Pierwsze spojrzenie na telewizory Ultra HD Philips 55PUS8602/12 i 65PUS8602/12 z Quantum Dot

accu

New member
Bez reklam
Jutro będzie skończony.
Świetna czerń
Dźwięk z soundbara rewelacja.
Szybka obsługa
Kolory - rewelacja !!!

Witam uprzejmie,

Fajnie , że są promocje związane z nadchodzącą Olimpiadą Zimową .

Ale , zastanawiam się , czemu dotąd nie ukazał się test telewizora Philips 55PUS8602/12 , który
powinien według Twoich zapewnień być już skończony . Telewizor się zepsuł , czy inny powód wstrzymuje ukazanie się testu .
Pewnie wzrosłoby zainteresowanie tym telewizorem firmy TP Vision . :neutral:
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
@accu Ja już robiłem przymiarkę do 55PUS7181 ale jasność 400 i HDR nie bardzo idzie w parze. Obecnie w 9705 mam 500, w 8602 jest 700 i 9603 ma mieć 800.

Witam uprzejmie,

Przypuszczam , że jest tak : telewizor Philips 55PUS8602/12 ma w SDR jasność 450 cd/m2 . Natomiast w którejś z
opcji HDR np. w średniej jakości efektu HDR jasność wynosi 700 cd/m2 , a plansza L-20 na której
robione są testy konsorcjum UHD Alliance , jasność może wynosić do 1000 cd/m2 .
Natomiast pokrycie szerokiej palety barw będzie na pewno większe , niż ma telewizor Philips 65PUS8102/12 , gdyż telewizor Philips 55PUS8602/12 ma filtr z kropkami kwantowymi .
Pokrycie w % powinno być dokładnie zmierzone w testach tego telewizora .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

vanito

New member
Zobaczymy jak to wyjdzie z tym HDR. Niemniej istotne jest też to, że przykładowo przejście z HDR 400 do 800 nie oznacza 2 krotnie wyższej jasności ! Naturalnie jest zauważalnie jaśniej. Ponadto głównym założeniem HDR nie jest zwiększenie jasności obrazu, tylko wyświetlenie większej ilości szczegółów w najaśniejszych i najciemniejszych partiach obrazu.

Dobrze, że Philips przyłącza się do najbliższego rywala dolby Vision czyli HDR10+. Standard został założony przez Samsunga, Panasonica i 20th Century Fox. Od jutra wprowadza go platforma Amazon w USA, a Netflix bierze go pod uwagę, ale jeszcze nie w najbliższym czasie.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jak będziesz miał możliwość to zobacz sobie obraz dla przykładu , jaki wyświetla telewizor firmy Sony KD-65XE9305
lub 55XE9305 w SDR , a później również w HDR .( a może już oglądałeś) W SDR jasność dochodzi do 640 cd/m2 . :|
Można śmiało oglądać w pomieszczeniu jasno oświetlonym .
A jasność w opcji średniej efektu HDR wynosi 1090 cd/m2 . Czekam , aż firma Sony w grudniu 2017 r.
poinformuje , kiedy wyda aktualizację oprogramowania , w którym wprowadzi poprawkę , która w
końcu pozwoli wspierać standard Dolby Vision . Wówczas być może zakupię telewizor firmy Sony ,
na którego cały czas mam baczenie od kwietnia 2017 r. A cena jest już dobra .
BTW , przepraszam , że wtrąciłem kilka zdań o telewizorze firmy Sony , ale tak jakoś wyszło .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pismo cierpliwe i przyjmie wszystko .
Wystarczy zobaczyć Philipsa by się przekonać kto jest mistrzem nie patrząc nawet na cenę.
 

vanito

New member
Tak widziałem 55XE9305 w akcji, ale tylko w sklepie.

Ponieważ to Edge-LED o dużej jasności to ma swoje problemy które mam nadzieje będą mniej widoczne w 55PUS8602. W Sony również czarne pasy w filmach w pewnych scenach nie są czarne, a to już rozprasza.

"There are flaws, though. First, even the improved backlight system in the 55XE9305 can’t prevent the appearance at times of pretty significant blooming problems with HDR. Where a bright object sits against a dark backdrop, you can usually see a halo of light bleed extending for quite a few inches around it. This clouding is distracting enough in itself, but it can also hide shadow detail and even slightly shift the tones of dark colours.
To be fair, the haloing isn’t as far-reaching as it was on last year’s XD9305s. It also doesn’t manifest in quite such defined and distracting light ‘blocks’, and it disappears almost entirely when watching standard dynamic range content. With HDR, it crops up pretty often, and when it does you certainly don’t need a trained eye to see it. At least if you’re watching in a fairly dark room."

Read more at Performance and Verdict Review | Trusted Reviews
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Oczywiście , że telewizory firmy Sony serii XE 9305 nie są "doskonałe" i ja dobrze o tym wiem . :-|
W odpowiednich wątkach , które założyłem o telewizorach firmy Sony , staram się pisać zarówno o walorach ,
jak i o wadach , które dostrzegłem , lub uzyskałem informację o nich z różnych źródeł . Ale jestem tylko co nieraz piszę , tylko zwykłym użytkownikiem forum , który stara się mieć jednak swoje zdanie . :-|



Ja preferuję testy sprzętu audio-video z innych portali .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kropki kwantowe - to kropki kwantowe.

samsungces2017handson-6l.jpg


[youtube]z7aqJpKfPC0[/youtube]
 

accu

New member
Bez reklam
Dziś w nocy jeśli zdążę to wpiszę, najpóźniej jutro.

Witam uprzejmie,

Dzisiaj naszła mnie refleksja i to nie związana z nastrojem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia .
Otóż lepiej napisać , że się nie jest pewnym , że może coś innego wypadnie , niż pisać , że wpiszę
najpóźniej jutro . :-| Uważam , że trzeba mierzyć siły na zamiary .

BTW , oglądam na swoim telewizorze firmy Sony z kropkami kwantowymi 25 utworów zespołu Metallica z Tour European 2017 i gitara cichutko gra . :-|
https://www.youtube.com/watch?v=DJq567vymUY

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

vanito

New member
Wrócę do tematu HDR w tym modelu. Philips na stronie podaje, że ma on 700 cd/m2, ale podczas premiery informowali o 1100 cd/m2. Gdyby faktycznie było 700 to ten TV nie otrzymałby znaczka Ultra HD Premium, którego wymogi w przypadku LCD to m.in jasność >1000 nitów (ogólna) i <0,05 nitu (czerń).

Druga sprawa to wsparcie dla HDR10+. Wsparcie ma dostać część modeli z 2017 roku. Można się domyślać, że będą to posiadające taki sam hardware: 9002, 8602, 8102, 7502, 6412 i 6482. Na chwilę obecną tylko odtwarzacze Samsung M9500/M5000 wspierają ten format. W 2018 najprawdopodobniej dołączą 2 studia - Warner i Universal.

Na razie niewiele opinii ale sami zadowoleni nabywcy:

https://www.amazon.de/Philips-55PUS8602-12-Ambilight-Premium/dp/B075LF7NSQ

https://www.elgiganten.dk/product/t...55-4k-uhd-led-smart-tv-55pus8602-12?scid=SEM6
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Może tak , może nie . Kto to jednak wie . Jest wzmianka o promocji olimpijskiej na telewizor Philips 55PUS8602/12 w cenie , która rozumiem , dzięki upustowi zależnego od daty złożenia zamówienia , może wynosić 4999 zł . Wątek link poniżej ,

www.hdtv.com.pl/forum/1432031-post7.html


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry