Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

popson

New member
Zaktualizowałem telewizor....

Nie wierzyłem że to coś da....a jednak jest o niebo niebo lepiej !!!!!. Ba, jest tak jak powinno być. No może jest tam gdzieś minimalne smużenie ale teraz jest niebo a ziemia!!!.
W końcu szczęśliwy, mogę rozkoszować się telewizorem w pełni bez nerwów.

Dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc :)

P.S.
nie wiem czy ktoś kiedyś o tym wspominał ale kobitka z Philipsa mówiła że po aktualizacji należy bezwzględnie zainstalować telewizor ponownie.

Mi pomogło!!!
 
Ostatnia edycja:

popson

New member
Nie wiem czy po aktualizacji mi się coś odblokowało ale teraz jak wyłączyłem perfect natural motion to nie ma artefaktów. Wcześniej to mi nic nie zmieniało.

Faktycznie jak zauważył Danon tutaj jest 0 albo 1. Albo obraz nie jest full płynny albo jest płynny ale jest wysyp artefaktów.

Mnie już cieszy to co mam i w końcu mogę zasiąść spokojnie przed tv.
 

darek86

New member
Dziś dostałem ten telewizor od kiki, ogólnie pierwsze wrażenie dobre (chociaż nie wiem czy 65 to jednak nie za dużo ;).

Mam jednak jeden problem. W nocy telewizor świeci jak latarnia. Zmniejszyłem kontrast i jasność do zera a i tak błyski, szczególnie białego ekranu budzą moje małe dziecko, które śpi w innym pokoju. ;) Jest jeszcze jakiś parametr, którym można zmniejszyć jasność?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Zaktualizowałem telewizor....

Nie wierzyłem że to coś da....a jednak jest o niebo niebo lepiej !!!!!. Ba, jest tak jak powinno być. No może jest tam gdzieś minimalne smużenie ale teraz jest niebo a ziemia!!!.
W końcu szczęśliwy, mogę rozkoszować się telewizorem w pełni bez nerwów.

Dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc :)

P.S.
nie wiem czy ktoś kiedyś o tym wspominał ale kobitka z Philipsa mówiła że po aktualizacji należy bezwzględnie zainstalować telewizor ponownie.

Mi pomogło!!!

Ja mialem podobnie kilka miesięcy temu - pisalem o tym - na starym sofcie banding i złe podświetlenie matrycy.Po aktualizacji jest bardzo dobrze :eek:k:
 

danonek112

New member
A ja zauważyłem coś ciekawego. Wyczytałem w necie, że jak popuszczę tylne śrubki obudowy, to clouding lekko się poprawia. Zrobiłem tak i... kurde praktycznie 0 cloudingu! Aż jestem w szoku jaki to dało efekt
 

popson

New member
Sam banding mi się chyba delikatnie pogorszył ale nie ma to wpływu na tv. W końcu normalnie mogę oglądać :)

Co do świecenia to chętnie się podepnę bo faktycznie ten tv to latarka straszna.
 

Robsto

Member
Pozwolę sobie na opisanie moich obserwacji.

Po pierwsze większość z Was zachwala ustawienie Perfect Natural Motion na WYŁ, a u mnie nie mogę zejść poniżej średnio - bo pojawiają się „żabie skoki” zwłaszcza na materiale fhd. Przy ustawieniu PNM średnio i PCM max - jest bardzo OK :)

Może spowodowane jest to drugą obserwacją a mianowicie - mam wersję oprogramowania:
TPM171E_R.001.002.171.000
czyli z 10.2017.
Podejrzewam, że z tego powodu nie mam też problemu z ciemnymi scenami w Netflix o czym często piszecie.

I teraz pytanie.
Biorąc pod uwagę że z obrazu jestem zadowolony - jest jakiś powód aby warto było aktualizować oprogramowanie do najnowszego - czy pozostać na starym ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
A ja zauważyłem coś ciekawego. Wyczytałem w necie, że jak popuszczę tylne śrubki obudowy, to clouding lekko się poprawia. Zrobiłem tak i... kurde praktycznie 0 cloudingu! Aż jestem w szoku jaki to dało efekt


to fajnie ze pomoglo, ale raczej gwarancje juz szlag trafil skoro grzebales przy srubkach.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Dziś dostałem ten telewizor od kiki, ogólnie pierwsze wrażenie dobre (chociaż nie wiem czy 65 to jednak nie za dużo ;).

Mam jednak jeden problem. W nocy telewizor świeci jak latarnia. Zmniejszyłem kontrast i jasność do zera a i tak błyski, szczególnie białego ekranu budzą moje małe dziecko, które śpi w innym pokoju. ;) Jest jeszcze jakiś parametr, którym można zmniejszyć jasność?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka


W menu sa 2 "kontrasty". Ten pierwszy to sila podswietlenia matrycy. Przede wszystkim w tej opcji musisz dać suwak w dół. Ja w nocy mam ustawione maksymalnie do 25. Mozesz rowniez wlaczyc czujnik swiatla ale experci tego nie polecja bo zaklamuje obraz. Mozesz tez pobawic sie ustawieniami gamma (suwak w gore troche tonuje swiecenie).
 

darek86

New member
W menu sa 2 "kontrasty". Ten pierwszy to sila podswietlenia matrycy. Przede wszystkim w tej opcji musisz dać suwak w dół. Ja w nocy mam ustawione maksymalnie do 25. Mozesz rowniez wlaczyc czujnik swiatla ale experci tego nie polecja bo zaklamuje obraz. Mozesz tez pobawic sie ustawieniami gamma (suwak w gore troche tonuje swiecenie).

W sensie która druga opcja kontrastu? bo w ustawieniach zaawansowanych jest ich kilka. Masz na myśli kontrast dynamiczny?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
W sensie która druga opcja kontrastu? bo w ustawieniach zaawansowanych jest ich kilka. Masz na myśli kontrast dynamiczny?


W menu glownym (tam gdzie kolor, ostrosc, jasnosc jest tez kontrast ktory odpowiada za intensywnosc podswietlenia matrycy). Kontrast "2" w ustawieniach zaawansowanych to proporcje miedzy ciemnym i jasnym obrazem. Tam powinienes dac suwak mocno w gore (ja mam 89). I polecam kontrast dynamiczny wyłączyć. Wszystkie tzw ulepszacze na OFF. Zapomnialem napisac ze wlaczona opcja HDR bardzo rozjasnia obraz wiec mozesz rowniez ją wyłączyć (ta opcja jest dostepna przy odtwarzaniu materialow standardowych - nie w HDR). Dla materialow HDR sa odzielne ustawienia obrazu.
 
Do góry