Pierwsze spojrzenie na telewizory Ultra HD Philips 55PUS8602/12 i 65PUS8602/12 z Quantum Dot

vanito

New member
Witam uprzejmie,

Trochę dobrych chęci i ....... 21 zdjęć obrazu wyświetlanego przez telewizor Philips 65PUS8602 ;)

[Philips 2017] Der Philips 55/65PUS8602 Thread, Philips - HIFI-FORUM

Kontynuacja tego wątku jest w nowym wydzielonym temacie, gdzie są już nowe fotki.

[Philips 2017] Der Philips 55/65PUS8602 Thread, Philips - HIFI-FORUM


accu, widzę, że też masz 9705. Również szukam sensownego zamiennika i 8602 zapowiada się ciekawie, choć chodził mi po głowie też Sony ale nie ma Ambilight ;)

Druga istotna sprawa to czerń. Z wrzuconym zdjęć ciężko wyciągnąć ostateczne wnioski, ale choć jak na Edge-LED wygląda nie źle, to nie wiem czy dorówna naszemu FALD który też w pewnych sytuacjach (choć rzadko) potrafi się pogubić.

Trzecia to dźwięk z TV. Wcześniej mmiałem 32PFL7762 z 20W, który miał na plecach suba. Wtedy jeszcze (2011r) hasło slim nie było popularne.

Obecny 9705 z 30W choć ma akceptowalny dźwięk, nie robi takiego wrażenia jak wyżej wspomniany model, za to 8602 z 50W i dwoma głośnikami z tyłu i listwą z przodu z pewnością zagra lepiej od 9705. Ponadto ze względu na wielkość - myślę o 55' - scena dźwiękowa będzie też większa niż w 40 i 32 calach.
 

KamilaKornet

New member
Dokładnie tylko Phil 8102 da taka jakość czerni jaka jest od dawna w seriach 9 Philipsa z pełnym podswieleniem led,, do tego 7500 pln za 65 cali tylko kosztuje w 20 ratach 0% po 375 zeta..
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak kolego vanito . Między innymi posiadanymi telewizorami LCD od końca lipca 2010 r. mam telewizor
firmy Philips 32PFL9705H/12 . Działa również jeszcze dobrze CRT Philips 28PW9617/58 . (ten to ma dźwięk , nie trzeba zestawu kina domowego) Jednak najbardziej lubię obraz z mojego telewizora LCD firmy
Sony W905A z 2013 r. własnie z Color IQ od QD Vision, Inc . Firma Sony w tej serii telewizorów pomiędzy podświetleniem
a panelem LCD umieściła filtr "kropek kwantowych" . Choć telewizor jest tylko FHD , jakość wyświetlanego obrazu na jego ekranie jest moim , skromnym zdaniem wyśmienita . :neutral:
Między innymi dlatego zainteresowałem się telewizorami Philips serii 8602 .
W między czasie pojawiła się niedawno informacja , że w roku 2018 w ofercie Philips znajdzie się
telewizor 55PUS9603 FALD z QD . To jest moim zdaniem informacja , która powoduje , że nie
mam pośpiechu z kupnem nowego telewizora . No i CES 2018 "za pasem" i tam może firma Sony zaprezentuje atrakcyjne , swoje nowe modele telewizorów . Ja jestem cierpliwy . :neutral:
BTW , firma Panasonic myślę , że również może w 2018 r. zaprezentować ciekawą , nową swoją serię
telewizorów . Pożyjemy , to się zobaczy co i jak .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

vanito

New member
W między czasie pojawiła się niedawno informacja , że w roku 2018 w ofercie Philips znajdzie się
telewizor 55PUS9603 FALD z QD . To jest moim zdaniem informacja , która powoduje , że nie
mam pośpiechu z kupnem nowego telewizora.

Też czytałem o nim i mnie zainteresował wstępnie, tylko mam obawy czy Philips nie pójdzie jakąś dziwną ścieżką typu FALD + gorsze głośniki jak w 8102.

9705 i 8602 mają podobną estetykę. Ten pierwszy ma dodatkową zaletę w postaci obrotowej podstawy. Pomijając kwestię, że 55' to max co biorę pod uwagę, to rozstawione nóżek w 8102 wymagają dodatkowo szerszej szafki. Oczywiście jak ktoś go wiesza i podłącza do kina domowego to świetny model.

Szkoda, że Philips nie idzie w Dolby Vision bo przyszłoroczne modele bedą już chyba miały HDMI 2.1.

Mój 9705 ostatnio pozytywnie mnie zaskoczył jakością przetwarzanego materiału UHD HDR>SDR. Za konwersję do SDR odpowiada Himedia Q30 i TV musi być inaczej ustawiony pod taki sygnał w stosunku do FHD SDR. Wyglada na to, że ten model choć jest 8 bitowy przetwarza szerszą paletę barw. Według instrukcji ma wewnętrzne przetwarzanie 2250 bilionów kolorów (RGB 17 bitów) - w wyższym modelu 9715 Philips dodał określenie "Deep Color". Tak czy inaczej gdy oglądam ten sam materiał np. demko Sony Camping HDR UHD 4K Demo i porównuje je do tego samego demka bez HDR to jest większa kontrastowość i inny zakres tonalny - woda i niebo wyglądają inaczej.
 

szybal

Banned
Też czytałem o nim i mnie zainteresował wstępnie, tylko mam obawy czy Philips nie pójdzie jakąś dziwną ścieżką typu FALD + gorsze głośniki jak w 8102.

9705 i 8602 mają podobną estetykę. Ten pierwszy ma dodatkową zaletę w postaci obrotowej podstawy. Pomijając kwestię, że 55' to max co biorę pod uwagę, to rozstawione nóżek w 8102 wymagają dodatkowo szerszej szafki. Oczywiście jak ktoś go wiesza i podłącza do kina domowego to świetny model.

Szkoda, że Philips nie idzie w Dolby Vision bo przyszłoroczne modele bedą już chyba miały HDMI 2.1.

Mój 9705 ostatnio pozytywnie mnie zaskoczył jakością przetwarzanego materiału UHD HDR>SDR. Za konwersję do SDR odpowiada Himedia Q30 i TV musi być inaczej ustawiony pod taki sygnał w stosunku do FHD SDR. Wyglada na to, że ten model choć jest 8 bitowy przetwarza szerszą paletę barw. Według instrukcji ma wewnętrzne przetwarzanie 2250 bilionów kolorów (RGB 17 bitów) - w wyższym modelu 9715 Philips dodał określenie "Deep Color". Tak czy inaczej gdy oglądam ten sam materiał np. demko Sony Camping HDR UHD 4K Demo i porównuje je do tego samego demka bez HDR to jest większa kontrastowość i inny zakres tonalny - woda i niebo wyglądają inaczej.
Gorsze głośniki w 8102 czy ty w ogóle wiesz o czym piszesz ?
8102 ma bardzo dobre głośniki.
 

KamilaKornet

New member
8600 series Telewizor LED 4K Quantum Dot z systemem może kolega porównuje dzwięk do tego tv tam jest soundbar 50W...wtedy rzeczywiscie wypada 8102 słabo..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Ces Philips nie będzie prezentował modeli.
Philips swoje modele pokazuje 24-26.01. w Amsterdamie i zdamy Wam relację z tego.
Model PUS8602 ma świetny dźwięk z tego soundbara.
Ale PUS8102 -daje sobie swobodnie radę.
 

vanito

New member
Gorsze głośniki w 8102 czy ty w ogóle wiesz o czym piszesz ?
8102 ma bardzo dobre głośniki.

Porównywałem do 8602. Oczywiście "na papierze". Poprawnie powinno być: mniej zaawansowany system audio bo o mniejszej mocy i bez soundbara.

55POS9002 ma też 30W bez soundbara i w porównaniu z poprzednim OLEDem Philips który miał soundbar recenzent podsumował dźwięk tak:

"55POS9002’s sound isn’t as rich in bass, scale, directness or clarity. However, it still sounds richer, more open and louder than you might expect from a TV with so little bodywork to work with.


Philips 55POS9002 Review | Trusted Reviews

To oczywiście porównanie innych modeli ale pokazuje o jakich różnicach mówimy choć w samym basie 8602 vs 8102 różnice mogą być niewielkie lub żadne jeśli tylne głośniki są takie same (ale tego nie wiem).

W 9705 też jest coś na wzór soundbara - czyli listwa z głośnikami pod ekranem - gdy dzwoni telefon po lewej stronie a na ekranie go jeszcze nie widać to efekt jest słyszalny nie po lewej stronie ekranu a po prostu obok TV - inaczej mówiąc mamy szerszą scenę dźwiękową i bardziej przejrzysty i naturalny dźwięk.
 
Ostatnia edycja:

grande

New member
Witam uprzejmie,

Tak kolego vanito . Między innymi posiadanymi telewizorami LCD od końca lipca 2010 r. mam telewizor
firmy Philips 32PFL9705H/12 . Działa również jeszcze dobrze CRT Philips 28PW9617/58 . (ten to ma dźwięk , nie trzeba zestawu kina domowego) Jednak najbardziej lubię obraz z mojego telewizora LCD firmy
Sony W905A z 2013 r. własnie z Color IQ od QD Vision, Inc . Firma Sony w tej serii telewizorów pomiędzy podświetleniem
a panelem LCD umieściła filtr "kropek kwantowych" . Choć telewizor jest tylko FHD , jakość wyświetlanego obrazu na jego ekranie jest moim , skromnym zdaniem wyśmienita . :neutral:
Między innymi dlatego zainteresowałem się telewizorami Philips serii 8602 .
W między czasie pojawiła się niedawno informacja , że w roku 2018 w ofercie Philips znajdzie się
telewizor 55PUS9603 FALD z QD . To jest moim zdaniem informacja , która powoduje , że nie
mam pośpiechu z kupnem nowego telewizora . No i CES 2018 "za pasem" i tam może firma Sony zaprezentuje atrakcyjne , swoje nowe modele telewizorów . Ja jestem cierpliwy . :neutral:
BTW , firma Panasonic myślę , że również może w 2018 r. zaprezentować ciekawą , nową swoją serię
telewizorów . Pożyjemy , to się zobaczy co i jak .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Witam. Czy czasem model 55PUS9603 to nie OLED?
 

grande

New member
Witam. Czy czasem model 55PUS9603 to nie OLED?
PS. Jednak się pomyliłem to LCD, ale znalazłem jego dane na rosyjskim forum.SoC: MediaTek
CPU Type:
CPU Bit: 64-bit
CPU Cores: Quad (4)
CPU Frequency:
GPU: ARM Mali
Product:,
Android TV version 7.0,
5GHz WiFi ac
Panel: 100Hz
Backlight: Direct Led + Q-dot
Brightness: 800cd/m
Ambilight: 3-sides
- HLG, HDR10+
HDMI 2.0b
 

vanito

New member
@accu Ja już robiłem przymiarkę do 55PUS7181 ale jasność 400 i HDR nie bardzo idzie w parze. Obecnie w 9705 mam 500, w 8602 jest 700 i 9603 ma mieć 800. Ponadto Edge-LED i IPS mnie zniechęciły.

IPS sobie chwalę w monitorach - ostatnio kupiłem kolejny, już trzeci na IPS.

@grande Ze specyfikacji którą podałeś Direct Led + Q-dot + 800cd/m + ambilight: 3-sides + HDR10+ wygląda już nieźle. Gdyby dorzucili sounbar i utrzymali sensowną cenę to może być materiał na hit.

Szkoda, że znów mamy wojnę formatów i ci co mają Dolby Vision nie mają HDR10+ i odwrotnie. Teraz pytanie czy studia filmowe będą chciały korzystać z HDR10+. Na razie wiadomo, że Philipsy z 2017 mają dostać wsparcie poprzez firmware dla tego formatu.
 

grande

New member
@accu Ja już robiłem przymiarkę do 55PUS7181 ale jasność 400 i HDR nie bardzo idzie w parze. Obecnie w 9705 mam 500, w 8602 jest 700 i 9603 ma mieć 800. Ponadto Edge-LED i IPS mnie zniechęciły.

IPS sobie chwalę w monitorach - ostatnio kupiłem kolejny, już trzeci na IPS.

@grande Ze specyfikacji którą podałeś Direct Led + Q-dot + 800cd/m + ambilight: 3-sides + HDR10+ wygląda już nieźle. Gdyby dorzucili sounbar i utrzymali sensowną cenę to może być materiał na hit.

Szkoda, że znów mamy wojnę formatów i ci co mają Dolby Vision nie mają HDR10+ i odwrotnie. Teraz pytanie czy studia filmowe będą chciały korzystać z HDR10+. Na razie wiadomo, że Philipsy z 2017 mają dostać wsparcie poprzez firmware dla tego formatu.[/QUWitam.Soundbar ma bodajże być w podstawie telewizora , ale zobaczcie cenę 8602 która w tej chwili jest nie konkurencyjna, model 9603 będzie jeszcze droższy a więc lipa bo cena zbliży się do ceny OLED.
 

vanito

New member
To fakt, cena 9603 może być mało atrakcyjna.

Zapowiadany jest jeszcze jeden model LCD z serii 9 w wersji 55' i 65' - 9103, ale na razie niewiele o nim wiadomo.

Generalnie co do informacji, do chwili gdy nie będą potwierdzone to tylko plotki. 8602 miał mieć jasność 1100 cd/m2, a ma 700 cd/m2 - skąd takie różnice ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips właśnie wprowadza PUS8602 z kropkami kwantowymi. Kolory - bajka !
Nowy procesor P5 nie daje szans konkurencji - to jak podrasowany samochód.
Ambilight potrójny, pełne multimedia:
Terrarium - tysiące filmów
Kodi 17 - dziesiątki tysięcy filmów i programów
MxPlayer odtwarza wszystko.
Dźwięk rewelacja bo w komplecie jest soundbar mocowany na magnesy i pełne stereo.
Pilot z klawiaturą i z obsługą głosową.
Kalibracja profesjonalna gratis.
I cena w promocji olimpijskiej - rewelacyjna.
 

KamilaKornet

New member
JAKA to cena?
Z pewnością znacznie droższy niż z pełnym podświetleniem 8102 ..czy te kropki kwantowe w jakimś stopniu rekompensują to że nie będzie cloudingu skoro to nadal edge led?W promocji olimpijskiej widziałam tylko wskazany jeden model oled Phila 9002,coś sie zmieniło?Czeń też powinna być gorsza niż w 8102..dzwięk lepszy bo jest soundbar a to zrozumiałe..
 
Ostatnia edycja:
Do góry