Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Piiiiio

New member
Hej. Padla mi wlasnie w tym modelu plyta glowna. Idzie gdzies dostac albo ktos tutaj ma czy telewizor juz na smietnik sie nadaje ?
 

Master-78

Member
Cześć,

Rozważam sprzedaż swojego 65PUS8102/12, ponieważ za 1-2 dni winien przyjechać nowszy model.
TV świeci bdb, równomiernie, nie ma żadnej siatki widocznej od tyłu (na to reklamowałem pierwszą sztukę), pracuje po kilka godzin dziennie od listopada lub grudnia 2017. Jakoś 2 lata temu wymieniana była jedna z płyt (bodajże główna) - TV pracował bez zastrzeżen, ale AmbiLight ześwirował. Serwis z TPV z Gorzowa w pół godziny zdiagnozował, wymienił, odtąd TV śmiga.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Cześć Master-78

Jak śmiga to czemu rozważasz sprzedaż tego cacka? U mnie też już jest od grudnia 2017. Po przeprowadzce ten "dziadek" służy od czasu do czasu w sypialni by spokojnie przeżył starość. Mamy z żoną taki sentyment do niego, że stwierdziliśmy ze zostanie z nami do końca żywota...jego lub naszego :)
 

Master-78

Member
Cześć Sebol74! ;-)

Mieszkamy w bloku, ograniczona przestrzeń, to pierwsze. Ewentualnie oddam go moim Rodzicom (bodajże Manta 50" jakoś chyba też 6-7 letnia - fiksuje właśnie podświetlenie/dyfuzor).
Z drugiej strony - w razie sprzedaży, to odbiór osobisty, mniej przenoszenia, etc. :-D a i też 'nowszy TV' nieco taniej wypada.
W moim przypadku 65PUS8102/12 - nóżki nie używane, praktycznie cały żywot wisi, dodatkowo drugi pilot nówka po wymianie... :-D
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Hej. Jasne, rozumiem. U mnie też ciągle "wisi". Gdyby nie 2 plamy od kurzu i parę "przecinków" martwych za matrycą to nadal byłby idealny. No mogę się jeszcze doczepić do "wypranych" kolorów w materiałach HDR na YT po ostatniej aktualizacji (chyba 3 lata temu :-D). Nigdy nie był w serwisie! To był ostatni tak dobry TV od phila. Pozdr.
 

Master-78

Member
Hej!,

W sumie przecinków u siebie nie stwierdziłem, natomiast 'kurzu' to taka minimalna plamka. Jak mnie zdejmie skle... skle... no to, przez co się tyle chodzi, to strzelę fotę i podrzucę.
Co do YT - po prawdzie nie pomnę jaka wersja softu u mnie (zwłaszcza po wymianie MoBo przez TPV), ale chyba nie mam tej przypadłości u siebie.
Testowo puszczane materiały w HDR/DV z YT - wyglądają na ogół OK.
Jedynie po totalnym resecie z rok temu - niezbyt dokładnie zapisałem ustawienia 'fine-tuning'u' obrazu, etc. i jedynie to mnie chwilami wkurza w treściach HDR (ciut czasami widoczne są strefy podświetlenia) - jak już coś (z rzadka) oglądam, to nie chce mi się grzebać, żeby to 'dopieścić' :-D
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Ostatni update to numer 143.000 z grudnia'21. Po niej 4K HRD na YT śmiga w 60 fps zamiast 24 ale wyprało kolory. Ale i tak sporadycznie używany i raczej do Netflixa tylko więc mi to nie robi.
 

Master-78

Member
Ostatni update to numer 143.000 z grudnia'21. Po niej 4K HRD na YT śmiga w 60 fps zamiast 24 ale wyprało kolory. Ale i tak sporadycznie używany i raczej do Netflixa tylko więc mi to nie robi.
Cześć,

Ze względu na wyjazd, dopiero teraz miałem chwilę, by zrzucić parę fotek pokazujących jak 'brudny' i 'poplamiony' jest ekran i podświetlenie.
Fotki w linku pokazują dwa warianty - 'normalny', jak to zwykle widać gołym okiem, oraz 'przejaskrawiony' - gdzie w ekstremalnych przypadkach staje się to bardziej widoczne.
Ogólnie - w 99% oglądania TV, nie jest to widoczne i zauważalne. Podświetlenie (na fotkach wygląda na szachownicę i plamy) jest w rzeczywistości bardzo równomierne.


Wersja softu: 107.001.143.

Aktualnie wisi od 2 dni 65UXKQ i próbuję (ach ten brak czasu) ogarnąć ustawienia obrazu ('quasi-kalibracja').
Ogólnie - materiały FHD/4K z YT, Netflx, Disn, AmazPrm - wyglądają DB+/BDB. Natomiast trudny do zniesienia jest obraz przesyłany via HDMI z dekodera NC+ i z anteny TV naziemnej. Dziwaczne kolory, temperatura barwowa, upłynniacze. Jeszcze tego nie opanowałem...
@kiki - czy Ty lub 'Twoja Ekipa', będzie w Poznaniu w najbliższym czasie? Jakie ceny kalibracji?
 
Do góry