Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

witam i zazdraszczam Waszego philipsa :)
czy jest jakiś godny nastepca modelu 8102 w rozsadnej cenie do 6000 :) ?
kto porywnywal coś poleci ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sięgaj po 65pus 8303 za 4999 zł plus hue i masz super.
Ja dopłacisz do 65 B8 za 6999 zl
Masz rewelację na lata.
 
B8 poza budzetem
8303 jest na IPS a ja przyzwyczajony do VA jest
chce rozsadny zakup, nie mam konsoli, nie kreci mnie netflix, a jak juz cos odpale to z zalukaj, playera albo sciagne cos w mkv, a jakosc z nc plus czy polsatu raczej nie pokaze mozliwosci telewizora
jest kiki u Ciebie samsung 8002 ?
albo jakies 70 cali samsunga o zbilozonej jakosci obrazu do 8002 ?
 

marioking

Member
Od upgrade softu nic z tv nie robiłem a teraz chciałem uzyskać dostep do apk, instaluje file commander i nie widzi zawartosci pendrive... w x-plore nawet pendrive nie umiem znalezc, to samo solid explore,a w fx to samo co z file commander... trzeba coś szczególnego zrobic zeby miec dostep do zawartosci pendrive? rece mi opadaja zeby tak proste kwestie uprzykrzać...
 

FanKosmosu

New member
witam i zazdraszczam Waszego philipsa :)
czy jest jakiś godny nastepca modelu 8102 w rozsadnej cenie do 6000 :) ?
kto porywnywal coś poleci ?

Nie będzie następcy spod znaku Philipsa, bo Philips wycofał się z rynku LCD Full Array Local Dimming z uwagi na taniejące OLEDY z panelami LG.

Za właściwego następcę Philipsa 8102 czyli króla "cena/jakość obrazu" należy uznać LG B8 65 cali, który w kwietniu 2019 r. był sprzedawany za 6750 zł w Mediamarkt, Neonet, Mediaexpert i RTV Euro AGD. Przez krótką chwilę w kwietniu 2019 r. za 6000 zł był oferowany Sony XF90 65 cali, który jakościowo jest porównywalny do Philips 8102.

Teraz LG B8 już schodzi że sceny (brak dostępności albo ceny wróciły powyżej 7000) i nowym "Królem" o którego pytasz będzie LG B9 (w kwietniu 2020 r. ceny ok. 5500-6000 zł za 65 cali) i Samsung Q70Rat 75 cali (w kwietniu 2020 r. ceny ok. 6500 zł).

Także niestety przegapiles okazję na LG B8 i musisz czekać na zjazd cen za LG B9 i Samsung Q70Rat. Niestety w 2020 r. nie liczyl bym ani na Sony ani na Philipsa ani na Panasonic, bo ich OLEDy będą za drogie względem OLED B9/C9 od LG, a ich topowe telewizory LCD 4K zostaną albo wykastrowane z FALD albo będą miały FALD z bardzo małą liczbą stref wygaszania przy dużej cenie telewizora, jak np. Sony XG95.

Osoby świadome cen i technologii kupują na wiosnę, ale nie modele z roku bieżącego, a z poprzedniego, które są przeceniane ok. 50-60% względem cen na premierę.
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Zna ktos jakiś media player który dobrze radzi sobie z ntfs? bo ten z TV sie wykrzacza w róznych momentach a bez zapamietywania/resum, przewijanie to sciezka bólu....konczaca sie w 4/5 przypadkach wykrzaczeniem i powrotem do punktu wyjscia.... vlc czy mx player nie bardzo chcą się dogadac z moim 128gb sandisk usb3 głównie przez ntfs(chyba) ale znówu bez tego, to mija sie z celem :(
 

Andy70

New member
Od upgrade softu nic z tv nie robiłem a teraz chciałem uzyskać dostep do apk, instaluje file commander i nie widzi zawartosci pendrive... w x-plore nawet pendrive nie umiem znalezc, to samo solid explore,a w fx to samo co z file commander... trzeba coś szczególnego zrobic zeby miec dostep do zawartosci pendrive? rece mi opadaja zeby tak proste kwestie uprzykrzać...
Też tak miałem, do tego wiele innych problemów np. z KODI i jeszcze kilka innych wkurzających - problemy minęły po wgraniu softu w wersji 107.000.230.000 link do niego jest parę stron wcześniej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Następcą prawdziwym będzie nowy Oled Philipsa.
Będzie w specjalnej cenie od sierpnia.
 

FanKosmosu

New member
Następcą prawdziwym będzie nowy Oled Philipsa.
Będzie w specjalnej cenie od sierpnia.

To będzie świetny TV z Dolby Vision i HDR10+, ale niestety, podejrzewam że dużo droższy od B9/C9 z LG. Podobnie było z Philipsem 803, który był zwyczajnie zbyt drogi względem B8 w kwietniu 2019 r. (ceny na końcówce: 8500 zł vs. 6750 zł). Byłem bardzo zawiedziony cenami modelu 803, który nie miał Dolby Vision i miał Androida na starym chipsecie Mediateka. Niesmak był tym większy, że obiecywano niskie ceny na model 803... LG B8 zmasakrował cenami całą konkurencję typu AF8 od Sony czy 803 z Philipsa.
 
Ostatnia edycja:

mr_roba

Member
Na szczęście niektórych, pod koniec roku cena 803 prawie się wyrównała z B8.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

szybal

Banned
Panowie próbuje aktualizować wybrane aplikacje ale pojawia się napis - Oczekiwanie na instalację- i nic .
Może ktoś coś doradzić
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena na Oled 803 jest już specjalna dla niebieskich członków forum.
I nikt nie zmasakrował cen.

szybal - zadzwoń jutro do Marka On Ci pomoże.
 

Rafaldob

New member
Hej,
Niestety i u mnie pojawiły się plamy na matrycy. Sądzicie że jest to już temat do reklamacji?
Dodatkowo 8 razy na 10 wyłączeń muszę robić na 2 razy. TV nie wyłącza się. Wyłącza się telewizja ale matryca nadal świeci, zostaje takie szare nierównomierne podświetlenie. Muszę wtedy ponownie włączyć i jeszcze raz wyłączyć.
 

Attachments

  • 4ACCFAB2-0242-4FCD-B329-1772705C1FD7.jpg
    4ACCFAB2-0242-4FCD-B329-1772705C1FD7.jpg
    17,5 KB · Wyś: 42
Do góry