacz systemowy ostatnio oglądałem cały film 4k hdr od początku do końca zero problemów a jeżeli chodzi o kodi to mam zainstalowane i chodzi raz lepiej raz gorzej ale tu nie mogę być obiektywny przez słabe łączę.
 

lukcinek

New member
Cześć!
Przeczytałem to i chyba "spadłeś mi z nieba" bo mam IDENTYCZNE problemy. Nawet przy filmach 1080p mój aplituner otrzymuje dźwięk za późno. Zaraz usiąde i wypróbuje "NAleży ustawić w opcjach dźwięku aby MX player najpierw próbował przekazać dźwięk do amplitunera", poszukam takiej opcji bo jej nie widziałem.

W zasadzie nie wiem jak ten problem rozwiązać, nawet przy filmach 1080p mam laga w dźwięku (ustawienie Lip delay nic nie dało). Czy to MX Player, czy wbudowany ciągle to samo.
Mam ustawienie "Format wyjścia cyfrowego" na "Wielokanalowy (obejście)". Co NAJLEPSZE że jak ustawie Stereo, to nie mam ŻADNEGO laga (tylko oczywiście nie ma DTS itp). Po podłączeniu laptopa po HDMI do amplitunera, TEN sam film odtwarza się bez najmniejszego problemu...
Jestem w lekkim szoku, bo w Philips 42PFH6309 WSZYSTKO działało bez problemu -> odtwarzało 1080p z DTS bez żadnego kłopotu...

Hej
Czy to 4k czy 1080p nie ma różnicy. Ja też mam w 1080p ten sam problem jak np. próbuje uruchomić film po DLNA.
Mi na szczęście pomaga ustawienie opcji S.Delay w ampli na 80. Wtedy jest idealnie z dźwiękiem DTS. Jak chce oglądać AC3 to muszę przywrócić na 0. Innej opcji raczej nie ma. Można jeszcze próbować bawić się opcjami opóźnienia dźwięku w TV. Nic innego nie pozostaje tylko czekać na aktualizację.

Pozdrawiam
 

lukcinek

New member
Jeżeli chodzi o dźwięk to się zgodzę, ale o filmy 4k to od samego początku nie mam żadnego problemu wszystko chodzi aż miło a mam ich sporo również z hdr teź próbowałem różnych programów ale zawsze było coś nie tak jedyny program który daje radę ze wszystkimi plikami jest to odtwarzacz systemowy ostatnio oglądałem cały film 4k hdr od początku do końca zero problemów a jeżeli chodzi o kodi to mam zainstalowane i chodzi raz lepiej raz gorzej ale tu nie mogę być obiektywny przez słabe łączę.

Witam

Zazdroszczę, że można obejrzeć film w 4k w HDR w systemowym odtwarzaczu. Mi się udało płynnie odtworzyć tylko 2 filmy na 20 testowanych. Może miał Pan szczęście:)

Pozdrawiam
 

Kludi

New member
Może ktoś z was używa osobno odtwarzacza multimedialnego? Zastanawiam się czy zainwestować w coś takiego, czy to rozwiąże problem.
Np. Xiaomi Mi BOX 4K, miał ktoś z tym styczność (piszę to przed przeszukaniem forum).
 

Trwsxd

New member
A może coś nie tak jest z dyskiem lub z pendrakiem raz tak miałem przy Samsungu pen był za wolny i nie wyrabiał przy 4k teraz staram się kupować te najszybsze a przynajmniej szybkie oczywiście USB 3 to podstawa przy pierwszym podłączeniu dysku do Philipsa musiałem zmienić kabel na krótszy i się skończyły problemy z odtwarzaniem
 

lukcinek

New member
Witam
Mam jeden z szybszych pendrivow na rynku MX-ES także to nie jest problem zacinania się filmów. Jak pisałem...Philips zdaje sobie sprawę z tego problemu także na pewno filmy 4k HEVC HDR zacinają. Proszę sprawdzić inne filmy a zapewniam, że będą zacinać co sekundę.
Pozdrawiam
 

aleks13

New member
Witam.
Pisałem o tym problemie w Philipsie 8102 ,wszystkie Philipsy z prockiem p5 mają problem z filmami po usb3 z bitrate pow . 30mb .Testowałem 4 różne 8102 , 9002 i modele z serii 7 wszystkie miały ten sam problem.Model 6561 tego problemu nie ma wszystko szło płynnie.Sony 9005 i 9305 jak i samsung mu7 i mu 8 z tego Hdd bez problemu wszystkie filmy.Narazie czekam na poprawę softu .
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam.
Pisałem o tym problemie w Philipsie 8102 ,wszystkie Philipsy z prockiem p5 mają problem z filmami po usb3 z bitrate pow . 30mb .Testowałem 4 różne 8102 , 9002 i modele z serii 7 wszystkie miały ten sam problem.Model 6561 tego problemu nie ma wszystko szło płynnie.Sony 9005 i 9305 jak i samsung mu7 i mu 8 z tego Hdd bez problemu wszystkie filmy.Narazie czekam na poprawę softu .

Cześć,
Zgadzam się z Tobą, że dobrze byłoby gdyby TV odtwarzał wszystkie formaty bez żadnych problemów (i dziwne jest trochę, że niższe modele odtwarzają, to z czym modele "Premium" mają problem) ale niestety okazuje się, że są zgodne ze specyfikacją telewizora:

– Maksymalna całkowita obsługiwana szybkość
transmisji danych dla plików multimedialnych wynosi
30 Mb/s.
– Maksymalna obsługiwana szybkość transmisji
danych wideo dla plików multimedialnych wynosi
20 Mb/s.
– MPEG-4 AVC (H.264) jest obsługiwany aż do profilu
wysokiego na poziomie 5.1 (High Profile @ L5.1).
– H.265 (HEVC) jest obsługiwany aż do profilu
głównego / głównego 10 do poziomu 5.1
– VC-1 jest obsługiwany aż do profilu
zaawansowanego na poziomie 3 (Advanced Profile @
L3).

Pozdrawiam,
 

sajmer

Member
JA potwierdzam , że model 65OLED873 ma problemy z plikami 4k HDR z wysokim bitrate - piszę tutaj o REMUX UHD HDR .
Zainstalowanie KODI na TV tez niewiele zmienia , na szczęście do filmów mam Vero 4K więc w sumie nie potrzebna mi ta funkcjonalność no ale powinno to działać
 
Ostatnia edycja:

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philips 9002, też ma. Brak YouTube 4K, o YouTube z HDR nawet nie wspomnę. Nawet próbki 4K HDR się tną, od Sony, czy LG. Najśmieszniejsze jest to, że nowy model 803 i wyższe mają, ten sam procesor i 2 GB Ramu. Obraz jest super. Tylko, że dzisiaj telewizor to nie tylko obraz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Plichacz

New member
Ale co jest powodem tego przycinania? Ten Mediatek czy niedopracowany soft czy jeszcze coś innego? Bo jeśli słaby procek i oni świadomi tej ułomności wciskają ten *************** do kolejnych modeli to tego się nie da kulturalnie skomentować.
 

Plichacz

New member
Do Philipsów to chyba mus jest kupno boxa np. A5X Max za ok 200zł. Raz dwa i wszystko gra i to sto razy lepiej. Taka dygresja, serio, sprzęt kosztuje 200zł z czego pewien koszt to marketing, obudowa, pakowanie etc. Ale nawet jeśli wziąć te 200zł, nie dało sie takiej wydajności upchać do TV tylko wkładać jakieś badziewne układy SoC? Dla mnie to jest niezrozumiałe...
 

Arczi1989

New member
Przekonałem się, że philips pos9002 ma problemy z odtwarzaniem filmów 4K z dysku twardego. Dlatego jestem zmuszony zakupić dekoder lub TVbox, ale mam jeszcze pytanie odnośnie kina domowego, posiadam takowe z blu-ray. tu pytanie czy będzie to grało z tym A5x Max?
 
Do góry